Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski nokautuje: Lider KOD skompromitowany

23.12.2015

„Ten kandydat na przestępcę staje się kompletnie niewiarygodny jako obrońca państwa prawa”.

Sławomir Jastrzębowski odnosi się w ostatnim komentarzu do informacji „Super Expressu”. Gazeta napisała, że Mateusz Kijowski, który „broni demokracji” jako lider KOD-u, zalega z alimentami na własne dzieci. „Mężczyzna, który zostawia swoje dzieci i przestaje na nie płacić alimenty, wywołuje we mnie co najmniej delikatne obrzydzenie. Mężczyźni tak nie postępują. Inna sprawa, że uporczywe niepłacenie alimentów jest na mocy art. 209 Kodeksu karnego zagrożone karą więzienia do lat dwóch” - pisze Jastrzębowski. Dodaje, że „Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji, człowiek z kitką, który wziął się znikąd, jest jednak na wolności”.

„Czy po tym, jak kierował wielotysięcznym pochodem tak zwanych obrońców demokracji, dyrygował nim, skandował hasła, naprawdę myślał, że media nie będą ciekawe, kim jest i co robi? Ktoś, kto wybrał go na lidera ulicznych demonstracji, popełnił niewybaczalny błąd. Człowiek, który nie płaci alimentów na trójkę swoich dzieci, nie zostanie dobrze przyjęty przez ulicę. Ten kandydat na przestępcę staje się kompletnie niewiarygodny jako obrońca państwa prawa” - tłumaczy naczelny „SE”.

Dodaje, że Kijowski od początku wydał mu się interesujący. „Był sztucznym tworem, nieczującym ulicy, niemającym do demonstracji odrobiny serca, odrobiny emocji. Dukane przez niego hasła były tak drewniane, tak nieporadnie wyuczone i nieporadnie skandowane, że musiałem zadać siebie pytanie: kto go tam wstawił? Przecież to nie jego rzeczywistość” - zaznacza Jastrzębowski.

Dodaje, że dziś „SE” publikuje wiadomości o Kijowskim. „Jesteś ojcem trójki dzieci i "zapomniałeś" zapłacić im zasądzone alimenty w wysokości (bez odsetek i kosztów komorniczych) 83 tys. zł. Jeżeli zachciało ci się, panie Kijowski, walczyć o demokrację, to oczywiście podziwiam to. Bardzo podziwiam twoje drewniane hasła i twoją nieumiejętną walkę z tremą. Wypadłeś źle, ale może tego nie zauważyłeś. Pomyliłeś jednak porządki. W pierwszej kolejności masz obowiązek zadbać o własną rodzinę i o własne dzieci. Komitecie Obrony Demokracji, nie wiem, kto i dlaczego na lidera wsadził tam Kijowskiego, dowiem się. Tymczasem znajdźcie kogoś nieskompromitowanego. Może być bez kitki” - odnosi się do Kijowskiego Jastrzębowski.

ez

[Fot. SE.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook