Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Wałęsa mąci

29.02.2016

"Nawet część największych przyjaciół namawia go, żeby powiedział, jak donosił i żeby przeprosił".

Sławomir Jastrzębowski racjonalnie ocenia postawę Lecha Wałęsy, który od lat nie ma odwagi stanąć w prawdzie ws. swojej agenturalnej przeszłości.

Na początek naczelny "Super Expressu" wskazuje, że zawartość "szafy Kiszczaka" była dla Wałęsy miażdżąca. "W teczkach znajdowało się sporo dokumentów, które złożyły się w oczekiwaną przez wielu historyków całość: TW Bolek to Lech Wałęsa. Były w teczkach donosy i pokwitowania i odręczne podpisy i co wy tam chcecie. I historycy, którzy do tej pory bronili Lecha Wałęsy, trochę się załamali, bo stwierdzili, że dokumenty są autentyczne, i że tylu się ich tak podrobić nie dałoby rady, a Służba Bezpieczeństwa PRL nie była głupia i sama siebie nie oszukiwała" - zaznacza szef "SE".

Dodaje, że "Lech Wałęsa przyjął jasną linię obrony - mącić". "Jego obrońcy nie wiedzieli, jaką przyjąć linię obrony, bo ich lider czy pryncypał za często zmieniał strategię i wszyscy oni się gubili lub nie nadążali. Inna sprawa, a ważna to sprawa, że obrońcami Wałęsy zostali teraz ludzie i środowiska, które przez lata się z niego naśmiewały i normalnie go niszczyły. Obecnie uznały jednak, że może się przydać do walki politycznej z tym PiS-em, który odbiera ludziom stanowiska (często odbiera głupio, ale to dygresja)" - tłumaczy Jastrzębowski.

Dodaje, że "Wałęsa idzie w zaparte i mówi, że on jest niewinny, chociaż już nawet część jego największych przyjaciół namawia go, żeby jednak powiedział, jak donosił i żeby przeprosił". "Mamy więc typowego bohatera, który ma typową skazę i skutecznie ją sobie powiększa, zasłaniając dokonania, kłamiąc w żywe oczy" - wskazuje.

Odnosi się również do działań KOD-u, którego działalność nazywa "cwaniacką ekwilibrystyką na teczkach". "KOD organizuje właśnie marsze w obronie, uwaga, Lecha Wałęsy. Trzeźwy człowiek z głową wyspaną nie zorientuje się, przed kim lub przed czym KOD chce Wałęsy bronić. Przed Marią Kiszczak? Przed teczkami, które są autentyczne, a może przed samym Lechem Wałęsą? Będzie więc marsz inteligentów, którzy wychodzą na spacer z cyniczną, grubą nicią szytą intrygą. I w pełnych zmąceniach przemówienia będą ją udowadniać. Moje myślenie jest proste: miejcie z maszerowania pożytek. Dotleńcie się chociaż" - kpi Jastrzębowski na koniec.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook