Jedynie prawda jest ciekawa

Jastrzębowski gasi Lisa

28.12.2015

"Lis jest hieną i zakałą dziennikarstwa. To zwykły prymitywny, partyjny, propagandysta".

Sławomir Jastrzębowski zajął stanowisko w sprawie kolejnej burzy wokół Tomasza Lisa. W jego ocenie "Hiena Roku" dla naczelnego "Newsweeka" jest uzasadniona. "To przykład tego, jak dobry kiedyś dziennikarz, dla kariery i pieniędzy stoczył się na samo dno" - mówi naczelny "SE".


"Bardzo długo trzymano go w telewizji publicznej, bo był po prostu użyteczny dla wielu polityków. On robił dla nich brzydką robotę, a oni płacili mu fortunę" – w ten sposób rolę Lisa ocenia Jastrzębowski.

Sprawa hieny Roku samemu Lisowi zdaje się spędzać sen z oczu. W czasie manifestacji KOD-u krzyczał do tłumów, że jest Hieną. Zaś na twitterze napisał w czasie Świąt Bożego Narodzenia: "Lepiej być hieną niż szmatą :)"

W ocenie Jastrzębowskiego tytuł "Hieny roku" doskonale do Lisa pasuje. "Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Tomasz Lis jest hieną i zakałą polskiego dziennikarstwa. To żaden dziennikarz, tylko zwykły, prymitywny, partyjny, propagandysta. To widać jak na dłoni w każdym jego programie i tekście. Jego niechęć, chorobliwa nienawiść do określonych partii, ugrupowań i ludzi zaczyna wyglądać na jakąś aberrację. Bardzo długo trzymano go w telewizji publicznej, bo był po prostu użyteczny dla wielu polityków" – ocenił Jastrzębowski.

Zdaniem dziennikarza, po absolutnym skandalu z Kingą Dudą, Lis powinien być natychmiast wyrzucony z każdej szanującej się telewizji. Jastrzębowski dodał, nie wyleciał, bo ze względu na swoją przydatność dla pewnych środowisk, był nietykalny.

"Myślę, że po wyrzuceniu go z telewizji może stać się sztandarową postacią reprezentującą interesy Niemców w polskich mediach, co utrwali w polskim społeczeństwie jego haniebny wizerunek. Swoją drogą to bardzo ciekawy przypadek, kiedy dobry kiedyś dziennikarz dla kariery i pieniędzy stoczył się na samo dno" - kwituje Jastrzębowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook