Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: To zwykłe tchórzostwo i wygodnictwo

05.04.2017

Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny "Super Expressu" napisał w felietonie, że dokonanie aborcji przez piosenkarkę Natalię Przybysz to nie żadne "superbohaterstwo", jak napisała "Gazeta Wyborcza", lecz zwykłe tchórzostwo i wygodnictwo.

-Natalia Przybysz, taka piosenkarka, została uznana przez "Wysokie Obcasy", dodatek do "Gazety Wyborczej", za "Superbohaterkę". Spytacie za co? Czy może uratowała tonącego z Wisły? Nie. Może wyniosła kogoś z płonącego domu? Nie. Może oddała potrzebującemu nerkę? Nie. No to może chociaż zorganizowała akcję, żeby komuś uratować życie albo po prostu pomóc? - pyta Jastrzębowski. I odpowiada: "Superbohaterką" dla tamtego środowiska została, ponieważ... dokonała aborcji i powiedziała dlaczego. Dlaczego? Bo miała za ciasne mieszkanie, 60 metrów kwadratowych, a w nim dwójkę dzieci i trzecie dziecko psułoby jej szyki- mówi wprost naczelny "Super Expressu". 

Dziennikarz dodaje, że gdyby trzecie dziecko Przybysz przyszło na świat, miałaby ona niekomfortowo. Tymczasem zabicie nienarodzonego dziecka, jak pisze, zostało uznane przez tamto środowisko, które przez lata kształtowało opinię publiczną w Polsce, za superbohaterstwo. -Nie! Nie będzie zgody na takie mieszanie podstawowych pojęć, to nie jest żadne bohaterstwo. To zwykłe tchórzostwo i wygodnictwo, a dla niektórych zwyczajne zabicie dziecka! Z bohaterstwem nie ma to nic wspólnego! Superbohaterkami są te bezimienne cudowne, piękne, wspaniałe matki, które za swoje dzieci oddałyby bez wahania życie! Te, które samotnie wychowują w malutkich pokoikach dwójkę, trójkę, czwórkę swoich pociech, nie śpiąc całą noc, kiedy któreś z nich ma zwykły katar- podnosi Jastrzębowski. 

-Jak bardzo trzeba być zdegenerowanym, żeby w tym kontekście na piedestał stawiać egoistkę, której przeszkadzałoby w mieszkaniu własne dziecko? Co Natalia Przybysz powie swoim dzieciom za parę lat, kiedy spytają, czy to prawda, że nie mają braciszka czy siostrzyczki, bo mamusi było za ciasno w 60-metrowym mieszkaniu! Ludzie, którzy nagradzają kogoś takiego jak Przybysz tytułem "Superbohaterki", nie mają żadnego znanego mi systemu wartości. Nie łączy mnie z wami nic. Nic!- kwituje ostro naczelny gazety.

fot. [You Tube/24 Godziny

pc/"Super Express"

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook