Jedynie prawda jest ciekawa

Jennifer Lawrence: „Ta katastrofa to gniew Matki Natury za wybór Donalda Trumpa”

08.09.2017
mother08092017
Jennifer Lawrence: „Ta katastrofa to gniew Matki Natury za wybór Donalda Trumpa”

Jennifer Lawrence, uhonorowana Oskarem amerykańska aktorka młodego pokolenia, w kwestiach politycznych jest typową przedstawicielką Hollywood. W przeszłości już wielokrotnie dawała temu wyraz, nie szczędząc krytyki środowiskom konserwatywnym. Tym razem przeszła jednak samą siebie i uznała, że niszczycielski huragan Irma to dowód „gniewu Matki Natury” za to, że Amerykanie wybrali na swojego prezydenta polityka, który kwestionuje wpływ człowieka na zmiany klimatu.

Aktorka promuje aktualnie najnowszy film „Mother!” ze swoim udziałem. Dyskusja w brytyjskim Channel 4 bardzo szybko zboczyła jednak z nowego dzieła w reżyserii Darrena Aronofsky'ego i wkroczyła na tematy polityczne.

Znana z ostrego języka Lawrence odnosiła zwycięstwo Donalda Trumpa do zjawisk atmosferycznych, które pustoszą Karaiby i zbliżają się do Stanów Zjednoczonych. – To się zaczęło, kiedy wybrano Trumpa – mówiła. Dodała też, że huragany niszczące Teksas i Florydę zostały tak naprawdę pobudzone przez ten wybór.

Oglądanie tego teraz jest naprawdę trudne, zwłaszcza w trakcie promocji filmu, nie sposób nie odczuwać gniewu Matki Natury mówiła Lawrence.

Aktorka już w przeszłości nie ukrywała swojego krytycznego stosunku do Trumpa.

W 2015 roku, w trakcie kampanii prezydenckiej mówiła wprost, że „wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych” będzie oznaczał koniec świata.

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook