Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Buczenie w Sejmie żałosne i przykre

06.08.2015

„Życzę prezydentowi Dudzie, żeby znalazł w sobie siłę i odwagę, by spełnić swoje obietnice”.

„Życzę prezydentowi Andrzejowi Dudzie, żeby znalazł w sobie siłę, determinację i odwagę, by spełnić swoje obietnice, by znalazły się w jego otoczeniu osoby ideowe, zdeterminowane, by realizować jego zadania i wizję” - mówi Marta Kaczyńska pytana przez portal wPolityce.pl, czego dziś należy życzyć nowemu Prezydentowi RP.

Córka śp. Lecha i Marii Kaczyńskich przyznała, że mile zaskoczyło ją nawiązanie do spuścizny jej ojca, do którego nawiązał Andrzej Duda.

„Nie liczyłam na to, choć przyznam, że nie zastanawiałam się przed zaprzysiężeniem, czy prezydent Duda wspomni o moim ojcu. Bardziej interesowało mnie to, co prezydent ma nam do zaproponowania, jaki ma program działania, jaką wizję prezydentury. Akcent dotyczący śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego mnie wzruszył, ale nie spodziewałam się go. Na pewno miło mnie to zaskoczyło. To wezwanie jednak stanowi również przyjęcie na siebie dużej odpowiedzialności. Odwołanie się do Lecha Kaczyńskiego wiąże się ze zobowiązaniem do kontynuowania jego wizji Polski, jego polityki” - tłumaczy Kaczyńska. Dodaje, że „to wymaga odwagi, determinacji i siły”.

Marta Kaczyńska odniosła się również do buczenia, jakie wywołała uwaga Andrzeja Dudy dotycząca głodnych dzieci. „Buczenie posłów PO było przede wszystkim wyrazem braku kultury. I chyba próbą zakrzyczenia rzeczywistości. To żałosne i przykre. Wydaję mi się, że w trakcie Zgromadzenia Narodowego, w trakcie zaprzysiężenia Prezydenta RP takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Nie raz polski parlament, jego część, prezentowała już bardzo niski poziom kultury. Być może więc buczenie nie powinno zaskakiwać, choć takie rzeczy są niedopuszczalne. To świadczy o pewnym poziomie i pokazuje, jak wielką pracę mamy przed sobą, by wprowadzić w Polsce odpowiednie standardy” - tłumaczy Marta Kaczyńska.

Cała rozmowa na wPolityce.pl

ez
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook