Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Gross zasługuje na pogardę

02.11.2015

„Obrzydliwe kłamstwo szkodzące Polsce nie ma poparcia w faktach. Ale Grossowi nie o fakty chodzi”.

„W roku 1996 ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył Orderem Zasługi RP Jana Tomasza Grossa. Mam nadzieję, że w roku 2015 prezydent Andrzej Duda odbierze ten zaszczytny order człowiekowi plującemu na Polskę i Polaków” - pisze Sławomir Jastrzębowski w „Super Expressie”.

Naczelny gazety przypomina, że „Gross wielokrotnie dał się poznać jako osobnik, delikatnie mówiąc, nie pałający do Polski i Polaków sympatią”. „Był i jest częścią tego wpływowego jeszcze do niedawna środowiska, które usiłowało pozbawić nas dumy i patriotyzmu, które planowo prowadziło tak zwaną pedagogikę wstydu. Jej efektem miało być upodlenie Polaków, nakazanie nam przepraszania za wymyślone winy i zbrodnie po to, żeby można było nami do woli sterować i manipulować” - tłumaczy Jastrzębowski.

Dodaje, że „mimo systematycznej pracy tego środowiska i użycia potężnych środków cel nie został i nie zostanie osiągnięty. Polacy są jednym z najbardziej bohaterskich narodów w dziejach świata, zdolni za wolność oddać życie”.

Naczelny gazety wskazuje, że „zapewne widząc klęskę swoich działań, Gross w niemieckiej prasie powiedział rzecz tak haniebną, że nawet jego środowisko musiało stwierdzić, że grubo przesadził”. Wskazał, że Gross mówił o, że "zabili więcej Żydów niż Niemców". „Oburzenie na to jawne antypolskie oszczerstwo było i jest powszechne. To obrzydliwe kłamstwo szkodzące wizerunkowi Polski w świecie nie ma oczywiście żadnego poparcia w faktach. Ale przecież Grossowi nie o fakty chodzi. Chodzi mu o upokorzenie nas, Polaków” - zauważa Jastrzębowski.

I zaznacza, że „na stronie internetowej Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom pojawiła się petycja do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie odebrania mu orderu. Trudno odmówić jej słuszności. Polska nie może nagradzać tak szkodliwych dla nas jednostek jak Jan Tomasz Gross. Gross zasługuje na powszechną pogardę, nie na ordery” - uważa dziennikarz.

ez,SE

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook