Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: Nie możemy dać przyzwolenia na niszczenie rodziny

31.05.2013

Nie możemy dać się oszukiwać tej władzy serdecznościami, które zapewne jutro będą płynąć pod adresem rodzin i dzieci - mówi w rozmowie ze Stefczyk.info były marszałek Sejmu Marek Jurek.

Stefczyk.info: Panie marszałku, rozmawiamy w trakcie protestu przeciw seksualizacji najmłodszych dzieci. Wygląda jednak na to, że to protest prewencyjny?

Marek Jurek, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej, b. marszałek Sejmu: Nie, ponieważ podręcznik „Lekcja równości” jest już skierowany do szkół, a władza akceptuje zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia o zerytozowaniu już od przedszkola. To założenie, że królową nauk nie jest już filozofia, już nawet nie teoria literatury jak twierdzili postmoderniści, ale że jest nią seksuologia, a dzieci od wieku przedszkolnego należy rozbudzać zainteresowania seksualne. Jak mówiłem, w 12 roku życia mają byc gotowe do współżycia, a w 15 krytykować etykę seksualną. Tak naprawdę władza krok po kroku wprowadza te pomysły w życie. Patronat nad tym podręcznikiem przelał czarę goryczy, trzeba powiedzieć dość. Nie możemy dać się oszukiwać tej władzy serdecznościami, które zapewne jutro będą płynąć pod adresem rodzin i dzieci. Za parawanem tego wszystkiego rządzący niszczą te wartości.

Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi jednak, że nie ma planów edukacji seksualnej od przedszkola.

Nie słyszałem żadnego głosu ze strony władz publicznych, który by odrzucał zalecenia WHO. Wręcz przeciwnie, w przemówieniu Agnieszki Rajewicz, minister ds. równouprawnienia słyszałem, że podstawą jej działań będą przepisy traktatu lizbońskiego o równouprawnieniu tzw. wszystkich orientacji seksualnych, czyli w rzeczywistości promocji homoseksualizmu. Tak naprawdę musimy przypomnieć jedno – dziesięć lat temu Sejm Rzeczypospolitej podejmował uchwały, że żadne rozwiązania międzynarodowe nie mogą ingerować i ograniczać polskiego ustawodawstwa broniącego życia i rodziny. A władza na razie biernie przyjmuje i powoli wprowadza w życie. Ale jeśli nie ma problemu, to niech rządzący powiedzą to wyraźnie.

Czego domagacie się od rządu premiera Tuska?

Domagamy się rzeczy konkretnych: odwołania minister Kozłowskiej-Rajewicz, zerwania współpracy z organizacjami politycznego ruchu politycznego, zaniechania przesyłania instruktorów tych organizacji do szkół i powiedzenia wyraźnie, że szkoła nie jest miejscem, gdzie takie treści mogą być przekazywane. Oczekuję, że władza nie będzie patronować nad Paradą Równości, a wręcz przeciwnie – powinna pomagać takim inicjatywom jak Marsz Rodziny. Warto przypomnieć założenia - zamieszczone również w programie PO -, że dzieci nienarodzone są ofiarami dyskryminacji, że rodziny wielodzietne są ofiarami dyskryminacji. Minister Kozłowska-Rajewicz powinna się zainteresować tą tematyką i współpracą z rodzinami na przykład zrzeszonymi w Ruchu Rodzinnym, a nie z organizacjami homoseksualnymi.

Podczas przemówienia mówił pan, że to początek szerokiej akcji. Można spodziewać się kolejnych kroków?

Tak jak zareagowaliśmy na promocję podręcznika „lekcja równości” i patronat nad nim przez minister Kozłowskiej - Rajewicz, tak będziemy reagować na podobne wydarzenia. Nie może być tak, że opinia publiczna będzie czekać tylko na wybory, kiedy jak za dotknięciem magicznej różdżki ma się wszystko zmienić. Musimy na bieżąco brać odpowiedzialność za prawa rodziny i cywilizację życia w Polsce. Władza nie może działać w warunkach społecznej obojętności, bo taka obojętność jest traktowana jako przyzwolenie.

Rozmawiał Krzysztof Karwowski

[Fot. KK]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook