Jedynie prawda jest ciekawa


Jaworski: Rządowi coraz bliżej do standardów białoruskich

24.09.2012

Zaproszenie na marsz "Obudź się Polsko" kierujemy do wszystkich, którzy chcą, żeby w Polsce żyło się lepiej wszystkim Polakom, a nie tylko rządzącym - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS Andrzej Jaworski.

Stefczyk.info: Marsz w obronie wolnych mediów "Obudź się Polsko" już w najbliższą sobotę. Jaki jest plan tego spotkania?
Andrzej Jaworski: Zaczynamy o 11:30 na pl. Trzech Krzyży. O godz. 13:00 będzie Msza św. Około 14:30-15 będzie miał miejsce przemarsz na pl. Zamkowy, gdzie zabierze głos m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

Wiadomo już kto będzie celebrował Mszę świętą?
Zaproszenie jest otwarte. Przyjedzie wielu księży. Jeśli zaszczycą nas swoją obecnością księża biskupi, będziemy bardzo radzi, ale nie wystosowaliśmy konkretnych zaproszeń do konkretnych osób.

Kto jest zaproszony do wzięcia udziału w marszu?
Zaproszenie adresujemy do wszystkich Polaków. Do tych, którzy z różnych względów uważają, że w Polsce źle się dzieje. Zarówno do tych, którzy uważają, że jest cenzura, że TV Trwam nie może zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem otrzymać koncesji. Zapraszamy tych, którzy zostali w sposób bardzo niedemokratyczny potraktowani przez obecną ekipę rządzącą poprzez podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat. Tych, którzy walczą o demokrację i nie zgadzają się z nową ustawą zaproponowaną przez prezydenta, zabraniającą zgromadzeń, ale też wszystkich tych, którzy chcą, żeby w Polsce żyło się lepiej wszystkim Polakom, a nie tylko rządzącym.

W ostatnich miesiącach takich inicjatyw było kilka. Oddolny ruch obywatelski jest coraz silniejszy, ludzie odważnie protestują przeciwko decyzjom rządu. Nie ma jednak żadnego odzewu z drugiej strony. Myśli Pan, że ten marsz jest w stanie coś zmienić?
Jestem dzisiaj na Białorusi. Podsumowujemy wczorajsze wybory. Ze smutkiem muszę zauważyć, że w ekipie, która obecnie rządzi, coraz bliżej jest do standardów białoruskich. Bez obudzenia się naszego społeczeństwa na pewno nic się nie zmieni.

Załóżmy, że społeczeństwo się obudzi, co mogłoby zrobić, oprócz tego, że będzie na marszu i zacznie żywo dyskutować o bieżących sprawach?
To z pewnością nie jest ostatnia nasza inicjatywa. Będziemy żywo dyskutować i podejmować kolejne działania. Ten marsz to nie koniec naszych starań. Na wiosnę zaproponujemy już bardziej konkretne i radykalne rozwiązania, o których poinformujemy w swoim czasie.

Not. kop
[fot. PAP/A.Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook