Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jurek: Pracujemy obok partii, które są zainfekowane

24.12.2014

„Mechanizm europejski, zgodnie z którym Europy Środkowej, w tym Polski należy słuchać, zostawia realny ślad na polskich europosłach pracujących w Brukseli. Ale na tym kończą się pozytywy - powiedział w Poranku WNET europoseł Marek Jurek.

Polityk odniósł się do prorosyjskich postaw wśród eurosceptycznych ugrupowań prawicowych. „Mechanizm wspierania antyzachodniej opozycji przez Kreml jest dawno znany. W Mołdawii też mamy partię 'narodową', która sprzeciwia się integracji tego kraju z UE, a jest ona kontrolowana i finansowana w całości przez Rosję. Ale jest to ciekawe, że nasi partnerzy ze 'starej Unii' muszą wyjaśnić swoje stanowisko” - tłumaczył Jurek.

Jako przykład b. marszałek Sejmu wskazał francuską prawicę. „Związki Frontu Narodowego z Rosją trwają już 20 lat, a zaczęły się poprzez kontakty Le Pena z Żyrinowskim. I jak widać, po 20 latach tworzy to problem. Takie sygnały w polityce należy traktować poważnie - podkreślił europoseł wybrany z listy PiS.

Jurek zwrócił również uwagę na brak sił politycznych, które stawałyby na forum Unii Europejskiej w  obronie tradycyjnych wartości. „W Parlamencie Europejskim nie ma ani jednego klubu parlamentarnego, który - jako klub - sprzeciwiałby się konsekwentnie rewolucji homoseksualnej” - alarmował polityk.

Marek Jurek zwrócił uwagę, że w tej sprawie nie ma jednomyślności nawet we frakcji EKR. „Jeżeli chodzi o naszą delegację, czyli w większości kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, w której ja również pracuję, to jesteśmy przeciwni” - podkreślił prezes Prawicy RP. Niestety inaczej jest w przypadku przedstawicieli innych państw. „Problem polega na tym, że pracujemy obok partii zachodnioeuropejskich, które na ogół są zainfekowane już ideologią rewolucji społecznej” - powiedział Jurek.

Europoseł odniósł się również do pierwszego wystąpienia Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. „To, co było najbardziej uderzające, to teatralny kontrast między wizytą prezydenta Poroszenki w Polsce, wystąpieniem w parlamencie, pokazaniem naszych związków, a z drugiej strony nieobecnością prezydenta Ukrainy na posiedzeniu Rady Europejskiej. To takie janusowe oblicze Platformy Obywatelskiej, która w kraju będzie wykonywać gesty poprawności w dziedzinie interesu narodowego, a na Zachodzie nie ma już echa. Donald Tusk zamiast być reprezentantem Europy Środkowej, zachowuje się bardzo zachowawczo” - podkreślił Jurek. 

Na koniec b. marszałek Sejmu potwierdził, że Prawica RP w wyborach parlamentarnych stworzy wspólne listy z Prawem i Sprawiedliwości. „Nasze porozumienie traktujemy strategicznie. Uważamy przede wszystkim, że ono jest potrzebne Polsce, mimo problemów, które są realnymi problemami - pojawiły się w realizacji porozumienia samorządowego nie z naszej strony i wymagają wyjaśnienia. Uważamy, że obowiązkiem obu naszych partii jest robić to, co potrzebne Polsce, a wyborcom pozostawić wybór najlepszych posłów ze wspólnych list, na których partią wiodącą będzie Prawo i Sprawiedliwość” - wyjaśnił europoseł.

gah/radiownet.pl

[fot. Fratria]


Słowa kluczowe:

UE

,

Kreml

,

Rosja

,

Unii

,

Mołdawia

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook