Jedynie prawda jest ciekawa


Johann: Prokuratorzy wojskowi zamulają sprawę

20.04.2015

„Trudno mieć do NPW zaufanie. Potrzebne umiędzynarodowienie śledztwa ws. 10/04”.

Wiesław Johann, znany i ceniony adwokat, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, krytykuje polskie państwo i wymiar sprawiedliwości za działania w sprawie smoleńskiej. W jego ocenie państwo pokazuje, że jest słabe.

„Warunkiem sine qua non uznania państwa za silny organizm polityczny jest sprawność jego aparatu wymiaru sprawiedliwości. Z tego punktu widzenia nie sposób uznać Polski za państwo silne, bo wykazuje ono przerażającą słabość w prowadzeniu postępowania przygotowawczego w sprawie katastrofy smoleńskiej” - pisze na łamach niezalezna.pl Johann.

Dodaje, że oficjalne śledztwo niczego nie wyjaśniło. „Działania Naczelnej Prokuratury Wojskowej od pięciu lat właściwie niczego nie wniosły – opinia publiczna nie zna żadnych informacji pochodzących od prokuratorów, które można by uznać za pewnik. Podstawowe prawo, jakim jest dostęp do akt sprawy, jest gwałcone, gdyż pełnomocnikom rodzin ofiar odmawia się możliwości zapoznania z nimi” - zaznacza sędzia.

Dodaje, że „na każdym kroku napotykamy na dziwne konferencje NPW, które nie tylko niczego nie wyjaśniają, ale wręcz zamulają sprawę”. „Prokuratorzy odwołują się do opinii mgr. Artymowicza dot. nagrań z pokładu tupolewa, a tymczasem światowej klasy brytyjski naukowiec prof. French określa te rewelacje jako wyssane z palca. Trudno mieć do NPW choćby cień zaufania” - krytykuje autor tekstu.

Zaznacza, że „Polakom należy się pewność, że w śledztwie nie dochodzi do mataczenia i że dowody są ukrywane bądź preparowane”. „W tej sytuacji umiędzynarodowienie badania katastrofy jest salomonowym rozwiązaniem” - kwituje Wiesław Johann.

ez,niezalezna.pl
[Fot. Raort Millera]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 4. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 5. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 6. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook