Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Działać odważniej ws. Rosji!

14.02.2015

"wSieci": Polecamy artykuł córki śp. Pary Prezydenckiej.

"Przetransportowanie przez rosyjskich żołnierzy mobilnych krematoriów na terytorium Ukrainy w czasie niemal pokrywającym się z obchodami wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau to symboliczne zdarzenie. W tamtych dniach Zachód w zadumie kłaniał się ofiarom niemieckiej zagłady, a Władimir Putin zadrwił ostentacyjnym i makabrycznym usprawnieniem procederu utylizacji ciał poległych armistów" - pisze na łamach "wSieci" Marta Kaczyńska.

Córka śp. Pary Prezydenckiej przywołuje jeden z wywiadów Witolda Gadowskiego dla wPolityce.pl, w której wspomniał swoją rozmowę z byłym pułkownikiem armii rosyjskiej, który bez wahania stwierdził, że wielu oficerów wręcz marzy o wojnie, by… rabować bogatszych sąsiadów i przywieźć do swoich domów kaloryfery, piecyki lub inne potrzebne im dobra.

Zdaniem Kaczyńskiej Zachód powinien zareagować odważniej ws. Putina. "Doświadczenie błyskawicznie zmontowanego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego sojuszu z 2008 r. i ówczesnego twardego, jednoznacznego stanowiska George’a W. Busha wyraźnie wskazuje na to, że rosyjską armię można zatrzymywać znacznie skuteczniej, w o wiele krótszym czasie. Trzeba jednak działać zdecydowanie odważniej i szybciej" - czytamy.

Całość artykułu na łamach "wSieci".

LL

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook