Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Gross zasługuje na pogardę

02.11.2015

„Obrzydliwe kłamstwo szkodzące Polsce nie ma poparcia w faktach. Ale Grossowi nie o fakty chodzi”.

„W roku 1996 ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył Orderem Zasługi RP Jana Tomasza Grossa. Mam nadzieję, że w roku 2015 prezydent Andrzej Duda odbierze ten zaszczytny order człowiekowi plującemu na Polskę i Polaków” - pisze Sławomir Jastrzębowski w „Super Expressie”.

Naczelny gazety przypomina, że „Gross wielokrotnie dał się poznać jako osobnik, delikatnie mówiąc, nie pałający do Polski i Polaków sympatią”. „Był i jest częścią tego wpływowego jeszcze do niedawna środowiska, które usiłowało pozbawić nas dumy i patriotyzmu, które planowo prowadziło tak zwaną pedagogikę wstydu. Jej efektem miało być upodlenie Polaków, nakazanie nam przepraszania za wymyślone winy i zbrodnie po to, żeby można było nami do woli sterować i manipulować” - tłumaczy Jastrzębowski.

Dodaje, że „mimo systematycznej pracy tego środowiska i użycia potężnych środków cel nie został i nie zostanie osiągnięty. Polacy są jednym z najbardziej bohaterskich narodów w dziejach świata, zdolni za wolność oddać życie”.

Naczelny gazety wskazuje, że „zapewne widząc klęskę swoich działań, Gross w niemieckiej prasie powiedział rzecz tak haniebną, że nawet jego środowisko musiało stwierdzić, że grubo przesadził”. Wskazał, że Gross mówił o, że "zabili więcej Żydów niż Niemców". „Oburzenie na to jawne antypolskie oszczerstwo było i jest powszechne. To obrzydliwe kłamstwo szkodzące wizerunkowi Polski w świecie nie ma oczywiście żadnego poparcia w faktach. Ale przecież Grossowi nie o fakty chodzi. Chodzi mu o upokorzenie nas, Polaków” - zauważa Jastrzębowski.

I zaznacza, że „na stronie internetowej Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom pojawiła się petycja do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie odebrania mu orderu. Trudno odmówić jej słuszności. Polska nie może nagradzać tak szkodliwych dla nas jednostek jak Jan Tomasz Gross. Gross zasługuje na powszechną pogardę, nie na ordery” - uważa dziennikarz.

ez,SE

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook