Jedynie prawda jest ciekawa


Jest odwrotnie niż twierdzi Michnik

16.04.2012

O demonstracjach wyznawców "religii smoleńskiej" napisano chyba już wszystko, ale chyba jeszcze nie to, że ośmieszają Polskę - dowodzi w "Gazecie Wyborczej", na pierwszej stronie, Adam Michnik.

I chyba tylko bezkrytycyzm wobec Michnika oraz genialna zdolność dziennikarzy "GW" do niepamiętania co napisali wczoraj, pół roku temu i jeszcze wcześniej powoduje, że to zdanie jest drukowane na serio. Bo napisano to setki razy! Argument, że w Europie to się nie spodoba, swoista pedagogika odwołująca się do zewnętrznego oglądu polskich spraw, to przecież podstawowa cecha tej propagandy. Inna rzecz jak się ten ogląd tworzy - Michnik pojedzie, opowie jak sprawy widzi, lewicowa prasa europejska to powtarza, a potem "Wyborcza" nagłaśnia jako głos świata. Nawet to zabawne, choć szkodliwe. 

Warto jednak podjąć z Michnikiem polemikę, bo jest to typowa manipulacja w smoleńskiej sprawie. Fałszowanie dowodów nazywa się tu śledztwem, a śmierć polskiej elity gruntem na pojednanie.

Jest dokładnie odwrotnie niż twierdzi Michnik. Smoleńsk, oglądany na poważnie, to ostry zjazd w dół powagi państwa polskiego. Nie może być traktowany na serio kraj, który nie potrafi wyjaśnić jak zginął prezydent i tylu działaczy państwowych, który nie umie wydobyć dowodów, który w swoim raporcie przedrukowuje rosyjskie zmanipulowane stenogramy i wnioski.

Nie ufa się premierowi, który okazuje się w kluczowym momencie tak uległy wobec Rosji, tak zastraszony. Zgadzam się z profesor Jadwigą Staniszkis - po tym jak dał plamę w sprawie śledztwa, Donald Tusk nie może liczyć na poważne stanowisko w Europie. Takich ludzi zachodnia polityka eliminuje. Z Rosją mogą flirtować sami, ale nie powierzą władzy komuś, kto nie daje gwarancji niezależności od niej, kogo postawa budzi pytanie o inne zależności.

I jeszcze jedna kwestia. Profesor Zdzisław Krasnodębski zapytał kiedyś brytyjskiego dziennikarza czy też dziwiłby się poruszeniu społecznemu gdyby to angielska królowa skonała w smoleńskim błocie? Odpowiedział, że nie. I z nami jest tak samo. Mogą sobie dowodzić, że prawdziwą mądrością jest udawanie iż nie widzi się kłamstw. Ale prawda jest taka, że dopóki w Polsce tak wielu ludzi chce prawdy, dopóki polska demokracja nie zginęła, a wpadnięcie w strefę rosyjskich wpływów nie jest jeszcze całkowite.

Michnik makabrycznie cytuje pytania inne, jakiś mało mądrych dziwaków, którzy zastanawiają się rzekomo "czy Jarosław Kaczyński jest agentem rosyjskich służb specjalnych". Jasne, zapewne wspólnie z Rosjanami tragedię tę uzgodnił by móc dalej działać... Naprawdę, makabryczne to majaki. A kto jest w świetle Smoleńska i udawanego śledztwa czyim agentem to wybaczcie państwo, ale wszyscy wiemy.

Michał Karnowski

[Fot. Mik]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook