Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: 3 maja zatańczmy poloneza

24.04.2013

Tego dnia obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie ma chyba lepszego sposobu na uczczenie tej rocznicy! Polonez jest jednym z najpiękniejszych - typowo polskich - tańców. Trzeba pamiętać, że to taniec dworski, którego sąsiednie schamiałe plemiona nigdy nie miały - mówi Jan Pietrzak.

Początki kariery Jana Pietrzaka sięgają już początku lat. 60, gdy artysta kierował studenckim Kabaretem Hybrydy. To właśnie w „Hybrydach” swoją artystyczną przygodę rozpoczęli tacy artyści, jak: Jonasz Kofta, Stefan Friedmann, Maciej Damięcki, Wojciech Młynarski czy Piotr Fronczewski.

Prawdziwym punktem zwrotnym w działalności artystycznej Pietrzaka było założenie w 1967 roku Kabaretu Pod Egidą, który w czasach komunizmu bezlitośnie wyśmiewał absurdy PRL, a obecnie absurdów „odnowionej, demokratycznej Rzeczypospolitej”. 76. urodziny Jana Pietrzaka będą doskonałą okazją do przypomnienia najlepszych momentów kariery kabaretu.

Na tym nie koniec. Artysta, wraz z żoną – Katarzyną i współtworzonym przez nich Towarzystwem Patriotycznym zapraszają do wspólnego zatańczenia poloneza 3 maja na Placu Zamkowym w Warszawie.

- Tego dnia obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie ma chyba lepszego sposobu na uczczenie tej rocznicy! Polonez jest jednym z najpiękniejszych - typowo polskich - tańców. Trzeba pamiętać, że to taniec dworski, którego sąsiednie schamiałe plemiona nigdy nie miały. To właśnie w polonezach jest zawarta cała uroda polskiej muzyki. Przypomnienie tej muzycznej strony polskości w tak ważnym dniu jest wyjątkowo potrzebne – mówi portalowi wPolityce.pl Jan Pietrzak.

Artysta podkreśla, że uroczystość będzie miała również charakter patriotyczny, ale nie polityczny. - Absolutnie nie chcemy nadawać temu politycznego wymiaru. Po prostu chcemy wspólnie zatańczyć... (...) Ten rząd nie lubi patriotyzmu. To rząd, który jest antypolski. Nie chciałbym jednak rozwodzić się nad tym przy okazji takiej daty, jak 3 maja. Nie możemy sobie psuć nastroju, ponieważ to jest nasze polskie święto! - puentuje Pietrzak.

Więcej na portalu wywiad-jan-pietrzak-zapraszam-wszystkich-do-zatanczenia-poloneza-3-maja-ten-rzad-jest-antypolski-ale-nie-mozemy-psuc-sobie-nastroju">wPolityce.pl

AM

[fot. Blogpress.pl]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook