Jedynie prawda jest ciekawa


Jaworski: Niebezpieczny bubel prawny

09.12.2013

Rozmowa z posłem PiS, Andrzejem Jaworskim.

Stefczyk.info: Zasiada pan w podkomisji, która ma rozpatrzyć projekt ustawy o zmianie ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania oraz niektórych innych ustaw. Na jakim etapie są prace nad tym projektem?

Andrzej Jaworski: Na razie na szczęście nic się w tej sprawie nie dzieje. Komisja jeszcze się nie zebrała. Gdy projekt trafił do komisji sprawiedliwości i praw człowieka powołana od razu została specjalna podkomisja. Liczę, że ten projekt trafi do kosza.

Dlaczego? To bubel czy niebezpieczny pomysł?

Oceniając ten projekt z punktu widzenia poprawności legislacyjnej należy wskazać, że to jest bubel prawny. Przygotowano go ad hoc, na polityczne zapotrzebowanie, czy też z nadzieją na zabłyśnięcie w pewnych mediach. Poza tym to są wyjątkowo niebezpieczne propozycje. Po wejściu w życie tego prawa za swoje przekonania, za wyznawane wartości można będzie zostać ukaranym. Nie tędy droga.

Pana zdaniem jest niebezpieczeństwo, żeby ten projekt wszedł w życie?

Widząc, jak Platforma Obywatelska zachowuje się ostatnio, jak głosuje, można mieć obawy. Wystarczy przypomnieć, jak PO głosowało ws. projektu dotyczącego ustalania płci. Również Platforma sprawiła, że nad projektem ustawy toczą się prace w komisji sejmowej. Boję się, że większość PO zbliżona w swoich pomysłach do wyznawców Palikota może zagłosować za tym, by - być może w trochę zmienionej wersji - ustawa ta weszła w życie. Będziemy robić wszystko, by tak się nie stało.

Mamy kolejną odsłonę wojny ideologicznej? Komu to może służyć obecnie?

Obserwujemy, że około 10-15 proc. społeczeństwa ma poglądy bardzo lewicowe. Wśród tej części jest spora grupa zadeklarowanych antychrześcijan, którzy za cel swojego funkcjonowania stawiają sobie walkę z Kościołem katolickim i wartościami przez niego prezentowanymi. Jestem więc przekonany, że mamy kolejną próbę walki o poparcie tej części społeczeństwa. To również próba promowania nastrojów, które sprawią, że ta część się będzie powiększać.

Ostatnio w Poznaniu doszło do ataku lewackiej bojówki na wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza dot. ideologii gender. To pokazuje prawdziwą twarz genderyzmu?

Ci, którzy jak małpy skakali po stołach, którzy krzyczeli, zakłócali wykład i przeszkadzali słuchaczom, pokazują o co chodzi wyznawcom genderyzmu. Ciekawa jest również reakcja na to wydarzenie. Gdyby zakłócony został wykład jakiegoś komunisty, czy liberała, to w tzw. głównych mediach mielibyśmy jeden wielki atak i próbę pokazywania rzekomej małości polskiego społeczeństwa. W tym przypadku mieliśmy lewacką bojówkę, która zakłóciła wykład o przykrej dla mainstreamu treści, więc w mediach mamy ciszę. Nie słychać było głosów, że to przykład antydemokratycznych działań czy dowód zacofania Polaków. To również pokazuje, jakie jest podejście mediów do wartości w życiu publicznym.

Rozmawiał TK
[Fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook