Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Krzyczycie "demokracja", a myślicie "kasa"

01.12.2015

„Zmiana władzy nie jest najgorsza. Najgorsza jest perspektywa odstawienia od państwowego cyca”.

Sławomir Jastrzębowski nie zostawia suchej nitki na tych, którzy uprawiają w mediach histerię i krzyczą o zagrożeniu dla demokracji. „Histeria to jest bardzo racjonalna broń. Cyniczni, pozbawieni skrupułów ludzie potrafią umiejętnie ją rozpętać dla własnej korzyści. Czy my nie obserwujemy właśnie takiego spektaklu?” - pyta naczelny „Super Expressu”.

„Przez co najmniej pięć ostatnich lat Platforma Obywatelska i związani z nią sznureczkami urzędniczymi, biznesowymi, medialnymi sprawowała ze swoim słabym koalicjantem niepodzielną władzę. Do Platformy Obywatelskiej należał koalicyjny rząd, premier, Sejm, Senat, z tego ugrupowania wywodził się prezydent Bronisław Komorowski, a duża część sędziów Trybunału Konstytucyjnego znalazła się w nim dzięki PO” - opisuje stan państwa za czasów PO. Dodaje, że „w mediach publicznych na wysokich, eksponowanych stanowiskach znaleźli się także ludzie, na których zgodę jakoś tam wyrażała PO”. „Czy mieliśmy wtedy do czynienia z reżimem, dyktaturą, końcem demokracji etc.? Moim zdaniem nie, aczkolwiek media silnie związane z ówczesną opozycją bliskie były takich stwierdzeń lub też formułowały je wprost” - pisze Jastrzębowski.

Dodaje, że „platformowy układ miał swoich pupilów w spółkach Skarbu Państwa, mediach, urzędach, fundacjach i wielu innych instytucjach”.

Jastrzębowski analizuje również obecny stan kraju. „Kandydat PiS zostaje prezydentem, PiS wygrywa wybory parlamentarne, ma swojego premiera, swój rząd i próbuje zapewnić sobie przychylność Trybunału Konstytucyjnego. Czyli co? Czyli nic, ma być tak, jak było, tylko odwrotnie. Skąd więc teraz ta dzika atmosfera paniki, histerii wylewającej się z mediów i ust ludzi, którym skończyło się właśnie ich pięć minut (w zasadzie pięć lat)?” - dziwi się naczelny „SE”.

„Otóż całe to sterujące histerią towarzystwo krzyczy "demokracja", a myśli wyłącznie "kasa". Sama zmiana władzy nie jest dla tych ludzi najgorsza. Najgorsza jest perspektywa odstawienia ich, ich mediów, ich spółek, ich fundacji od państwowego cyca, czyli łatwych pieniędzy, które doili przez lata do woli” - zaznacza Jastrzębowski.

Dodaje, że „dla nich wszystkich to rzecz niebywała i niewyobrażalna, że będą musieli zacząć zarabiać pieniądze, które dotąd leciały z państwowego nieba”. „I stąd cały ten wrzask, także niektórych do niedawna uprzywilejowanych mediów, którym skończą się reklamy i nie tylko. To nie jest troska o demokrację, tylko wrzask za pieniędzmi. Proste? Proste. Nie dajcie się Państwo nabrać cynicznym specjalistom od wywoływania histerii” - tłumaczy.

Dosadnie i trafnie...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook