Jedynie prawda jest ciekawa

Nowy numer „wSieci”

02.02.2014

W nowym numerze wSieci między innymi o tym, co naprawdę ustalono przy Okrągłym Stole, jak mafie szantażują polityków oraz rozmowa ze zdobywcą nagrody Grammy – polskim jazzmanem Włodkiem Pawlikiem.

Mówią, że z bankiem nie wygrasz. Ja wygrałam. Może jeszcze przegram, bo dali mi do podpisania klauzulę poufności z groźbą procesu, jeśli puszczę parę z ust. Ale mnie korci. Było tak…

-mówi na łamach nowego numeru „wSieci” znana reporterka, Maria Wiernikowska opowiada o wojnie z bankiem.

Bracia Karnowscy rozmawiają z senatorem PiS, działaczem „Solidarności”, Mieczysławem Gilem o tym, co naprawdę ustalono przy Okrągłym Stole.

Komuniści szukali dróg wyjścia z pułapki, w której się znaleźli. Widziałem materiały, w których doradcy Jaruzelskiego radzą mu, by…stanął na czele buntu! Sięgali po różne metody. Wcześniej próbowano np. kreować nową elitę „S”, i to ze sporymi sukcesami

– mówi senator Mieczysław Gil.

W numerze również wywiad z Włodkiem Pawlikiem, zdobywcą prestiżowej nagrody Grammy.

Gdy amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia Norah Jarosz odczytała nazwisko Randy’ego Breckera i moje, ze szczęścia wyskoczyłem z siedzenia jak z katapulty. Wyszliśmy na scenę z żoną, producentką płyty, i szefami wytwórni Summit Records, Darbym Christensenem i Kipem Sullivanem. Wygłosiłem mowę, dzierżąc w ręku najsłynniejszy gramofon świata. Wow! – mówi pierwszy polski jazzman nagrodzony „Muzycznym Oscarem”.

Maja Narbut w materiale „Agencja polityczno-towarzyska” pisze o skandalach, szantażach, których ofiarami padają politycy oraz biznesmeni.

Standardowa metoda działania grup przestępczych w mniejszych miastach to prowadzenie agencji towarzyskich wcale nie ze względu na zyski, lecz możliwość korumpowania lokalnych elit i wpływania na nie. Prokuratorzy, sędziowie i szefowie skarbówki korzystają z usług seksualnych po preferencyjnych cenach lub wręcz dostają „gratisy

– komentuje w materiale socjolog dr Radosław Sojak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Maciej Flint recenzuje nową płytę Pablopavo - jednego z najbardziej niebanalnych artystów na polskiej scenie muzycznej.

Od wokalisty rozkręcającego imprezy reggae do równoprawnego partnera artystycznego dla Marcina Świetlickiego

– mało na polskiej scenie przykładów tak imponującego rozwoju – tak o Pablopavo, wokaliście znanym m.in. z takich składów jak Vavamuffin czy Zjednoczenie Sound System, pisze Maciej Flint.

Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Leszka Długosza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego. W dodatku „wSieci Kultury” jak co tydzień strony „Adamski poleca – Adamski odradza”. W tym wydaniu także krzyżówka historyczna z hasłem i nagrodami.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 3 lutego br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków.

wSieci, lz  

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook