Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Polscy politycy? No ręce opadają

30.09.2015

„Jeden się upił i szarpał z policją, drugi miał zataić raport NIK, trzeciemu zarzuca się łapówkarstwo”.

„Czytam doniesienia o polskich politykach i ręce opadają. Jeden się upił i szarpał z policją, drugi miał zataić raport NIK niekorzystny dla innego polityka, trzeciemu zarzuca się, że przyjął 13 łapówek - to doniesienia o naszych krajowych politykach wysokiego szczebla w zasadzie z jednego dnia. Z jednego dnia!” - załamuje ręce Sławomir Jastrzębowski.

Redaktor naczelny „Super Expressu” wskazuje, że „zdolnych mamy polityków, nieprawdaż?” I przywołuje słowa Marka Twaina. „Czy my nie tkwimy w jakimś ponurym ślepym zaułku? Do głowy przychodzi mi brutalne zdanie przypisywane Markowi Twainowi "Polityków trzeba zmieniać tak często jak pieluchy i z tego samego powodu". Delikatnie rzecz ujmując, bo się zużywają. Może trzeba by ich wszystkich wymienić?” - zastanawia się.

„Tylko na kogo? Na szlachetnych głuptasów nierozumiejących świata polityki i prawa, świata po prostu? Czy na horyzoncie widać kogoś obiecującego, bez złych historycznych obciążeń, kto mógłby zarządzać sprawnie naszym krajem, respektując nasze wartości? Kiepsko to wygląda. Tymczasem jeden się upił i szarpał z policją, drugi” - kwituje Jastrzębowski.

ez
[Fot. Youtute.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook