Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: PE wywiera presje na państwach chroniących życie

21.10.2013

Środowiska skrajnie lewicowe w Parlamencie Europejskim chcą wywierać polityczną presję na tę resztkę państw UE, które szeroko, jak Malta i Hiszpania, lub przynajmniej częściowo jak Polska, chronią życie poczęte – powiedział Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczpospolitej.

Były marszałek Sejmu, był uczestnikiem konferencji prasowej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Jutro w Parlamencie Europejskim ma się odbyć głosowanie nad projektem rezolucji uznającej aborcję za podstawowe prawo człowieka.

Projekt rezolucji wzywającej kraje Unii do rygorystycznego przestrzegania całego pakietu postulatów ideologii gender, m.in. do zapewnienia młodzieży usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, dostępnych bez zgody i wiedzy rodziców lub opiekunów, przygotowała Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia.

- Środowiska skrajnie lewicowe w Parlamencie Europejskim chcą poprzez tę rezolucję wywierać polityczną presję na tę resztkę państw UE, które szeroko, jak Malta i Hiszpania lub przynajmniej częściowo jak Polska, chronią życie poczęte. Chcą doprowadzić do tego, aby w całej UE powszechne stało się przekonanie, że aborcja jest prawem człowieka, a państwa członkowskie mają obowiązek ją zalegalizować - mówił podczas konferencji Marek Jurek.

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej zaznaczył, że obecne starania lewicowych organizacji stanowią przykład zmasowanej trzeciej fali rewolucji obyczajowej. Pierwszą był atak na tradycyjny model rodziny i małżeństwo, drugą propagowanie konkubinatów na początku lat 80., a obecnie związków partnerskich. Obecna, trzecia fala obejmuje m.in. atak na konserwatywne wartości w wychowaniu dzieci i młodzieży. Przykładem mogą być zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) proponującej traktowanie dziecka od urodzenia jako istoty seksualnej.

- Nie mam wątpliwości, że te działania WHO współbrzmią z postulatami radykalnych ugrupowań lewicowych dążących do zalegalizowania pedofilii. Ugrupowania te często twierdzą, że skoro dziecko może mieć odczucia seksualne, to powinno mieć i doświadczenia - powiedział Jurek. - Apelujemy do rządu Rzeczpospolitej Polskiej, żeby na forum Rady Europejskiej przypomniał, że jeżeli UE na serio chce traktować zasadę zwalczania dyskryminacji, którą wpisała do Traktatu Lizbońskiego, powinna zacząć od zwalczania najbardziej jaskrawej dyskryminacji w naszych czasach, jaką jest aborcjonizm - dodał.

Zwrócił się także do Sejmu RP, aby przypomniał członkom Parlamentu Europejskiego, że to ochrona życia jest obowiązkiem państw, bo życie jest prawem człowieka.

Marek Jurek przypomniał też, że Polska w momencie wchodzenia do UE mówiła w tej kwestii jednym głosem. Uchwała akcesyjna przyjęta wówczas przytłaczającą większością głosów przez Sejm stanowiła wyraźnie, że żadne ustalenia międzynarodowe nie mogą naruszać polskiego prawodawstwa w zakresie ochrony życia, rodziny i wychowania. Została ona przyjęta jednogłośnie przez kluby Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także przez dużą część posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był to wyraz zgody na istnienie ponadpartyjnego konsensusu narodowego w zakresie nieingerencji UE w sprawy dotyczące fundamentalnych praw obywateli takich jak ochrona życia i wychowanie dzieci zgodne z wartościami wyznawanymi przez rodziców.

- Uważamy, że Sejm powinien dziś przypomnieć stanowisko Polski z 2003 r., zarówno wobec Parlamentu Europejskiego jak i wobec polskiego społeczeństwa - apelował Marek Jurek. - Chociażby dlatego, że było to stanowisko przyjęte w okresie rządu Leszka Millera przez ogromną większość posłów. Szczególny obowiązek ma w tym względzie Platforma Obywatelska, której często zarzuca się wprowadzanie w błąd opinii publicznej. To przecież ta właśnie partia ma zapisaną w programie deklarację, iż "prawo winno ochraniać życie ludzkie, jak to czyni dziś w Polsce ustawodawstwo".

Przyjęcie rezolucji może według Marka Jurka uruchomić niebezpieczny proces polityczny. Choć formalnie rzecz biorąc rezolucja PE nie ma mocy zobowiązującej, może stać się dla Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości argumentem w orzecznictwie, a dla niektórych rządów pretekstem do stopniowego zmieniania prawa.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

KAI, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook