Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Buczenie w Sejmie żałosne i przykre

06.08.2015

„Życzę prezydentowi Dudzie, żeby znalazł w sobie siłę i odwagę, by spełnić swoje obietnice”.

„Życzę prezydentowi Andrzejowi Dudzie, żeby znalazł w sobie siłę, determinację i odwagę, by spełnić swoje obietnice, by znalazły się w jego otoczeniu osoby ideowe, zdeterminowane, by realizować jego zadania i wizję” - mówi Marta Kaczyńska pytana przez portal wPolityce.pl, czego dziś należy życzyć nowemu Prezydentowi RP.

Córka śp. Lecha i Marii Kaczyńskich przyznała, że mile zaskoczyło ją nawiązanie do spuścizny jej ojca, do którego nawiązał Andrzej Duda.

„Nie liczyłam na to, choć przyznam, że nie zastanawiałam się przed zaprzysiężeniem, czy prezydent Duda wspomni o moim ojcu. Bardziej interesowało mnie to, co prezydent ma nam do zaproponowania, jaki ma program działania, jaką wizję prezydentury. Akcent dotyczący śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego mnie wzruszył, ale nie spodziewałam się go. Na pewno miło mnie to zaskoczyło. To wezwanie jednak stanowi również przyjęcie na siebie dużej odpowiedzialności. Odwołanie się do Lecha Kaczyńskiego wiąże się ze zobowiązaniem do kontynuowania jego wizji Polski, jego polityki” - tłumaczy Kaczyńska. Dodaje, że „to wymaga odwagi, determinacji i siły”.

Marta Kaczyńska odniosła się również do buczenia, jakie wywołała uwaga Andrzeja Dudy dotycząca głodnych dzieci. „Buczenie posłów PO było przede wszystkim wyrazem braku kultury. I chyba próbą zakrzyczenia rzeczywistości. To żałosne i przykre. Wydaję mi się, że w trakcie Zgromadzenia Narodowego, w trakcie zaprzysiężenia Prezydenta RP takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Nie raz polski parlament, jego część, prezentowała już bardzo niski poziom kultury. Być może więc buczenie nie powinno zaskakiwać, choć takie rzeczy są niedopuszczalne. To świadczy o pewnym poziomie i pokazuje, jak wielką pracę mamy przed sobą, by wprowadzić w Polsce odpowiednie standardy” - tłumaczy Marta Kaczyńska.

Cała rozmowa na wPolityce.pl

ez
[Fot. wSieci]

Słowa kluczowe:

Marta Kaczyńska

,

Andrzej Duda

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook