Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: III RP niszczyła patriotyzm

01.03.2016

„Nie chcę Polski Peszek i jej towarzystwa, chcę Polski "Inki", Polski wielkości i dumy”.

Sławomir Jastrzębowski uważa, że w III RP przez lata niszczono patriotyzm. „Z pytaniem "Jak długo Polacy będą to cierpliwie znosić?" przyglądałem się, jak pewne, nazwijmy to, towarzystwo w ostatnich latach niszczyło polski patriotyzm. Miałem wrażenie, że to duchowe wynarodowianie jest zaplanowaną i systematycznie przeprowadzaną na wielu frontach akcją” – pisze naczelny „Super Expressu”.

 

Dodaje, że „wystarczy wspomnieć, że w filmach polskich, za które płaciliśmy my wszyscy, zamiast chwalić naszych bohaterów i naszą wspaniałą historię, towarzystwo decydowało się na pokazywanie Polaka jako krwiożerczego antysemitę, brudasa i chciwego głupka”. „Że w wysokonakładowych gazetach pojawiały się artykuły szkalujące bohaterów AK i antykomunistycznego podziemia. I że wreszcie głos zabrała popkultura. Skupmy się na jednej ekstremalnie szczupłej pani Marii Peszek, która w swojej pieśni informowała: "Sorry, Polsko, nie oddałabym ci ani jednej kropli krwi"” – pisze Jastrzębowski. Zaznacza, że „artysta nie jest od tego, żeby cokolwiek rozumiał, choć może i wielu artystów znakomicie korzysta z tej sposobności”. „Powiedzmy, że cierpiąca na różne psychiczne stany i opowiadająca o nich publicznie pieśniarka została przez towarzystwo wykorzystana. A została. Między innymi przez polityków (którzy zniknęli po wyborach ze sceny) twierdzących, że jaka mądra ta pieśń i jaka pacyfistyczna” – tłumaczy Jastrzębowski. Jednak nie  zgadza się z takim stawianiem sprawy.

 

„Pieśń jest słaba jak wiotkie nadgarstki przeszczuplonej pani Peszek. Ta piosenka to symbol Polski w rozkładzie, Polski rozbrajanej przez kradzież ducha, Polski niszczonej przez antyprzyjaciół. A z drugiej strony stoi sobie skromnie 17-letnia dziewczynka, Danuta Siedzikówna, sanitariuszka Armii Krajowej. Po zatrzymaniu jej po wojnie w 1946 r. przez komunistycznych zbrodniarzy była w czasie śledztwa bita i poniżana. Nie załamała się. Nie poszła na współpracę z UB. Zabito ją strzałem w głowę. Dziecko, 17-latkę! Przed śmiercią wysłała z więzienia gryps: "Powiedzcie babci, że zachowałam się, jak należy". A jej ostatnie słowa tuż przed egzekucją brzmiały: "Niech żyje Polska". 1 marca. Dzień Żołnierzy Wyklętych. Tych polskich bohaterów, którzy walczyli o Polskę, kiedy nie świtała nawet nadzieja. Nie chcę Polski Peszek i jej towarzystwa, chcę Polski "Inki", Polski wielkości i dumy. Chwała bohaterom” - pisze Jastrzębowski.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook