Jedynie prawda jest ciekawa


Jethon KODuje media

03.06.2016

Magda Jethon, która zasłynęła akcją „Orzeł może”, teraz pokieruje mediami tworzonymi przez Komitet Obrony Demokracji. A wszystko, jak twierdzi, w trosce o stan demokracji i wolność w Polsce.

4 czerwca ma zostać uruchomia strona internetowa Koduj24.pl. Jak deklaruje była szefowa radiowej „Trójki” pracują tam podobno tylko wolontariusze.

W ramach redakcji KODuj24.pl bezpośrednio zaangażowanych jest tylko kilka osób. Niestety na razie nie mogę ujawnić wszystkich nazwisk - to zresztą jest pierwszy dowód, jak bardzo przestaliśmy być wolni - powiedziała Magda Jethon w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Jakie ma inne dowody na swoje zniewolenie niestety nie wiadomo…

"W tej chwili mogę powiedzieć, że oprócz mnie jest w redakcji Krzysztof Łuszczewski (były dyrektor radiowej Czwórki) Mamy na szczęście spore grono piszących odważnych i nieobojętnych, wśród nich są m.in. Magda Dygat, Krystyna Kofta, Wojciech Pszoniak czy Jerzy Sosnowski"  - informuje Jethon.

Mateusz Kijowski zapowiedział, że KOD chce założyć nie tylko portal internetowy, ale także radio i telewizję. Czym mają zajmować się w przyszłości media KOD, a na razie strona internetowa kierowana przez byłą szefowa „Trojki”?

"Obok najważniejszych informacji zajmować się będziemy przede wszystkim szeroko rozumianą tematyką społeczną. W serwisie znajdzie się pogłębiona publicystyka związana z najnowszymi wydarzeniami, polityką, stylem życia, kulturą czy w przyszłości informacjami ekonomicznymi i sportowymi" - zaznacza Jethon i dodaje, że ma nadzieję, że szybko uda się jej pokierować radiem stworzonym przez KOD.

"Mamy nadzieję, że dość szybko poszerzymy redakcję i stworzymy prężnie funkcjonujący portal, a w niedalekiej przyszłości powstanie także kanał radiowy" - powiedziała.

No to jednak muszą znaleźć się pieniądze i to nie małe. Poza tym media pod znakiem „Cała prawda…” już mamy.

Jednak Jethon nie ma zamiaru zrezygnować ze swoich planów i pracy na rzecz wolności i demokracji, bo jak podkreśla: "Jestem głęboko przekonana, że wolność w Polsce jest zagrożona. Patrzę z przerażeniem na kolejne decyzje obozu rządzącego."

Czy, według Jethon, wolność jest tylko wtedy, gdy rządzi jedynie dla niej słuszna koalicja PO-PSL?

ann/wirtualnemedia.pl 

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook