Jedynie prawda jest ciekawa


Jaworski: "Obecna władza ateizuje Polskę"

15.06.2013

"Wielką nadzieją napawa mnie to, co teraz dzieje się we Francji".

Stefczyk.info: Jutro na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolski Kongres Katolików „Stop ateizacji”, czy jest konieczność takiego spotkania?
Andrzej Jaworski:
Musielibyśmy chyba ze dwie godziny rozmawiać, żeby wymienić wszystkie elementy potwierdzające nasze stanowisko, że od co najmniej kilkunastu miesięcy w Polsce dzieje się coś, co ja nazywam świadomym i zaplanowanym aktem laicyzacji naszego państwa. Ale laicyzacji już z zabarwieniem antykatolickim, czyli właśnie ateizacji państwa. Możemy to przedstawić właściwie we wszystkich dziedzinach życia i dlatego na tym kongresie, chcemy zdiagnozować i przedstawić tę sytuację, ale także zaproponować rozwiązanie tego problemu.

Mówi pan, że problem ateizacji rozlewa się na wszystkie dziedziny życia, na władze, na media, na społeczeństwo. Skąd zacząć naprawę?
Trzeba zacząć od polityki, bo to politycy maja realny wpływ na nasze życie. To politycy stanowią prawo, według którego mamy funkcjonować wszyscy. Niestety obecny rząd jest w tej sprawie jednoznaczny, wystarczy choćby przytoczyć słowa pana premiera Donalda Tuska, że "nie będziemy już klękać przed księżmi". To oczywista manipulacja, która ma na celu zniechęcenie do wiary, Kościoła i jego przedstawicieli.
Również w mediach pojawia się wiele publikacji w tym tonie. Nie ma co daleko szukać, spójrzmy na główną stronę jednego z największych portali. Mamy tytuł: "Śmiertelny wypadek na Pomorzu. Ksiądz był pijany". Skojarzenie jednoznaczne, że pijany ksiądz spowodował wypadek i kogoś zabił. Tymczasem z tekstu wynika, że owszem, ksiądz spowodował wypadek, ale pijany nie był. Po spożyciu alkoholu zatrzymano go w przeszłości.

Czy to media działają same po myśli rządu, czy rząd w jakiś sposób do tego nakłania?
Ja tu widzę współdziałanie. Raz media wychodzą przed szereg, raz są krok za politykami. Niemniej jednak, efekt zawsze jest podobny, a cel wspólny.

A czy tę sprawnie działającą "maszynę" da się zatrzymać? Czy ta tendencja jest do odwrócenia?
Zdecydowanie tak, wielką nadzieją napawa mnie to, co teraz dzieje się we Francji. Jeszcze niedawno mieliśmy we Francji opustoszałe kościoły i atmosferę nagonki na katolików podobną do naszej dzisiejszej. Teraz katolicy nie boją się odezwać i upomnieć o swoje prawa. Jeśli tego nie zrobimy, to dojdzie do sytuacji, którą mogliśmy
oglądać w filmie "Cristiada", gdzie chrystusowcy musieli walczyć z restrykcyjnym i krwawym meksykańskim reżimem.
Rozmawiał Marcin Wikło
fot. jaworski.info

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook