Jedynie prawda jest ciekawa


Jaworski: Rządowi coraz bliżej do standardów białoruskich

24.09.2012

Zaproszenie na marsz "Obudź się Polsko" kierujemy do wszystkich, którzy chcą, żeby w Polsce żyło się lepiej wszystkim Polakom, a nie tylko rządzącym - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS Andrzej Jaworski.

Stefczyk.info: Marsz w obronie wolnych mediów "Obudź się Polsko" już w najbliższą sobotę. Jaki jest plan tego spotkania?
Andrzej Jaworski: Zaczynamy o 11:30 na pl. Trzech Krzyży. O godz. 13:00 będzie Msza św. Około 14:30-15 będzie miał miejsce przemarsz na pl. Zamkowy, gdzie zabierze głos m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

Wiadomo już kto będzie celebrował Mszę świętą?
Zaproszenie jest otwarte. Przyjedzie wielu księży. Jeśli zaszczycą nas swoją obecnością księża biskupi, będziemy bardzo radzi, ale nie wystosowaliśmy konkretnych zaproszeń do konkretnych osób.

Kto jest zaproszony do wzięcia udziału w marszu?
Zaproszenie adresujemy do wszystkich Polaków. Do tych, którzy z różnych względów uważają, że w Polsce źle się dzieje. Zarówno do tych, którzy uważają, że jest cenzura, że TV Trwam nie może zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem otrzymać koncesji. Zapraszamy tych, którzy zostali w sposób bardzo niedemokratyczny potraktowani przez obecną ekipę rządzącą poprzez podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat. Tych, którzy walczą o demokrację i nie zgadzają się z nową ustawą zaproponowaną przez prezydenta, zabraniającą zgromadzeń, ale też wszystkich tych, którzy chcą, żeby w Polsce żyło się lepiej wszystkim Polakom, a nie tylko rządzącym.

W ostatnich miesiącach takich inicjatyw było kilka. Oddolny ruch obywatelski jest coraz silniejszy, ludzie odważnie protestują przeciwko decyzjom rządu. Nie ma jednak żadnego odzewu z drugiej strony. Myśli Pan, że ten marsz jest w stanie coś zmienić?
Jestem dzisiaj na Białorusi. Podsumowujemy wczorajsze wybory. Ze smutkiem muszę zauważyć, że w ekipie, która obecnie rządzi, coraz bliżej jest do standardów białoruskich. Bez obudzenia się naszego społeczeństwa na pewno nic się nie zmieni.

Załóżmy, że społeczeństwo się obudzi, co mogłoby zrobić, oprócz tego, że będzie na marszu i zacznie żywo dyskutować o bieżących sprawach?
To z pewnością nie jest ostatnia nasza inicjatywa. Będziemy żywo dyskutować i podejmować kolejne działania. Ten marsz to nie koniec naszych starań. Na wiosnę zaproponujemy już bardziej konkretne i radykalne rozwiązania, o których poinformujemy w swoim czasie.

Not. kop
[fot. PAP/A.Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook