Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jurek: Mamy prawo do swojej polityki

31.07.2015

Jeżeli nie stworzymy przeciwprądu, jeżeli nie obronimy wychowania opartego na rodzinie monogamicznej, jeżeli nie podtrzymamy kultury to rozpłyniemy się w tym potopie - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Jurek, były Marszałek Sejmu.

- Polska należy do krajów takich jak Węgry czy Słowacja, Litwa czy Estonia, które swoimi systemami prawnymi bronią rodziny. Te państwa powinny działać razem, jest wielkim błędem polityków, że tak nie jest. Cywilizacja chrześcijańska ma prawo do swojej polityki - wyjaśnił były marszałek Sejmu, który podkreślił, że czasie, kiedy Europa ubiega się o prawa środowisk LGBT oraz inne tzw. „wolności”, Polska szczególnie powinna przeciwdziałać takim praktykom, najlepiej w porozumieniu z państwami, które są nam bliskie światopoglądowo.

- Trzeba wzmacniać wewnętrzny system prawny. Nie może być tak, że będzie tak jak po sprawie Alicji Tysiąc. Po każdym takim wyroku powinniśmy naprawiać te zawory prawne, które to puściły -  dodał i zaznaczył, że „opozycja zawsze ma obowiązek szukać dróg, żeby każdą z takich zmian zatrzymać”.

W jego opinii, metodą przywrócenia ładu w tej sferze byłoby przywrócenie prawa, które obowiązywało w Polsce przed rządami SLD.

- Żeby sprawę ujednoznacznić wystarczyło zrobić jedną rzecz, przywrócić przepisy prawno-karne z 1993 roku, a nie uwzględniać te późniejsze wprowadzone przez SLD - stwierdził i zapowiedział również, że prawica będzie walczyć o przywrócenie „rządów prawa”, które nie pozwolą na stosowanie praktyk niezgodnych z przepisami zawartymi w ustawach i wprowadzą szacunek wobec zasad.

- To są kwestie jednoznacznych nakazów sumienia, kiedy czym jest dobro wspólne mówi politykowi własne sumienie - mówił Marek Jurek i dodał:

„To, co się dzieje to wywracanie prawa od podstaw. Prawica RP będzie działać na rzecz tego, żeby wszystko to naprawić, poczynając od selekcji dzieci dokonywanej przy in vitro. Mechanizmy selekcji czy mrożenia muszą być usunięte, jeżeli prawo ma obowiązywać.”

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]


Słowa kluczowe:

Marek Jurek

,

prawo do życia

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook