Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: PE wywiera presje na państwach chroniących życie

21.10.2013

Środowiska skrajnie lewicowe w Parlamencie Europejskim chcą wywierać polityczną presję na tę resztkę państw UE, które szeroko, jak Malta i Hiszpania, lub przynajmniej częściowo jak Polska, chronią życie poczęte – powiedział Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczpospolitej.

Były marszałek Sejmu, był uczestnikiem konferencji prasowej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Jutro w Parlamencie Europejskim ma się odbyć głosowanie nad projektem rezolucji uznającej aborcję za podstawowe prawo człowieka.

Projekt rezolucji wzywającej kraje Unii do rygorystycznego przestrzegania całego pakietu postulatów ideologii gender, m.in. do zapewnienia młodzieży usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, dostępnych bez zgody i wiedzy rodziców lub opiekunów, przygotowała Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia.

- Środowiska skrajnie lewicowe w Parlamencie Europejskim chcą poprzez tę rezolucję wywierać polityczną presję na tę resztkę państw UE, które szeroko, jak Malta i Hiszpania lub przynajmniej częściowo jak Polska, chronią życie poczęte. Chcą doprowadzić do tego, aby w całej UE powszechne stało się przekonanie, że aborcja jest prawem człowieka, a państwa członkowskie mają obowiązek ją zalegalizować - mówił podczas konferencji Marek Jurek.

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej zaznaczył, że obecne starania lewicowych organizacji stanowią przykład zmasowanej trzeciej fali rewolucji obyczajowej. Pierwszą był atak na tradycyjny model rodziny i małżeństwo, drugą propagowanie konkubinatów na początku lat 80., a obecnie związków partnerskich. Obecna, trzecia fala obejmuje m.in. atak na konserwatywne wartości w wychowaniu dzieci i młodzieży. Przykładem mogą być zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) proponującej traktowanie dziecka od urodzenia jako istoty seksualnej.

- Nie mam wątpliwości, że te działania WHO współbrzmią z postulatami radykalnych ugrupowań lewicowych dążących do zalegalizowania pedofilii. Ugrupowania te często twierdzą, że skoro dziecko może mieć odczucia seksualne, to powinno mieć i doświadczenia - powiedział Jurek. - Apelujemy do rządu Rzeczpospolitej Polskiej, żeby na forum Rady Europejskiej przypomniał, że jeżeli UE na serio chce traktować zasadę zwalczania dyskryminacji, którą wpisała do Traktatu Lizbońskiego, powinna zacząć od zwalczania najbardziej jaskrawej dyskryminacji w naszych czasach, jaką jest aborcjonizm - dodał.

Zwrócił się także do Sejmu RP, aby przypomniał członkom Parlamentu Europejskiego, że to ochrona życia jest obowiązkiem państw, bo życie jest prawem człowieka.

Marek Jurek przypomniał też, że Polska w momencie wchodzenia do UE mówiła w tej kwestii jednym głosem. Uchwała akcesyjna przyjęta wówczas przytłaczającą większością głosów przez Sejm stanowiła wyraźnie, że żadne ustalenia międzynarodowe nie mogą naruszać polskiego prawodawstwa w zakresie ochrony życia, rodziny i wychowania. Została ona przyjęta jednogłośnie przez kluby Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także przez dużą część posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był to wyraz zgody na istnienie ponadpartyjnego konsensusu narodowego w zakresie nieingerencji UE w sprawy dotyczące fundamentalnych praw obywateli takich jak ochrona życia i wychowanie dzieci zgodne z wartościami wyznawanymi przez rodziców.

- Uważamy, że Sejm powinien dziś przypomnieć stanowisko Polski z 2003 r., zarówno wobec Parlamentu Europejskiego jak i wobec polskiego społeczeństwa - apelował Marek Jurek. - Chociażby dlatego, że było to stanowisko przyjęte w okresie rządu Leszka Millera przez ogromną większość posłów. Szczególny obowiązek ma w tym względzie Platforma Obywatelska, której często zarzuca się wprowadzanie w błąd opinii publicznej. To przecież ta właśnie partia ma zapisaną w programie deklarację, iż "prawo winno ochraniać życie ludzkie, jak to czyni dziś w Polsce ustawodawstwo".

Przyjęcie rezolucji może według Marka Jurka uruchomić niebezpieczny proces polityczny. Choć formalnie rzecz biorąc rezolucja PE nie ma mocy zobowiązującej, może stać się dla Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości argumentem w orzecznictwie, a dla niektórych rządów pretekstem do stopniowego zmieniania prawa.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

KAI, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook