Jedynie prawda jest ciekawa


Jędrysek: Rząd Tuska nie reprezentuje interesów Polski

05.04.2013

Żaden rząd po 1990 r. nie marnował tak Polski jak ten obecny. Politycy opozycyjni nie mają wątpliwości co sądzić o sprawie, gdy spółka państwowa podpisuje w imieniu Polski memorandum o budowie gazociągu, a premier rządu nic nie wie.

- Tak to faktycznie kuriozalna sprawa. Według mnie jest to rosyjska dramatyczna próba odwrócenia uwagi i wejścia w jakikolwiek sposób do Polski i wbicie klina, zrobienie czegokolwiek, aby opóźnić poszukiwania i eksploatację gazu i ropy z łupków. To chyba główna przyczyna robienia tego zamieszania - mówi Mariusz Orion Jędrysek, były wiceminister ochrony środowiska i Główny Geolog Kraju.

Jego zdaniem cała sytuacja pokazuje, że Kreml nie traktuje Polski jako poważnego partnera dla swojej dyplomacji. Lekceważenie naszego kraju i plany budowy gazociągu na terytorium naszego kraju, bez z naszej zgody powinno kojarzyć się jak najgorzej.

- To śmierdzi nieładnym wspomnieniem z przeszłości, z eksterytorialną autostradą proponowaną przez Niemców - mówi Jędrysek.

Jak wyjaśnia były wiceminister ochrony środowiska Rosjanie zrobią absolutnie wszystko, co może zaszkodzić polskim i ogólnie europejskim planom eksploatacji złóż gazu i ropy z łupków.

- Zrobią wszystko, bo dla nich to być albo nie być. Gaz i ropa z łupków w Europie, w tym w Polsce, bo my rozdaliśmy pierwsze na kontynencie koncesje na wydobycie, zagania ich w narożnik - tłumaczy.

Slaw

[FOTO: PAP/Jacek Turczyk]

CAŁY WYWIAD Z MARIUSZEM ORIONEM JĘDRYSKIEM CZYTAJ NA PORTALU wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook