Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Krzyczycie "demokracja", a myślicie "kasa"

01.12.2015

„Zmiana władzy nie jest najgorsza. Najgorsza jest perspektywa odstawienia od państwowego cyca”.

Sławomir Jastrzębowski nie zostawia suchej nitki na tych, którzy uprawiają w mediach histerię i krzyczą o zagrożeniu dla demokracji. „Histeria to jest bardzo racjonalna broń. Cyniczni, pozbawieni skrupułów ludzie potrafią umiejętnie ją rozpętać dla własnej korzyści. Czy my nie obserwujemy właśnie takiego spektaklu?” - pyta naczelny „Super Expressu”.

„Przez co najmniej pięć ostatnich lat Platforma Obywatelska i związani z nią sznureczkami urzędniczymi, biznesowymi, medialnymi sprawowała ze swoim słabym koalicjantem niepodzielną władzę. Do Platformy Obywatelskiej należał koalicyjny rząd, premier, Sejm, Senat, z tego ugrupowania wywodził się prezydent Bronisław Komorowski, a duża część sędziów Trybunału Konstytucyjnego znalazła się w nim dzięki PO” - opisuje stan państwa za czasów PO. Dodaje, że „w mediach publicznych na wysokich, eksponowanych stanowiskach znaleźli się także ludzie, na których zgodę jakoś tam wyrażała PO”. „Czy mieliśmy wtedy do czynienia z reżimem, dyktaturą, końcem demokracji etc.? Moim zdaniem nie, aczkolwiek media silnie związane z ówczesną opozycją bliskie były takich stwierdzeń lub też formułowały je wprost” - pisze Jastrzębowski.

Dodaje, że „platformowy układ miał swoich pupilów w spółkach Skarbu Państwa, mediach, urzędach, fundacjach i wielu innych instytucjach”.

Jastrzębowski analizuje również obecny stan kraju. „Kandydat PiS zostaje prezydentem, PiS wygrywa wybory parlamentarne, ma swojego premiera, swój rząd i próbuje zapewnić sobie przychylność Trybunału Konstytucyjnego. Czyli co? Czyli nic, ma być tak, jak było, tylko odwrotnie. Skąd więc teraz ta dzika atmosfera paniki, histerii wylewającej się z mediów i ust ludzi, którym skończyło się właśnie ich pięć minut (w zasadzie pięć lat)?” - dziwi się naczelny „SE”.

„Otóż całe to sterujące histerią towarzystwo krzyczy "demokracja", a myśli wyłącznie "kasa". Sama zmiana władzy nie jest dla tych ludzi najgorsza. Najgorsza jest perspektywa odstawienia ich, ich mediów, ich spółek, ich fundacji od państwowego cyca, czyli łatwych pieniędzy, które doili przez lata do woli” - zaznacza Jastrzębowski.

Dodaje, że „dla nich wszystkich to rzecz niebywała i niewyobrażalna, że będą musieli zacząć zarabiać pieniądze, które dotąd leciały z państwowego nieba”. „I stąd cały ten wrzask, także niektórych do niedawna uprzywilejowanych mediów, którym skończą się reklamy i nie tylko. To nie jest troska o demokrację, tylko wrzask za pieniędzmi. Proste? Proste. Nie dajcie się Państwo nabrać cynicznym specjalistom od wywoływania histerii” - tłumaczy.

Dosadnie i trafnie...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook