Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: "Nasi policjanci mają, niestety, wyniki"

17.08.2016

„Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar stwierdził, że akcje policji drogowej znane jako "Trzeźwe poranki" nie mają odpowiedniego oparcia w polskich przepisach. Krótko mówiąc, według rzecznika prawo nie bardzo pozwala na przeprowadzanie takich porannych przypadkowych, wyrywkowych sprawdzianów trzeźwości kierowców. I bardzo dobrze, policjo!” - pisze na łamach „Super Expressu” Sławomir Jastrzębowski.

Jastrzębowski w swoim felietonie odnosi się do poniedziałkowych akcji organizowanych przez policję „Trzeźwy poranek”, wskazując, że w Stanach Zjednoczonych taka akcja nie miałaby racji bytu.

„W takich Stanach do głowy by nie przyszło policjantowi zatrzymywanie kierowcy, żeby sobie tak po prostu, według własnego widzimisię sprawdzić, czy kierowca jest trzeźwy, czy też nie. Policjant może to zrobić tylko wówczas, kiedy ma uzasadnione podejrzenie, że kierowca może być pijany lub pod wpływem narkotyków. (…) Zatrzymanie kierowcy do kontroli prewencyjnej bez ważnego uzasadnionego powodu może się skończyć sprawą na przykład o dyskryminację i solidnym odszkodowaniem” - pisze.

Inaczej jest w Polsce, gdzie jak zauważa Jastrzębowski policyjne kontrole tworzą kilkunastominutowe korki, mimo braku umocowań prawnych dla tego typu działań. Niestety, jak zauważa, takie akcje są w Polsce potrzebne.

„Koniec z takimi bzdurnymi akcjami. Jest tylko jeden szkopuł. Nasi policjanci mają, niestety, wyniki. To znaczy w akcjach "Trzeźwy poranek" regularnie wyłapują kierowców będących pod wpływem alkoholu. Niestety. I niestety, bardzo dobrze, że to robią. Kto chce mieć koło siebie pijanego kierowcę? Nikt, to jasne. Wychodzi więc na to, że policyjne akcje "Trzeźwy poranek", chociaż skutkujące nerwami i stresem kierowców, są nam bardzo potrzebne i nie ma się tu co oglądać na Stany” - tłumaczy. 

kk/SE

[fot. YouTube/wRealu24.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook