Jedynie prawda jest ciekawa

Jastrzębowski: To zwykłe tchórzostwo i wygodnictwo

05.04.2017

Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny "Super Expressu" napisał w felietonie, że dokonanie aborcji przez piosenkarkę Natalię Przybysz to nie żadne "superbohaterstwo", jak napisała "Gazeta Wyborcza", lecz zwykłe tchórzostwo i wygodnictwo.

-Natalia Przybysz, taka piosenkarka, została uznana przez "Wysokie Obcasy", dodatek do "Gazety Wyborczej", za "Superbohaterkę". Spytacie za co? Czy może uratowała tonącego z Wisły? Nie. Może wyniosła kogoś z płonącego domu? Nie. Może oddała potrzebującemu nerkę? Nie. No to może chociaż zorganizowała akcję, żeby komuś uratować życie albo po prostu pomóc? - pyta Jastrzębowski. I odpowiada: "Superbohaterką" dla tamtego środowiska została, ponieważ... dokonała aborcji i powiedziała dlaczego. Dlaczego? Bo miała za ciasne mieszkanie, 60 metrów kwadratowych, a w nim dwójkę dzieci i trzecie dziecko psułoby jej szyki- mówi wprost naczelny "Super Expressu". 

Dziennikarz dodaje, że gdyby trzecie dziecko Przybysz przyszło na świat, miałaby ona niekomfortowo. Tymczasem zabicie nienarodzonego dziecka, jak pisze, zostało uznane przez tamto środowisko, które przez lata kształtowało opinię publiczną w Polsce, za superbohaterstwo. -Nie! Nie będzie zgody na takie mieszanie podstawowych pojęć, to nie jest żadne bohaterstwo. To zwykłe tchórzostwo i wygodnictwo, a dla niektórych zwyczajne zabicie dziecka! Z bohaterstwem nie ma to nic wspólnego! Superbohaterkami są te bezimienne cudowne, piękne, wspaniałe matki, które za swoje dzieci oddałyby bez wahania życie! Te, które samotnie wychowują w malutkich pokoikach dwójkę, trójkę, czwórkę swoich pociech, nie śpiąc całą noc, kiedy któreś z nich ma zwykły katar- podnosi Jastrzębowski. 

-Jak bardzo trzeba być zdegenerowanym, żeby w tym kontekście na piedestał stawiać egoistkę, której przeszkadzałoby w mieszkaniu własne dziecko? Co Natalia Przybysz powie swoim dzieciom za parę lat, kiedy spytają, czy to prawda, że nie mają braciszka czy siostrzyczki, bo mamusi było za ciasno w 60-metrowym mieszkaniu! Ludzie, którzy nagradzają kogoś takiego jak Przybysz tytułem "Superbohaterki", nie mają żadnego znanego mi systemu wartości. Nie łączy mnie z wami nic. Nic!- kwituje ostro naczelny gazety.

fot. [You Tube/24 Godziny

pc/"Super Express"

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook