Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczmarek: To wierzchołek góry lodowej

20.08.2012

O kolejnej aferze związanej z ludźmi władzy oraz stanie polskiego państwa portal Stefczyk.info rozmawia z posłem PiS, byłym policjantem i agentem CBA Tomaszem Kaczmarkiem.

Stefczyk.info: Ujawnił Pan nagrania rozmowy, w czasie której były poseł PSL Andrzej Pałys obecny szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach tłumaczył przedsiębiorcom z Buska, jak omijać przepisy dotyczące budowy parkingów oraz namawiał do zmowy cenowej. O czym to świadczy?

Tomasz Kaczmarek: Organy państwowe, jakimi są służby specjalne, prokuratura i sąd, powinny w tej sprawie być stanowcze i konsekwentne, jeśli osoba, która obecnie kieruje Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej namawia, do tego, by unikalne lokalne środowisko uzdrowiskowe niszczyć. On pomagał w degradowaniu środowiska. To po raz kolejny pokazuje, że instytucje państwa kierowanego przez Donalda Tuska zawodzą, a prominentni działacze partii rządzących czują się bezkarni.

To kolejna w ostatnich dniach sytuacja pokazująca błędy systemowe związane z działaniem instytucji kontrolnych

To pokazuje kolejne patologie w obozie koalicji, pewność siebie i poczucie bezkarności. Politycy rządzący dbają o swoje partykularne interesy i w sposób bezczelny łamią obowiązujące prawo. Warto wspomnieć, że Andrzej Pałys, o którym mowa, sam głosował za ustawą, która ogranicza możliwości budowy parkingów przy SPA, hotelach, uzdrowiskach. To miało pozwolić dbać o środowisko w miejscowościach uzdrowiskowych.

Co dzieje się ze służbami? Przecież one powinny działać w takich sytuacjach

Okazało się, że agent Wojtunik (szef CBA - red.) jest mniej skuteczny od szefa kółek rolniczych Władysława Serafina, który rozpracował przekręty PSLu i niezgodne z prawem działania upublicznił. Dzięki temu opinia publiczna mogła się zapoznać z nieprawidłowościami w spółkach podległych resortowi rolnictwa. Cała sytuacja świadczy o słabości państwa, jeśli organy powołane do zwalczania przestępczości kraju nic nie robią. Szefowie odpowiednich służb są politycznymi urzędnikami Tuska.

Dlaczego tak się dzieje?

Ironicznie można przywołać hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej: "By żyło się lepiej". Niestety jednak nie wszystkim. Jedynie tym, którzy są kumplami królika. Oni mają zielone światło do tego, by kręcić lody.

Ostatnie afery pokazują skalę problemu, czy to wierzchołek góry lodowej?

To jedynie wierzchołek góry lodowej. Dzięki pracom dziennikarzy, ujawnione zostały afery Amber Gold, Elewarr, czy uzdrowiskowej. Jednak to jest jedynie niewielki procent działań niezgodnych z prawem. Jestem o tym przekonany. Trudno, żeby dziennikarze czy politycy wyręczali służby specjalne.

Rozmawiał Nal
[Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Czytaj też: Były poseł doradza, jak omijać przepisy

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook