Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Już się pakują. Wujec: Czyszczę biurko

03.08.2015

„Muszę oddać swój komputer. Mam nadzieję, że dostanę świadectwo pracy, bo to istotna sprawa”.

W Kancelarii Prezydenta wielkie sprzątanie w związku z zakończeniem prezydentury Bronisława Komorowskiego. Henryk Wujec w TVN24 opisywał, jak wyglądają ostatnie dni funkcjonowania obecnej Kancelarii Prezydenta.

„Wyrok zapadł, i trzeba go respektować” - mówił doradca prezydenta Komorowskiego. I wskazał, że „trzeba zostawić miejsce dla następców”. W jego ocenie w chwili zaprzysiężenia nowego Prezydenta RP biurka w Kancelarii obecnego prezydenta powinny być puste. „Czyszczę biurko przy okazji. Dziś po południu, jak mi się uda, uporządkuję resztkę rzeczy” - informował Wujec.

Dodał, że jak przyjdzie jego następca, to "nie będzie tak całkiem goło, bo jakieś obrazy zostaną, żeby było miło".

„Zostawiam też trochę książek, albo ktoś skorzysta, albo odda je do jakieś bibliotek” - powiedział Wujec.

Pytany o obyczaje, jakie panują w Kancelarii, przyznaje, że „nie wie, czy jest jakiś obyczaj związany z przejmowaniem Kancelarii, bowiem on obyczajów nie zna”. „Ja sobie tak założyłem. Gdy ja przyszedłem to tak nie było, było na przykład w szafach mnóstwo książek (...) mnie to nie było potrzebne. Oddałem to do magazynu. Teraz też zostawiam trochę książek, bo to nie są moje książki, one trafiały do mnie w czasie pracy” - przyznaje Wujec.

Dodał, że „musi oddać swój komputer”. „Mam nadzieję, że dostanę świadectwo pracy, bo to istotna sprawa w życiu. I mam nadzieję, że następca niektóre z wątków, którymi się zajmowałem, będzie mógł prowadzić” - kończył Wujec.

Jak widać przejęcie władzy w Pałacu Prezydenckim zbliża się wielkimi krokami...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook