Jedynie prawda jest ciekawa


Jeden mandat na jednego mieszkańca

19.12.2012

Kierowco zaszkodź rządowi! Zwolnij! - apeluje Janusz Wojciechowski i podsumowuje plany rządu: Odliczając dzieci, Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych.

1. Rząd miłości PO-PSL postanowił, że w przyszłym roku ukarze nas mandatami na łączną kwotę półtora miliarda złotych. Odliczając dzieci, Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych.

Jeden mandat na jednego mieszkańca.

2. Złośliwi mówią, że to wzmożenie mandatowe rządu wynika z chęci łatania dziurawego budżetu, ale to nieprawda. Intencja jest zgoła inna, rząd miłości po prostu troszczy się o nas i chce poprawić nasze wspólne bezpieczeństwo. Będzie nas karał, to fakt, ale nie po to, żeby nam szkodzić, lecz dla naszej korzyści, zarówno wspólnej jak i każdego z osobna.

W celu łatwiejszego ukarania nas dla naszego dobra tymi mandatami, rząd rozstawi na drogach kolejne fotoradary oraz zainstaluje wymyślne „ustrojstwa”, swego rodzaju pułapki, w tym zwłaszcza odcinkowe pomiary prędkości. Aparat zrobi zdjęcie, komputer w trymiga obliczy, że kierowca zbyt szybko przejechał z punktu A do punktu B i przeliczy to na stsowny mandacik od 50 do 500, a docelowo nawet do 1000 złotych.

Ciekawe, swoja drogą, kto i za ile dostarcza wyposażenie tych pułapek na kieroców, dobrze, zeby to ktoś zbadał, na przykład NIK.

Efektem wzmożonej kontroli będą tez liczne zdobywane przez kierowców punkty, skutkiem czego będzie zwiększony ruch w branży szkoleniowo-egzaminacyjnej, jako że zdobywcy największej liczby punktów beda nagradzani dodatkowymi szkoleniami i ponownym egzaminem.

3. Zdarcie z obywateli 30 milionów mandatów wbrew pozorom nie będzie łatwe. Istnieje niebezpieczeństwo, że kierowcy okażą się oporni i nie będą chcieli przekraczać dopuszczalnej prędkości. Pod koniec przyszłego roku dla wykonania planu mandatów zacznie się ściganie wszystkiego, co się rusza, najłatwiej będzie ścigać kobiety, dzieci i starców przechodzących w niedozwolonym miejscu przez ulicę, na walkę z przechodzeniem przez ulicę rzucone zostaną wtedy wszystkie policyjne siły. Proszę zapamiętać, że to dziś prorokuję – pod koniec przyszłego roku na ulicach polskich miast będzie szalał policyjny terror.

4. Ale i tak dobrze, że nie rządzi w Polsce PiS, który nic tylko by karał i ścigał. .

Jak to dobrze, że rządzi nami pełna miłości i dobroci PO, która wraz z PSL-em całą energie swoich rządów poświęca poprawie naszego bezpieczeństwa.

Aż miło będzie płacić te mandaty i karne punkty zbierać.

5. Nie byłbym wszak soba, gdybym mojego tekstu nie przyprawił szczyptą złośliwości.

Co by państwo powiedzieli na takie hasło – Kierowco zaszkodź rządowi! Zwolnij!

 

Janusz Wojciechowski

[Fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook