Jedynie prawda jest ciekawa


Jennifer Lawrence: „Ta katastrofa to gniew Matki Natury za wybór Donalda Trumpa”

08.09.2017

Jennifer Lawrence, uhonorowana Oskarem amerykańska aktorka młodego pokolenia, w kwestiach politycznych jest typową przedstawicielką Hollywood. W przeszłości już wielokrotnie dawała temu wyraz, nie szczędząc krytyki środowiskom konserwatywnym. Tym razem przeszła jednak samą siebie i uznała, że niszczycielski huragan Irma to dowód „gniewu Matki Natury” za to, że Amerykanie wybrali na swojego prezydenta polityka, który kwestionuje wpływ człowieka na zmiany klimatu.

Aktorka promuje aktualnie najnowszy film „Mother!” ze swoim udziałem. Dyskusja w brytyjskim Channel 4 bardzo szybko zboczyła jednak z nowego dzieła w reżyserii Darrena Aronofsky'ego i wkroczyła na tematy polityczne.

Znana z ostrego języka Lawrence odnosiła zwycięstwo Donalda Trumpa do zjawisk atmosferycznych, które pustoszą Karaiby i zbliżają się do Stanów Zjednoczonych. – To się zaczęło, kiedy wybrano Trumpa – mówiła. Dodała też, że huragany niszczące Teksas i Florydę zostały tak naprawdę pobudzone przez ten wybór.

Oglądanie tego teraz jest naprawdę trudne, zwłaszcza w trakcie promocji filmu, nie sposób nie odczuwać gniewu Matki Natury mówiła Lawrence.

Aktorka już w przeszłości nie ukrywała swojego krytycznego stosunku do Trumpa.

W 2015 roku, w trakcie kampanii prezydenckiej mówiła wprost, że „wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych” będzie oznaczał koniec świata.

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook