Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Świat psieje na moich oczach

05.04.2016

"Rozzuchwalone hordy zachłystujące się światem bez wartości nie rozumieją, że go mordują".

Sławomir Jastrzębowski komentuje zajścia w kościele św. Anny, gdzie doszło do żenującej prowokacji i zakłócania Mszy Świętej.

"Świat psieje na moich oczach. Nasza cywilizacja psieje na moich oczach. Oto do warszawskiego kościoła w niedzielę weszła kobieta tylko po to, żeby wywołać burdę, żeby zrobić awanturę, żeby zakłócić mszę świętą i modlitwy wiernych. I udało się jej" - zaznacza naczelny "Super Expressu". I wskazuje, że "nie spotkała jej żadna kara". "Przeciwnie, jej czyn został odpowiednio nagłośniony, a dla wielu słabych głów ta słaba, aczkolwiek wrzaskliwa kobieca głowa stała się czymś w rodzaju bohatera (o ile te środowiska mają bohaterów)" - zaznacza Jastrzębowski.

Dziennikarz zaznacza, że stanowisko Kościoła w sprawach aborcji nie zmienia się od lat. "Ponoć pani wrzaskliwa protestowała w ten sposób przeciw stanowisku Kościoła w sprawie aborcji. Tyle że stanowisko Kościoła wobec aborcji jest niezmienne. Można się z nim zgadzać, można się nie zgadzać, ale zasługuje na szacunek" - zaznacza.

Dodaje, że "z profanacji kościoła wywieść można łatwo dowód na słabość naszej kultury i wiary, na aktualną słabość religii, w której większość z nas została wychowana, a pewnie i na schyłek naszej cywilizacji".

"Proszę sobie bowiem wyobrazić, co stałoby się, gdyby ta pani, która jest znaną homoseksualistką-aktywistką-feministką z ambicjami politycznymi, weszła do meczetu i tam zaczęła wykrzykiwać o prawach kobiet. W najlepszym dla niej wypadku zostałaby za swój świętokradczy czyn, za sprofanowanie miejsca świętego dla islamu dotkliwie obita. Być może nie uszłaby z życiem za zamach na sacrum. Proszę sobie wyobrazić, co stałoby się, gdyby ta sama wrzaskliwa pani weszła ze swoim wrzaskiem do synagogi. Zaręczam, że zostałby sprawnie wyprowadzona, a łatka antysemitki znacząco utrudniłaby jej przyszłość" - zaznacza Jastrzębowski.

I dodaje, że "takie reakcje, z wielu różnych powodów, nie obowiązują już obrony przeżywającego poważny kryzys Kościoła katolickiego". "I ta kobieta wiedziała to. Wiedziała, że jest bezkarna, że nikt nie stanie w obronie świętości. Co więcej, wiedziała, że jej czyn lewicujące postępowe media będą nagłaśniać jako coś w rodzaju aktu odwagi. Wycie w kościele to nie jest wartość, a bez wartości, bez szacunku dla świętości, dla innych ludzi, bez możliwości i chęci wyegzekwowania tego szacunku cywilizacja staje się swoją własną karykaturą. Schodzącym cieniem, powolną agonią" - zaznacza.

I dodaje na koniec: "Rozzuchwalone swoją bezkarnością hordy zachłystujące się światem bez wartości, światem pozornej wolności, jeszcze nie rozumieją, że na oczach dobrych ludzi po prostu go mordują".

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook