Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer „wSieci”

02.02.2014

W nowym numerze wSieci między innymi o tym, co naprawdę ustalono przy Okrągłym Stole, jak mafie szantażują polityków oraz rozmowa ze zdobywcą nagrody Grammy – polskim jazzmanem Włodkiem Pawlikiem.

Mówią, że z bankiem nie wygrasz. Ja wygrałam. Może jeszcze przegram, bo dali mi do podpisania klauzulę poufności z groźbą procesu, jeśli puszczę parę z ust. Ale mnie korci. Było tak…

-mówi na łamach nowego numeru „wSieci” znana reporterka, Maria Wiernikowska opowiada o wojnie z bankiem.

Bracia Karnowscy rozmawiają z senatorem PiS, działaczem „Solidarności”, Mieczysławem Gilem o tym, co naprawdę ustalono przy Okrągłym Stole.

Komuniści szukali dróg wyjścia z pułapki, w której się znaleźli. Widziałem materiały, w których doradcy Jaruzelskiego radzą mu, by…stanął na czele buntu! Sięgali po różne metody. Wcześniej próbowano np. kreować nową elitę „S”, i to ze sporymi sukcesami

– mówi senator Mieczysław Gil.

W numerze również wywiad z Włodkiem Pawlikiem, zdobywcą prestiżowej nagrody Grammy.

Gdy amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia Norah Jarosz odczytała nazwisko Randy’ego Breckera i moje, ze szczęścia wyskoczyłem z siedzenia jak z katapulty. Wyszliśmy na scenę z żoną, producentką płyty, i szefami wytwórni Summit Records, Darbym Christensenem i Kipem Sullivanem. Wygłosiłem mowę, dzierżąc w ręku najsłynniejszy gramofon świata. Wow! – mówi pierwszy polski jazzman nagrodzony „Muzycznym Oscarem”.

Maja Narbut w materiale „Agencja polityczno-towarzyska” pisze o skandalach, szantażach, których ofiarami padają politycy oraz biznesmeni.

Standardowa metoda działania grup przestępczych w mniejszych miastach to prowadzenie agencji towarzyskich wcale nie ze względu na zyski, lecz możliwość korumpowania lokalnych elit i wpływania na nie. Prokuratorzy, sędziowie i szefowie skarbówki korzystają z usług seksualnych po preferencyjnych cenach lub wręcz dostają „gratisy

– komentuje w materiale socjolog dr Radosław Sojak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Maciej Flint recenzuje nową płytę Pablopavo - jednego z najbardziej niebanalnych artystów na polskiej scenie muzycznej.

Od wokalisty rozkręcającego imprezy reggae do równoprawnego partnera artystycznego dla Marcina Świetlickiego

– mało na polskiej scenie przykładów tak imponującego rozwoju – tak o Pablopavo, wokaliście znanym m.in. z takich składów jak Vavamuffin czy Zjednoczenie Sound System, pisze Maciej Flint.

Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Leszka Długosza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego. W dodatku „wSieci Kultury” jak co tydzień strony „Adamski poleca – Adamski odradza”. W tym wydaniu także krzyżówka historyczna z hasłem i nagrodami.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 3 lutego br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków.

wSieci, lz  

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook