Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Kampania Dudy skuteczna

03.04.2015

„Przekonanie o braku możliwości zmiany w Polsce nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości”.

"Sztab wyborczy Andrzeja Dudy złożył w Państwowej Komisji Wyborczej ponad 1,5 mln podpisów poparcia. Ten imponujący wynik w porównaniu z 250 tys. podpisów zebranych przez obecnego prezydenta to solidna podstawa dla wygranej w wyborach, lecz także dowód na pozorność wciąż cieszącego się popularnością w wielu środowiskach imposybilizmu" — pisze Marta Kaczyńska w swoim felietonie w tygodniku „wSieci”.

Zdaniem Marty Kaczyńskiej wiele osób nie wierzy, że PiS jest w stanie przebić mityczny szklany sufit. "Dynamicznie prowadzona kampania Andrzeja Dudy, oparta na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, jasnym przekazie i w dużej mierze na promocji w mediach społecznościowych, okazuje się skuteczna. Dzieje się tak dzięki sprawnej pracy sztabu, kluczowe jest jednak z pewnością zaangażowanie działaczy PiS w terenie oraz woluntariuszy — tysięcy osób, które poświęcają swój czas i wierzą w sukces kandydata. Można zakładać, że osoby, które ujawniły swoje preferencje polityczne na listach poparcia dla Andrzeja Dudy, to ludzie o ugruntowanych przekonaniach, z podniesioną głową przyznający się do swoich politycznych faworytów. Dołączają do nich ci wszyscy, którzy być może nie podpisali list poparcia, ale manifestują swoje poglądy choćby w Internecie" — pisze Kaczyńska.

Ludzie odchodzą od tradycyjnych środków masowego przekazu. Miejsce prasy, radia i telewizji zajmuje Internet. "Coraz więcej osób czerpie informacje z Internetu, który zapewnia możliwość pozostawania ,,na bieżąco” skuteczniej niż gazety i telewizja. Znaczna część opinii publicznej bazuje przy tym na tzw. postach, którymi dzielą się sieciowi znajomi" — stwierdza Kaczyńska.

"Trzeba więc stwierdzić, że przekonanie o braku możliwości dokonania zmiany władzy w Polsce wobec dominującego mainstreamu nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości, w której — stawiając na bezpośredni kontakt z wyborcą i szeroko pojętą obecność w Internecie — zdobywa się coraz większe poparcie. Dotychczasowe osiągnięcia kampanii Andrzeja Dudy świadczą o tym najlepiej" — zauważa Marta Kaczyńska.

Całość do przeczytania w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 30 marca br. Teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android, bo otrzymać dostęp to świątecznego wydania „wSieci” i kwietniowego wydania miesięcznika „wSieci Historii”.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 4. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 5. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 6. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook