Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczmarek: Rząd likwiduje służby

18.07.2012

Mieszkańcy miejscowości obecnie mogą przyjść na posterunek, zgłosić swój problem, zgłosić zawiadomienie o przestępstwie, mogą liczyć na wsparcie policji. W dniu, w którym ten posterunek zniknie, mieszkańcy od razu to odczują - mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS, były funkcjonariusz policji i CBA Tomasz Kaczmarek.

Stefczyk.info: Media po raz kolejny opisują pomysł likwidacji małych posterunków policyjnych w Polsce. W całym kraju może zniknąć ich prawie 300. Jakie będą skutki takiej decyzji?

Tomasz Kaczmarek:
To będzie skutkowało wzrostem przestępczości. To oczywiste. Obywatele będą również mieli ograniczony dostęp do policji i problemy z załatwianiem pomniejszych spraw. To złe zmiany. Rząd jednak szuka za wszelką cenę oszczędności. Robi to, i przy okazji zmian w uposażeniu emerytalnym służb mundurowych, i przy okazji likwidacji posterunków. Jednak jest to polityka szkodliwa dla Polski i obywateli.

Rząd tłumaczy, że policjanci będą obecni, ale nie trzeba będzie utrzymywać drogich budynków

To do mnie nie trafia. W jaki sposób policjanci mają być obecni w miejscowości, w której nie ma posterunku? Nie dość, że posterunku nie będzie, to dodatkowo będą problemy z liczbą funkcjonariuszy. Rok 2013 będzie pierwszym rokiem, w którym zobaczymy skutki nowej ustawy o uposażeniu emerytalnym policjantów. Wątpię, by młodzi ludzie rwali się do służby w policji przy obecnym stanie prawnym. Przy likwidacji posterunków dostęp do policji będzie ograniczony.

Kiedy odczują to obywatele?

Natychmiast. Zaraz po likwidacji konkretnego posterunku będzie to odczuwalne. Mieszkańcy miejscowości obecnie mogą przyjść na posterunek, zgłosić swój problem, zgłosić zawiadomienie o przestępstwie, mogą liczyć na wsparcie policji. W dniu, w którym ten posterunek zniknie, mieszkańcy od razu to odczują.

Dlaczego rząd prowadzi prace w tym kierunku? Przecież to będzie działało na szkodę partii rządzącej

W mojej ocenie rząd dziś świadomie likwiduje polskie służby, nie tylko policję, ale również inne służby, które powinny zajmować się ściganiem przestępczości, także na najwyższych szczeblach władzy. Afera taśmowa w PSL pokazała, że te służby nie funkcjonują. Jedynie dzięki publikacjom dziennikarskim możemy się zapoznać z tego typu treściami rozmów. Te rozmowy niosą charakter przestępstwa. Gdzie więc jest CBA? Gdzie jest ABW? Według mnie Donald Tusk i jego ekipa świadomie rozmontowują polskie służby. W jakim celu? To pytanie retoryczne.

Rozmawiał saż
[Fot. Policja.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook