Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: Pracujemy obok partii, które są zainfekowane

24.12.2014

„Mechanizm europejski, zgodnie z którym Europy Środkowej, w tym Polski należy słuchać, zostawia realny ślad na polskich europosłach pracujących w Brukseli. Ale na tym kończą się pozytywy - powiedział w Poranku WNET europoseł Marek Jurek.

Polityk odniósł się do prorosyjskich postaw wśród eurosceptycznych ugrupowań prawicowych. „Mechanizm wspierania antyzachodniej opozycji przez Kreml jest dawno znany. W Mołdawii też mamy partię 'narodową', która sprzeciwia się integracji tego kraju z UE, a jest ona kontrolowana i finansowana w całości przez Rosję. Ale jest to ciekawe, że nasi partnerzy ze 'starej Unii' muszą wyjaśnić swoje stanowisko” - tłumaczył Jurek.

Jako przykład b. marszałek Sejmu wskazał francuską prawicę. „Związki Frontu Narodowego z Rosją trwają już 20 lat, a zaczęły się poprzez kontakty Le Pena z Żyrinowskim. I jak widać, po 20 latach tworzy to problem. Takie sygnały w polityce należy traktować poważnie - podkreślił europoseł wybrany z listy PiS.

Jurek zwrócił również uwagę na brak sił politycznych, które stawałyby na forum Unii Europejskiej w  obronie tradycyjnych wartości. „W Parlamencie Europejskim nie ma ani jednego klubu parlamentarnego, który - jako klub - sprzeciwiałby się konsekwentnie rewolucji homoseksualnej” - alarmował polityk.

Marek Jurek zwrócił uwagę, że w tej sprawie nie ma jednomyślności nawet we frakcji EKR. „Jeżeli chodzi o naszą delegację, czyli w większości kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, w której ja również pracuję, to jesteśmy przeciwni” - podkreślił prezes Prawicy RP. Niestety inaczej jest w przypadku przedstawicieli innych państw. „Problem polega na tym, że pracujemy obok partii zachodnioeuropejskich, które na ogół są zainfekowane już ideologią rewolucji społecznej” - powiedział Jurek.

Europoseł odniósł się również do pierwszego wystąpienia Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. „To, co było najbardziej uderzające, to teatralny kontrast między wizytą prezydenta Poroszenki w Polsce, wystąpieniem w parlamencie, pokazaniem naszych związków, a z drugiej strony nieobecnością prezydenta Ukrainy na posiedzeniu Rady Europejskiej. To takie janusowe oblicze Platformy Obywatelskiej, która w kraju będzie wykonywać gesty poprawności w dziedzinie interesu narodowego, a na Zachodzie nie ma już echa. Donald Tusk zamiast być reprezentantem Europy Środkowej, zachowuje się bardzo zachowawczo” - podkreślił Jurek. 

Na koniec b. marszałek Sejmu potwierdził, że Prawica RP w wyborach parlamentarnych stworzy wspólne listy z Prawem i Sprawiedliwości. „Nasze porozumienie traktujemy strategicznie. Uważamy przede wszystkim, że ono jest potrzebne Polsce, mimo problemów, które są realnymi problemami - pojawiły się w realizacji porozumienia samorządowego nie z naszej strony i wymagają wyjaśnienia. Uważamy, że obowiązkiem obu naszych partii jest robić to, co potrzebne Polsce, a wyborcom pozostawić wybór najlepszych posłów ze wspólnych list, na których partią wiodącą będzie Prawo i Sprawiedliwość” - wyjaśnił europoseł.

gah/radiownet.pl

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook