Jedynie prawda jest ciekawa

Jastrzębowski: Gross zasługuje na pogardę

02.11.2015

„Obrzydliwe kłamstwo szkodzące Polsce nie ma poparcia w faktach. Ale Grossowi nie o fakty chodzi”.

„W roku 1996 ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył Orderem Zasługi RP Jana Tomasza Grossa. Mam nadzieję, że w roku 2015 prezydent Andrzej Duda odbierze ten zaszczytny order człowiekowi plującemu na Polskę i Polaków” - pisze Sławomir Jastrzębowski w „Super Expressie”.

Naczelny gazety przypomina, że „Gross wielokrotnie dał się poznać jako osobnik, delikatnie mówiąc, nie pałający do Polski i Polaków sympatią”. „Był i jest częścią tego wpływowego jeszcze do niedawna środowiska, które usiłowało pozbawić nas dumy i patriotyzmu, które planowo prowadziło tak zwaną pedagogikę wstydu. Jej efektem miało być upodlenie Polaków, nakazanie nam przepraszania za wymyślone winy i zbrodnie po to, żeby można było nami do woli sterować i manipulować” - tłumaczy Jastrzębowski.

Dodaje, że „mimo systematycznej pracy tego środowiska i użycia potężnych środków cel nie został i nie zostanie osiągnięty. Polacy są jednym z najbardziej bohaterskich narodów w dziejach świata, zdolni za wolność oddać życie”.

Naczelny gazety wskazuje, że „zapewne widząc klęskę swoich działań, Gross w niemieckiej prasie powiedział rzecz tak haniebną, że nawet jego środowisko musiało stwierdzić, że grubo przesadził”. Wskazał, że Gross mówił o, że "zabili więcej Żydów niż Niemców". „Oburzenie na to jawne antypolskie oszczerstwo było i jest powszechne. To obrzydliwe kłamstwo szkodzące wizerunkowi Polski w świecie nie ma oczywiście żadnego poparcia w faktach. Ale przecież Grossowi nie o fakty chodzi. Chodzi mu o upokorzenie nas, Polaków” - zauważa Jastrzębowski.

I zaznacza, że „na stronie internetowej Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom pojawiła się petycja do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie odebrania mu orderu. Trudno odmówić jej słuszności. Polska nie może nagradzać tak szkodliwych dla nas jednostek jak Jan Tomasz Gross. Gross zasługuje na powszechną pogardę, nie na ordery” - uważa dziennikarz.

ez,SE

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook