Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: Kampania Dudy skuteczna

03.04.2015

„Przekonanie o braku możliwości zmiany w Polsce nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości”.

"Sztab wyborczy Andrzeja Dudy złożył w Państwowej Komisji Wyborczej ponad 1,5 mln podpisów poparcia. Ten imponujący wynik w porównaniu z 250 tys. podpisów zebranych przez obecnego prezydenta to solidna podstawa dla wygranej w wyborach, lecz także dowód na pozorność wciąż cieszącego się popularnością w wielu środowiskach imposybilizmu" — pisze Marta Kaczyńska w swoim felietonie w tygodniku „wSieci”.

Zdaniem Marty Kaczyńskiej wiele osób nie wierzy, że PiS jest w stanie przebić mityczny szklany sufit. "Dynamicznie prowadzona kampania Andrzeja Dudy, oparta na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, jasnym przekazie i w dużej mierze na promocji w mediach społecznościowych, okazuje się skuteczna. Dzieje się tak dzięki sprawnej pracy sztabu, kluczowe jest jednak z pewnością zaangażowanie działaczy PiS w terenie oraz woluntariuszy — tysięcy osób, które poświęcają swój czas i wierzą w sukces kandydata. Można zakładać, że osoby, które ujawniły swoje preferencje polityczne na listach poparcia dla Andrzeja Dudy, to ludzie o ugruntowanych przekonaniach, z podniesioną głową przyznający się do swoich politycznych faworytów. Dołączają do nich ci wszyscy, którzy być może nie podpisali list poparcia, ale manifestują swoje poglądy choćby w Internecie" — pisze Kaczyńska.

Ludzie odchodzą od tradycyjnych środków masowego przekazu. Miejsce prasy, radia i telewizji zajmuje Internet. "Coraz więcej osób czerpie informacje z Internetu, który zapewnia możliwość pozostawania ,,na bieżąco” skuteczniej niż gazety i telewizja. Znaczna część opinii publicznej bazuje przy tym na tzw. postach, którymi dzielą się sieciowi znajomi" — stwierdza Kaczyńska.

"Trzeba więc stwierdzić, że przekonanie o braku możliwości dokonania zmiany władzy w Polsce wobec dominującego mainstreamu nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości, w której — stawiając na bezpośredni kontakt z wyborcą i szeroko pojętą obecność w Internecie — zdobywa się coraz większe poparcie. Dotychczasowe osiągnięcia kampanii Andrzeja Dudy świadczą o tym najlepiej" — zauważa Marta Kaczyńska.

Całość do przeczytania w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 30 marca br. Teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android, bo otrzymać dostęp to świątecznego wydania „wSieci” i kwietniowego wydania miesięcznika „wSieci Historii”.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook