Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: III RP niszczyła patriotyzm

01.03.2016

„Nie chcę Polski Peszek i jej towarzystwa, chcę Polski "Inki", Polski wielkości i dumy”.

Sławomir Jastrzębowski uważa, że w III RP przez lata niszczono patriotyzm. „Z pytaniem "Jak długo Polacy będą to cierpliwie znosić?" przyglądałem się, jak pewne, nazwijmy to, towarzystwo w ostatnich latach niszczyło polski patriotyzm. Miałem wrażenie, że to duchowe wynarodowianie jest zaplanowaną i systematycznie przeprowadzaną na wielu frontach akcją” – pisze naczelny „Super Expressu”.

 

Dodaje, że „wystarczy wspomnieć, że w filmach polskich, za które płaciliśmy my wszyscy, zamiast chwalić naszych bohaterów i naszą wspaniałą historię, towarzystwo decydowało się na pokazywanie Polaka jako krwiożerczego antysemitę, brudasa i chciwego głupka”. „Że w wysokonakładowych gazetach pojawiały się artykuły szkalujące bohaterów AK i antykomunistycznego podziemia. I że wreszcie głos zabrała popkultura. Skupmy się na jednej ekstremalnie szczupłej pani Marii Peszek, która w swojej pieśni informowała: "Sorry, Polsko, nie oddałabym ci ani jednej kropli krwi"” – pisze Jastrzębowski. Zaznacza, że „artysta nie jest od tego, żeby cokolwiek rozumiał, choć może i wielu artystów znakomicie korzysta z tej sposobności”. „Powiedzmy, że cierpiąca na różne psychiczne stany i opowiadająca o nich publicznie pieśniarka została przez towarzystwo wykorzystana. A została. Między innymi przez polityków (którzy zniknęli po wyborach ze sceny) twierdzących, że jaka mądra ta pieśń i jaka pacyfistyczna” – tłumaczy Jastrzębowski. Jednak nie  zgadza się z takim stawianiem sprawy.

 

„Pieśń jest słaba jak wiotkie nadgarstki przeszczuplonej pani Peszek. Ta piosenka to symbol Polski w rozkładzie, Polski rozbrajanej przez kradzież ducha, Polski niszczonej przez antyprzyjaciół. A z drugiej strony stoi sobie skromnie 17-letnia dziewczynka, Danuta Siedzikówna, sanitariuszka Armii Krajowej. Po zatrzymaniu jej po wojnie w 1946 r. przez komunistycznych zbrodniarzy była w czasie śledztwa bita i poniżana. Nie załamała się. Nie poszła na współpracę z UB. Zabito ją strzałem w głowę. Dziecko, 17-latkę! Przed śmiercią wysłała z więzienia gryps: "Powiedzcie babci, że zachowałam się, jak należy". A jej ostatnie słowa tuż przed egzekucją brzmiały: "Niech żyje Polska". 1 marca. Dzień Żołnierzy Wyklętych. Tych polskich bohaterów, którzy walczyli o Polskę, kiedy nie świtała nawet nadzieja. Nie chcę Polski Peszek i jej towarzystwa, chcę Polski "Inki", Polski wielkości i dumy. Chwała bohaterom” - pisze Jastrzębowski.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook