Jedynie prawda jest ciekawa


Jethon: Wpuściłam się w kanał, na którym się nie znam

03.03.2017

Niecodzienny wywiad przeprowadził dziennikarz Robert Mazurek z założycielką portalu Koduj24.pl Magdaleną Jethon na łamach Dziennika Gazeta Prawna.

Dziennikarka w niewybrednych słowach skrytykowała Jarosława Kaczyńskiego i rządy PiS.
„Mam nadzieję, że to sytuacja tymczasowa, to się musi jakoś zmienić. Strasznie mnie ten Kaczor wpieprza. Przecież my żyjemy w jakimś kosmosie” - oceniła.

Dodała, że „jesteśmy na najlepszej drodze do dyktatury, ale pewne swobody obywatelskie zostały zachowane”.

Założycielka portalu Koduj24.pl nie potrafiła jednak odpowiedzieć w jakim zakresie „część swobód zostało nam odebranych”.

„Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Może nie odebrano nam swobód tak wprost, ale pojawił się strach przed wyrażaniem poglądów” - powiedziała Jethon.

Rozmówczyni wykazała również brak znajomości konstytucji.

„Jestem słabym rozmówcą, jeśli chodzi o konstytucję. Dobrze, wpuściłam się w kanał, na którym się nie znam. Nie mam siły teraz kombinować” - przyznała.

Była szefowa radiowej Trójki przyznała także, że nie zna ustawy o KRS.

„Nie czytałam, bo to nie moja specjalność” - mówiła Jethon.

Dziennikarka wypowiedziała się na temat portalu Koduj24.pl. „Nie jesteśmy organem KOD-u w takim znaczeniu, w jakim „Trybuna Ludu” była organem PZPR, nie ma żadnej formalnej zależności między nami. Jesteśmy wolnym i niezależnym portalem, który powstał na fali niezadowolenia wobec tego, co się dzieje w kraju” - zaznaczyła.

Magdalena Jethon oceniła „Politykę” jako rzetelne medium. „Każdemu zdarzają się wpadki, ale porządna jest „Polityka”. Starają się być rzetelni i trzymać równy dystans do wszystkich stron konfliktu” - podkreśliła.

Jethon powiedziała, że za jej czasów Radio Trójka starała się kontrolować władzę, lecz jak podkreśliła „nie miała pieniędzy”, aby zatrudnić dziennikarzy śledczych w celu szczegółowego zajęcia się tą sprawą.

„Na przykład bardzo rzetelnie omawialiśmy aferę podsłuchową. Nie mieliśmy jednak dziennikarzy śledczych, którzy by się tymi sprawami szczególnie zajmowali” - oceniła.

Rozmówczyni wyraziła się pochlebnie na temat tygodnika Tomasza Lisa.

„Kto opisał aferę reprywatyzacyjną w Warszawie? Niepokorni z „wSieci”? Nie, „Gazeta Wyborcza”. Bardzo drapieżny jest teraz „Newsweek” Tomasza Lisa – podkreśliła.

Założycielka portalu Kodujemy24.pl wyraziła opinię na temat zaangażowania aktorów w kwestie polityczne. „Nikomu nie będę niczego nakazywać, ale jeśli ktoś jest osobą publiczną i ma jakiś pogląd, to dlaczego miałby się go wstydzić? Znam wielu artystów, którzy prywatnie są przerażeni tym, co się dzieje, ale nie chcą zaangażować się publicznie(...)Jeżeli Janusz Gajos uważa teraz, że władza robi z niego idiotę, że jest obrażany, to chyba ma prawo się wypowiedzieć – oceniła.


MW/Dziennika Gazeta PrawnaWarto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook