Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: „UE nie jest wieczna i musi się zmienić”

11.09.2016

„To kompleksowy kryzys, w którym trudno mówić o kompleksowej stabilności oraz o jakiejkolwiek jedności. To jest kryzys bez perspektywy. Kierownictwo UE uważa, że tą perspektywą jest tworzenie (…) państwa-Europy” - mówił na antenie TV Trwam Marek Jurek, europoseł, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Marek Jurek podkreślił, że Europa jest w takim stanie, że ciężko będzie przewidzieć, jaka ona będzie za kilka czy kilkanaście lat. Stwierdził także, że po referendum w Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej nastąpił przełom. 

"Wydawało się, że kierunek federalistyczny Unii Europejskiej: więcej Europy, stopniowa destrukcja państw, wprowadzanie jednolitej waluty, społeczeństwo multikulturalne i postuniwersalistyczne (bez żadnej etyki łączącej wszystkich), że to wszystko będzie się tak dalej rozwijać. Brytyjczycy powiedzieli „Nie” i to rzeczywiście jest przełom, bo pokazuje, że UE nie jest wieczna i musi się zmienić" - mówił Jurek. 

Europoseł ocenił, że wygrana zwolenników Brexitu to wynik kryzysu, jaki toczy się przez Europę. 

„Dzisiaj Europa znajduje się w stanie wojny z terroryzmem porównywalnym z tym, co Włosi nazywają „Latami ołowiu”, czyli terroryzm lat 70-tych (...). Dalej mamy kryzys emigracyjny. Kierownictwo UE wręcz zapraszało imigrantów do napływu do Europy. Przybyli w takich ilościach, że trudno mówić nie tylko o jakiejkolwiek integracji, ale nawet o zapewnieniu fizycznych warunków pobytu tym ludziom” - stwierdził. 

Rozmówca przypomniał, że panuje również kryzys ekonomiczny, który został wywołany przez przyjęcie jednolitej waluty przez kraje do tego nieprzygotowane. 

„Mamy także do czynienia z kryzysem politycznym wyrażającym się w atakach na takie państwa, jak Węgry czy obecnie Polska.[…] Policzyłem, że co cztery miesiące musiałem występować w obronie Węgier, a teraz na celowniku jest Polska. To kompleksowy kryzys, w którym trudno mówić o kompleksowej stabilności oraz o jakiejkolwiek jedności. To jest kryzys bez perspektywy. Kierownictwo UE uważa, że tą perspektywą jest tworzenie (…) 'państwa-Europy'” - dodał Jurek. 

Były marszałek Sejmu mówił ponadto o problemach związanych z moralnością. Jako przykład podał homoseksualne konkluzje Rady UE, "które chcą ustanowić, że tzw. prawa LGBT to są prawa człowieka". Dodatkowo zatraca się podstawowe i prawdziwe pojęcie "rodziny". 

"Bardzo daleko odchodzimy od tego, co w 2006 roku oświadczył polski Sejm, że Polska, jako kraj identyfikujący się z ideą chrześcijańskiego dziedzictwa moralnego, nie może zgadzać się na wprowadzanie do prawa europejskiego języka politycznego typu 'homofobie'" - powiedział. 

"Jeżeli życie rodzinne się rozpada to i całe społeczeństwo się rozpada. Wówczas bardzo łatwo już rządzić ludźmi" - podkreślił prezes Prawicy Rzeczypospolitej. 

Marek Jurek ocenił, że prawa rodziny, a także suwerenność narodów powinny być uznane za podstawowe wartości Unii Europejskiej. 

„Polska powinna być rzecznikiem cywilizacji chrześcijańskiej broniąc życia, rodziny i wychowania, a także działając odważnie, na zasadzie: to jest uniwersalizm, na którym zbudowana jest godność naszego narodu” - mówił. 

Europoseł zaznaczył, że wielu chce doprowadzić do stworzenia z UE jednego państwa, narzucenia multikulturalizmu i jednolitej waluty. Przez to chce się kontrolować nasz rozwój i utrudnić konkurencję z innymi państwami. 

"Mówiąc prościej: utrudnić nam odrobienie półwiekowych zaległości, kiedy byliśmy pozbawieni wolności i nie mieliśmy instytucji, przez które mogliśmy pracować dla przyszłości naszych dzieci. Walcząc o wolność pracowaliśmy dla ich przyszłości, z czego oni dzisiaj również całkiem finansowo korzystają" - stwierdził.


ak/radiomaryja.pl

[fot. YouTube/Radio Maryja]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook