Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Kampania Dudy skuteczna

03.04.2015

„Przekonanie o braku możliwości zmiany w Polsce nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości”.

"Sztab wyborczy Andrzeja Dudy złożył w Państwowej Komisji Wyborczej ponad 1,5 mln podpisów poparcia. Ten imponujący wynik w porównaniu z 250 tys. podpisów zebranych przez obecnego prezydenta to solidna podstawa dla wygranej w wyborach, lecz także dowód na pozorność wciąż cieszącego się popularnością w wielu środowiskach imposybilizmu" — pisze Marta Kaczyńska w swoim felietonie w tygodniku „wSieci”.

Zdaniem Marty Kaczyńskiej wiele osób nie wierzy, że PiS jest w stanie przebić mityczny szklany sufit. "Dynamicznie prowadzona kampania Andrzeja Dudy, oparta na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, jasnym przekazie i w dużej mierze na promocji w mediach społecznościowych, okazuje się skuteczna. Dzieje się tak dzięki sprawnej pracy sztabu, kluczowe jest jednak z pewnością zaangażowanie działaczy PiS w terenie oraz woluntariuszy — tysięcy osób, które poświęcają swój czas i wierzą w sukces kandydata. Można zakładać, że osoby, które ujawniły swoje preferencje polityczne na listach poparcia dla Andrzeja Dudy, to ludzie o ugruntowanych przekonaniach, z podniesioną głową przyznający się do swoich politycznych faworytów. Dołączają do nich ci wszyscy, którzy być może nie podpisali list poparcia, ale manifestują swoje poglądy choćby w Internecie" — pisze Kaczyńska.

Ludzie odchodzą od tradycyjnych środków masowego przekazu. Miejsce prasy, radia i telewizji zajmuje Internet. "Coraz więcej osób czerpie informacje z Internetu, który zapewnia możliwość pozostawania ,,na bieżąco” skuteczniej niż gazety i telewizja. Znaczna część opinii publicznej bazuje przy tym na tzw. postach, którymi dzielą się sieciowi znajomi" — stwierdza Kaczyńska.

"Trzeba więc stwierdzić, że przekonanie o braku możliwości dokonania zmiany władzy w Polsce wobec dominującego mainstreamu nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości, w której — stawiając na bezpośredni kontakt z wyborcą i szeroko pojętą obecność w Internecie — zdobywa się coraz większe poparcie. Dotychczasowe osiągnięcia kampanii Andrzeja Dudy świadczą o tym najlepiej" — zauważa Marta Kaczyńska.

Całość do przeczytania w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 30 marca br. Teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android, bo otrzymać dostęp to świątecznego wydania „wSieci” i kwietniowego wydania miesięcznika „wSieci Historii”.

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook