Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Kampania Dudy skuteczna

03.04.2015

„Przekonanie o braku możliwości zmiany w Polsce nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości”.

"Sztab wyborczy Andrzeja Dudy złożył w Państwowej Komisji Wyborczej ponad 1,5 mln podpisów poparcia. Ten imponujący wynik w porównaniu z 250 tys. podpisów zebranych przez obecnego prezydenta to solidna podstawa dla wygranej w wyborach, lecz także dowód na pozorność wciąż cieszącego się popularnością w wielu środowiskach imposybilizmu" — pisze Marta Kaczyńska w swoim felietonie w tygodniku „wSieci”.

Zdaniem Marty Kaczyńskiej wiele osób nie wierzy, że PiS jest w stanie przebić mityczny szklany sufit. "Dynamicznie prowadzona kampania Andrzeja Dudy, oparta na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, jasnym przekazie i w dużej mierze na promocji w mediach społecznościowych, okazuje się skuteczna. Dzieje się tak dzięki sprawnej pracy sztabu, kluczowe jest jednak z pewnością zaangażowanie działaczy PiS w terenie oraz woluntariuszy — tysięcy osób, które poświęcają swój czas i wierzą w sukces kandydata. Można zakładać, że osoby, które ujawniły swoje preferencje polityczne na listach poparcia dla Andrzeja Dudy, to ludzie o ugruntowanych przekonaniach, z podniesioną głową przyznający się do swoich politycznych faworytów. Dołączają do nich ci wszyscy, którzy być może nie podpisali list poparcia, ale manifestują swoje poglądy choćby w Internecie" — pisze Kaczyńska.

Ludzie odchodzą od tradycyjnych środków masowego przekazu. Miejsce prasy, radia i telewizji zajmuje Internet. "Coraz więcej osób czerpie informacje z Internetu, który zapewnia możliwość pozostawania ,,na bieżąco” skuteczniej niż gazety i telewizja. Znaczna część opinii publicznej bazuje przy tym na tzw. postach, którymi dzielą się sieciowi znajomi" — stwierdza Kaczyńska.

"Trzeba więc stwierdzić, że przekonanie o braku możliwości dokonania zmiany władzy w Polsce wobec dominującego mainstreamu nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości, w której — stawiając na bezpośredni kontakt z wyborcą i szeroko pojętą obecność w Internecie — zdobywa się coraz większe poparcie. Dotychczasowe osiągnięcia kampanii Andrzeja Dudy świadczą o tym najlepiej" — zauważa Marta Kaczyńska.

Całość do przeczytania w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 30 marca br. Teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android, bo otrzymać dostęp to świątecznego wydania „wSieci” i kwietniowego wydania miesięcznika „wSieci Historii”.

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook