Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: Mamy prawo do swojej polityki

31.07.2015

Jeżeli nie stworzymy przeciwprądu, jeżeli nie obronimy wychowania opartego na rodzinie monogamicznej, jeżeli nie podtrzymamy kultury to rozpłyniemy się w tym potopie - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Jurek, były Marszałek Sejmu.

- Polska należy do krajów takich jak Węgry czy Słowacja, Litwa czy Estonia, które swoimi systemami prawnymi bronią rodziny. Te państwa powinny działać razem, jest wielkim błędem polityków, że tak nie jest. Cywilizacja chrześcijańska ma prawo do swojej polityki - wyjaśnił były marszałek Sejmu, który podkreślił, że czasie, kiedy Europa ubiega się o prawa środowisk LGBT oraz inne tzw. „wolności”, Polska szczególnie powinna przeciwdziałać takim praktykom, najlepiej w porozumieniu z państwami, które są nam bliskie światopoglądowo.

- Trzeba wzmacniać wewnętrzny system prawny. Nie może być tak, że będzie tak jak po sprawie Alicji Tysiąc. Po każdym takim wyroku powinniśmy naprawiać te zawory prawne, które to puściły -  dodał i zaznaczył, że „opozycja zawsze ma obowiązek szukać dróg, żeby każdą z takich zmian zatrzymać”.

W jego opinii, metodą przywrócenia ładu w tej sferze byłoby przywrócenie prawa, które obowiązywało w Polsce przed rządami SLD.

- Żeby sprawę ujednoznacznić wystarczyło zrobić jedną rzecz, przywrócić przepisy prawno-karne z 1993 roku, a nie uwzględniać te późniejsze wprowadzone przez SLD - stwierdził i zapowiedział również, że prawica będzie walczyć o przywrócenie „rządów prawa”, które nie pozwolą na stosowanie praktyk niezgodnych z przepisami zawartymi w ustawach i wprowadzą szacunek wobec zasad.

- To są kwestie jednoznacznych nakazów sumienia, kiedy czym jest dobro wspólne mówi politykowi własne sumienie - mówił Marek Jurek i dodał:

„To, co się dzieje to wywracanie prawa od podstaw. Prawica RP będzie działać na rzecz tego, żeby wszystko to naprawić, poczynając od selekcji dzieci dokonywanej przy in vitro. Mechanizmy selekcji czy mrożenia muszą być usunięte, jeżeli prawo ma obowiązywać.”

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook