Jedynie prawda jest ciekawa


Jaworski: Polacy chcą oglądać TV Trwam

23.11.2012

O raporcie MAC ws. cyfryzacji oraz cenzurowaniu badań przez resort Boniego portal Stefczyk.info rozmawia z posłem Andrzejem Jaworskim.

Stefczyk.info: Na komisji innowacyjności miała się odbyć prezentacja raportu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na temat procesu cyfryzacji. Co zaprezentował minister Boni?

Andrzej Jaworski: Na posiedzenie nie przybył minister Boni, a jedna z pań wiceminister. Jednak zachowywała się ona w sposób skandaliczny. Mówiła, że nie ma czasu. Udzieliliśmy jej ostrej reprymendy. Sam raport również pozostawiał wiele do życzenia. MAC przeprowadził bowiem trzy badania związane z tematem cyfryzacji. W raporcie nie uwzględniono, że z badania wynika, że TV Trwam jest oczekiwana przez Polaków, że Polacy oczekują możliwości oglądania tej telewizji. Tego w dokumencie nie zaznaczono.

Jak się tłumaczyła wiceminister?

Mówiono, że cały raport jest dostępny na stronach internetowych. Jednak do nich dostęp jest utrudniony, mało kto czyta takie raporty. Tego typu informacja, bardzo ważna dla nas i opinii publicznej, powinna być eksponowana przez MAC. Szczególnie, że resort był zobligowany do przygotowania tego raportu przez komisję sejmową. Ta informacja powinna być w dokumencie.

Z czego pana zdaniem wynika takie zachowanie?

To jest kolejny element pokazujący, że rządzący zdają sobie sprawę, że w sprawie przyznawania koncesji na multipleks nie zachowano standardów, że złamano procedury. Rządzący muszą jednak brnąć dalej, próbują udawać, że nic się nie stało, że tego tematu nie ma. Wszelkie informacje, które są korzystne dla Telewizji Trwam są utajane.

Dlaczego ta telewizja wzbudza taką niechęć władzy?

Władzy zależy na jednolitym przekazie medialnym. W ogromie kanałów telewizyjnych dostępnych dla wszystkich nawet jedna stacja, która ma inne zdanie, nie jest dopuszczalna. To jest próba cenzury. Władza wie, że na każde medium, które otrzymało koncesje, władza może wpływać, ale na Telewizję Trwam nie będzie mogła.

Jest szansa na wywalczenie sprawiedliwości w tej sprawie?

Jestem przekonany, że wcześniej czy później wywalczymy zgodę na obecność TV Trwam na multipleksie. Boję się tego jednak, że wtedy zostaną podłożone pod tę telewizje kolejne miny. Władza może jeszcze coś wymyślić. Jestem przekonany, że dzięki temu, że nie ustaje walka o przestrzeganie prawa uda się na tyle zmobilizować społeczeństwo, że rządzący nie będą mogli blokować TV Trwam. Wiosną 2013 roku zrobimy wielki marsz w Warszawie. Chcemy zgromadzić milion osób.

Rozmawiał Nal
[Fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook