Jedynie prawda jest ciekawa


Jeden mandat na jednego mieszkańca

19.12.2012

Kierowco zaszkodź rządowi! Zwolnij! - apeluje Janusz Wojciechowski i podsumowuje plany rządu: Odliczając dzieci, Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych.

1. Rząd miłości PO-PSL postanowił, że w przyszłym roku ukarze nas mandatami na łączną kwotę półtora miliarda złotych. Odliczając dzieci, Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych.

Jeden mandat na jednego mieszkańca.

2. Złośliwi mówią, że to wzmożenie mandatowe rządu wynika z chęci łatania dziurawego budżetu, ale to nieprawda. Intencja jest zgoła inna, rząd miłości po prostu troszczy się o nas i chce poprawić nasze wspólne bezpieczeństwo. Będzie nas karał, to fakt, ale nie po to, żeby nam szkodzić, lecz dla naszej korzyści, zarówno wspólnej jak i każdego z osobna.

W celu łatwiejszego ukarania nas dla naszego dobra tymi mandatami, rząd rozstawi na drogach kolejne fotoradary oraz zainstaluje wymyślne „ustrojstwa”, swego rodzaju pułapki, w tym zwłaszcza odcinkowe pomiary prędkości. Aparat zrobi zdjęcie, komputer w trymiga obliczy, że kierowca zbyt szybko przejechał z punktu A do punktu B i przeliczy to na stsowny mandacik od 50 do 500, a docelowo nawet do 1000 złotych.

Ciekawe, swoja drogą, kto i za ile dostarcza wyposażenie tych pułapek na kieroców, dobrze, zeby to ktoś zbadał, na przykład NIK.

Efektem wzmożonej kontroli będą tez liczne zdobywane przez kierowców punkty, skutkiem czego będzie zwiększony ruch w branży szkoleniowo-egzaminacyjnej, jako że zdobywcy największej liczby punktów beda nagradzani dodatkowymi szkoleniami i ponownym egzaminem.

3. Zdarcie z obywateli 30 milionów mandatów wbrew pozorom nie będzie łatwe. Istnieje niebezpieczeństwo, że kierowcy okażą się oporni i nie będą chcieli przekraczać dopuszczalnej prędkości. Pod koniec przyszłego roku dla wykonania planu mandatów zacznie się ściganie wszystkiego, co się rusza, najłatwiej będzie ścigać kobiety, dzieci i starców przechodzących w niedozwolonym miejscu przez ulicę, na walkę z przechodzeniem przez ulicę rzucone zostaną wtedy wszystkie policyjne siły. Proszę zapamiętać, że to dziś prorokuję – pod koniec przyszłego roku na ulicach polskich miast będzie szalał policyjny terror.

4. Ale i tak dobrze, że nie rządzi w Polsce PiS, który nic tylko by karał i ścigał. .

Jak to dobrze, że rządzi nami pełna miłości i dobroci PO, która wraz z PSL-em całą energie swoich rządów poświęca poprawie naszego bezpieczeństwa.

Aż miło będzie płacić te mandaty i karne punkty zbierać.

5. Nie byłbym wszak soba, gdybym mojego tekstu nie przyprawił szczyptą złośliwości.

Co by państwo powiedzieli na takie hasło – Kierowco zaszkodź rządowi! Zwolnij!

 

Janusz Wojciechowski

[Fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook