Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: Pracujemy obok partii, które są zainfekowane

24.12.2014

„Mechanizm europejski, zgodnie z którym Europy Środkowej, w tym Polski należy słuchać, zostawia realny ślad na polskich europosłach pracujących w Brukseli. Ale na tym kończą się pozytywy - powiedział w Poranku WNET europoseł Marek Jurek.

Polityk odniósł się do prorosyjskich postaw wśród eurosceptycznych ugrupowań prawicowych. „Mechanizm wspierania antyzachodniej opozycji przez Kreml jest dawno znany. W Mołdawii też mamy partię 'narodową', która sprzeciwia się integracji tego kraju z UE, a jest ona kontrolowana i finansowana w całości przez Rosję. Ale jest to ciekawe, że nasi partnerzy ze 'starej Unii' muszą wyjaśnić swoje stanowisko” - tłumaczył Jurek.

Jako przykład b. marszałek Sejmu wskazał francuską prawicę. „Związki Frontu Narodowego z Rosją trwają już 20 lat, a zaczęły się poprzez kontakty Le Pena z Żyrinowskim. I jak widać, po 20 latach tworzy to problem. Takie sygnały w polityce należy traktować poważnie - podkreślił europoseł wybrany z listy PiS.

Jurek zwrócił również uwagę na brak sił politycznych, które stawałyby na forum Unii Europejskiej w  obronie tradycyjnych wartości. „W Parlamencie Europejskim nie ma ani jednego klubu parlamentarnego, który - jako klub - sprzeciwiałby się konsekwentnie rewolucji homoseksualnej” - alarmował polityk.

Marek Jurek zwrócił uwagę, że w tej sprawie nie ma jednomyślności nawet we frakcji EKR. „Jeżeli chodzi o naszą delegację, czyli w większości kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, w której ja również pracuję, to jesteśmy przeciwni” - podkreślił prezes Prawicy RP. Niestety inaczej jest w przypadku przedstawicieli innych państw. „Problem polega na tym, że pracujemy obok partii zachodnioeuropejskich, które na ogół są zainfekowane już ideologią rewolucji społecznej” - powiedział Jurek.

Europoseł odniósł się również do pierwszego wystąpienia Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. „To, co było najbardziej uderzające, to teatralny kontrast między wizytą prezydenta Poroszenki w Polsce, wystąpieniem w parlamencie, pokazaniem naszych związków, a z drugiej strony nieobecnością prezydenta Ukrainy na posiedzeniu Rady Europejskiej. To takie janusowe oblicze Platformy Obywatelskiej, która w kraju będzie wykonywać gesty poprawności w dziedzinie interesu narodowego, a na Zachodzie nie ma już echa. Donald Tusk zamiast być reprezentantem Europy Środkowej, zachowuje się bardzo zachowawczo” - podkreślił Jurek. 

Na koniec b. marszałek Sejmu potwierdził, że Prawica RP w wyborach parlamentarnych stworzy wspólne listy z Prawem i Sprawiedliwości. „Nasze porozumienie traktujemy strategicznie. Uważamy przede wszystkim, że ono jest potrzebne Polsce, mimo problemów, które są realnymi problemami - pojawiły się w realizacji porozumienia samorządowego nie z naszej strony i wymagają wyjaśnienia. Uważamy, że obowiązkiem obu naszych partii jest robić to, co potrzebne Polsce, a wyborcom pozostawić wybór najlepszych posłów ze wspólnych list, na których partią wiodącą będzie Prawo i Sprawiedliwość” - wyjaśnił europoseł.

gah/radiownet.pl

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook