Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: „UE nie jest wieczna i musi się zmienić”

11.09.2016

„To kompleksowy kryzys, w którym trudno mówić o kompleksowej stabilności oraz o jakiejkolwiek jedności. To jest kryzys bez perspektywy. Kierownictwo UE uważa, że tą perspektywą jest tworzenie (…) państwa-Europy” - mówił na antenie TV Trwam Marek Jurek, europoseł, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Marek Jurek podkreślił, że Europa jest w takim stanie, że ciężko będzie przewidzieć, jaka ona będzie za kilka czy kilkanaście lat. Stwierdził także, że po referendum w Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej nastąpił przełom. 

"Wydawało się, że kierunek federalistyczny Unii Europejskiej: więcej Europy, stopniowa destrukcja państw, wprowadzanie jednolitej waluty, społeczeństwo multikulturalne i postuniwersalistyczne (bez żadnej etyki łączącej wszystkich), że to wszystko będzie się tak dalej rozwijać. Brytyjczycy powiedzieli „Nie” i to rzeczywiście jest przełom, bo pokazuje, że UE nie jest wieczna i musi się zmienić" - mówił Jurek. 

Europoseł ocenił, że wygrana zwolenników Brexitu to wynik kryzysu, jaki toczy się przez Europę. 

„Dzisiaj Europa znajduje się w stanie wojny z terroryzmem porównywalnym z tym, co Włosi nazywają „Latami ołowiu”, czyli terroryzm lat 70-tych (...). Dalej mamy kryzys emigracyjny. Kierownictwo UE wręcz zapraszało imigrantów do napływu do Europy. Przybyli w takich ilościach, że trudno mówić nie tylko o jakiejkolwiek integracji, ale nawet o zapewnieniu fizycznych warunków pobytu tym ludziom” - stwierdził. 

Rozmówca przypomniał, że panuje również kryzys ekonomiczny, który został wywołany przez przyjęcie jednolitej waluty przez kraje do tego nieprzygotowane. 

„Mamy także do czynienia z kryzysem politycznym wyrażającym się w atakach na takie państwa, jak Węgry czy obecnie Polska.[…] Policzyłem, że co cztery miesiące musiałem występować w obronie Węgier, a teraz na celowniku jest Polska. To kompleksowy kryzys, w którym trudno mówić o kompleksowej stabilności oraz o jakiejkolwiek jedności. To jest kryzys bez perspektywy. Kierownictwo UE uważa, że tą perspektywą jest tworzenie (…) 'państwa-Europy'” - dodał Jurek. 

Były marszałek Sejmu mówił ponadto o problemach związanych z moralnością. Jako przykład podał homoseksualne konkluzje Rady UE, "które chcą ustanowić, że tzw. prawa LGBT to są prawa człowieka". Dodatkowo zatraca się podstawowe i prawdziwe pojęcie "rodziny". 

"Bardzo daleko odchodzimy od tego, co w 2006 roku oświadczył polski Sejm, że Polska, jako kraj identyfikujący się z ideą chrześcijańskiego dziedzictwa moralnego, nie może zgadzać się na wprowadzanie do prawa europejskiego języka politycznego typu 'homofobie'" - powiedział. 

"Jeżeli życie rodzinne się rozpada to i całe społeczeństwo się rozpada. Wówczas bardzo łatwo już rządzić ludźmi" - podkreślił prezes Prawicy Rzeczypospolitej. 

Marek Jurek ocenił, że prawa rodziny, a także suwerenność narodów powinny być uznane za podstawowe wartości Unii Europejskiej. 

„Polska powinna być rzecznikiem cywilizacji chrześcijańskiej broniąc życia, rodziny i wychowania, a także działając odważnie, na zasadzie: to jest uniwersalizm, na którym zbudowana jest godność naszego narodu” - mówił. 

Europoseł zaznaczył, że wielu chce doprowadzić do stworzenia z UE jednego państwa, narzucenia multikulturalizmu i jednolitej waluty. Przez to chce się kontrolować nasz rozwój i utrudnić konkurencję z innymi państwami. 

"Mówiąc prościej: utrudnić nam odrobienie półwiekowych zaległości, kiedy byliśmy pozbawieni wolności i nie mieliśmy instytucji, przez które mogliśmy pracować dla przyszłości naszych dzieci. Walcząc o wolność pracowaliśmy dla ich przyszłości, z czego oni dzisiaj również całkiem finansowo korzystają" - stwierdził.


ak/radiomaryja.pl

[fot. YouTube/Radio Maryja]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook