Jedynie prawda jest ciekawa

Johann: buta rządzących przekroczyła wszelkie granice

14.11.2014

„Tak strasznie to jeszcze nie było. Rządzący sprawdzają sami siebie”.

„To już jest moja trzecia kadencja w Radzie Miasta i tak strasznie to jeszcze nie było. Nie widziałam jeszcze takiej buty rządzących, która przekroczyła wszelkie granica” - mówi Olga Johann w Radiu Wnet.

Radna PiS w Warszawie wskazuje, że „koalicja ma większość w komisji rewizyjnej, czyli rządzący sprawdzają sami siebie”.

Odnosząc się do polityki edukacyjnej, którą radna zajmuje się na co dzień, Johann wskazała, że w tej sprawie jest równie źle. „Jak widzę stan oświaty to płakać mi się chce, bo ja całe życie pracowałam w szkolnictwie. Jak widzę, że mamy klasy po 30 osób, jak tuż powojnie. To jest po prostu jedna wielka rozpacz. Mamy zamykane szkoły z tradycjami, są po prostu przenoszone. A jak rodzice protestują to po prostu nie otwiera się nowych klas” - tłumaczy.

Dodała, że skandalem jest fakt, że władzom Warszawy nie udało się przejąć twórczości światowej sławy malarza. „Zostały zmarnowane obrazy Beksińskiego, ponieważ pani prezydent nie chciała przyjąć podarowanych prac. Dlatego, że wycena była za wysoka i urząd miasta nie zamierzał ponosić kosztów związanych z utrzymywaniem tych dzieł sztuki” - przypomina Johann.

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook