Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: Mamy prawo do swojej polityki

31.07.2015

Jeżeli nie stworzymy przeciwprądu, jeżeli nie obronimy wychowania opartego na rodzinie monogamicznej, jeżeli nie podtrzymamy kultury to rozpłyniemy się w tym potopie - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Jurek, były Marszałek Sejmu.

- Polska należy do krajów takich jak Węgry czy Słowacja, Litwa czy Estonia, które swoimi systemami prawnymi bronią rodziny. Te państwa powinny działać razem, jest wielkim błędem polityków, że tak nie jest. Cywilizacja chrześcijańska ma prawo do swojej polityki - wyjaśnił były marszałek Sejmu, który podkreślił, że czasie, kiedy Europa ubiega się o prawa środowisk LGBT oraz inne tzw. „wolności”, Polska szczególnie powinna przeciwdziałać takim praktykom, najlepiej w porozumieniu z państwami, które są nam bliskie światopoglądowo.

- Trzeba wzmacniać wewnętrzny system prawny. Nie może być tak, że będzie tak jak po sprawie Alicji Tysiąc. Po każdym takim wyroku powinniśmy naprawiać te zawory prawne, które to puściły -  dodał i zaznaczył, że „opozycja zawsze ma obowiązek szukać dróg, żeby każdą z takich zmian zatrzymać”.

W jego opinii, metodą przywrócenia ładu w tej sferze byłoby przywrócenie prawa, które obowiązywało w Polsce przed rządami SLD.

- Żeby sprawę ujednoznacznić wystarczyło zrobić jedną rzecz, przywrócić przepisy prawno-karne z 1993 roku, a nie uwzględniać te późniejsze wprowadzone przez SLD - stwierdził i zapowiedział również, że prawica będzie walczyć o przywrócenie „rządów prawa”, które nie pozwolą na stosowanie praktyk niezgodnych z przepisami zawartymi w ustawach i wprowadzą szacunek wobec zasad.

- To są kwestie jednoznacznych nakazów sumienia, kiedy czym jest dobro wspólne mówi politykowi własne sumienie - mówił Marek Jurek i dodał:

„To, co się dzieje to wywracanie prawa od podstaw. Prawica RP będzie działać na rzecz tego, żeby wszystko to naprawić, poczynając od selekcji dzieci dokonywanej przy in vitro. Mechanizmy selekcji czy mrożenia muszą być usunięte, jeżeli prawo ma obowiązywać.”

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook