Jedynie prawda jest ciekawa


Jastrzębowski: Elity w Polsce odkleiły się od rzeczywistości

09.06.2016

"Tym ludziom wydaje się, że opinia społeczna to jest opinia Warszawy, Warszawa nie jest całą Polską".

– Nie miały pojęcia o tym, co się wokół nich dzieje, nie znały nastrojów społecznych i mam wrażenie, że nadal nie do końca znają. Tym ludziom wydaje się, że opinia społeczna to jest opinia Warszawy, tak jak Nowy Jork nie jest całymi Stanami Zjednoczonymi, tak Warszawa nie jest całą Polską – powiedział na antenie Telewizji Republika Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny "Super Expresu".

W środę Prawo i Sprawiedliwość opowiedziało się za wprowadzenie pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy Komitetu Obrony Demokracji ws. Trybunału Konstytucyjnego. Platforma Obywatelska i .Nowoczesna były przeciw. – Mnie takie podejście w polityce się bardzo podoba. Wprawia wszystkich w takie "o co właściwie chodzi"? Największym marzeniem ludzi, którzy napisali ustawę jest to, żeby ją wyrzucić do kosza, żeby ona zniknęła. Najgorsze, co może się teraz zdarzyć to podjąć dyskusję o tej ustawie. KOD pokazał się jako świeży, nowy gracz i pan Kijowski ma tu już miejsce w historii – ocenił Sławomir Jastrzębski. Dodał, że jeśli "PiS przyjąłby ten projekt, to może się okazać, że są tam dobre rzeczy, bo jeśli ten "niedobry" PiS chciałby iść z KOD-em i PO na kompromis, to nie byłaby to dobra sytuacja dla opozycji". – Gdybyśmy się już mieli nie śmiać z tej arcyśmiesznej sytuacji, to musielibyśmy uznać, że dla szefostwa Komitetu Obrony Demokracji najlepsza jest gra o wszystko. Albo wydrukujecie orzeczenie i zaprzysiężycie trzech sędziów, albo nic, albo ta ustawa, którą napisaliśmy się nie liczy – dodał.

Frasyniuk liderem opozycji?

Komentując ostatnie spekulacje medialne, które donoszą, że nowym liderem KOD, zamiast Mateusza Kijowskiego, może być Władysław Frasyniku, redaktor naczelny "Super Expressu" powiedział, że "ma wielkie zasługi historyczne dla polskiej demokracji". – Jako lider opozycji, robiłby jej źle, bo jest znany z zimnej krwi, z chłodnych analiz, jest bardzo wyważony i byłby idealnym liderem opozycji, bo jest barwny – ocenił.

Mówiąc o Mateuszu Kijowskim stwierdził, że ma on "charyzmę tafli lodowej". – Właściwie nie wiem jakie są jego poglądy. Ustawa, którą KOD napisał jest szkodliwa, jest przeciwny swojej ustawie. Gdybym miał zacytować kilka zdań pana Kijowskiego to nie umiałbym, naprawdę nie umiałbym tego zrobić. Słyszałem jedynie, jak skandował "demokracja", z "wigorem" i "temperamentem" – zażartował Jastrzębski.

"Warszawa nie jest całą Polską"

Odnosząc się do rządowego programu "Mieszkanie Plus" Sławomir Jastrzębowski ocenił, że "może się okazać, że ten program zrujnuje rynek kredytów hipotecznych, bo okaże nagle okaże się, że mieszkanie w Warszawie, kosztuje 3-4 tys, a a nie 6-8 tys, a może w pozostałych miastach jest to 2,5 tys. Więc czeka nas naprawdę zły czas, czeka nas bieda – powiedział.

Mówiąc o programie "Rodzina 500 plus" ocenił, że "bezsilność ludzi, którzy wcześniej niczego ważnego dla tych biedniejszych, normalnych, ciężko pracujących ludzi niczego nie zrobili" obserwuje ze zdziwieniem. – I teraz patrzą, że coś dobrego dla tych ludzi można zrobić. Teraz słuchać głosy "jak to od drugiego dziecka? jak my byśmy rządzili to byłoby od pierwszego, a nawet zerowego, albo nawet i minus jednego dziecka" i ja tak tego słucham i myślę sobie "piękny jest ten wasz program" – ocenił. Sławomir Jastrzębowski przypomniał opinię Roberta Biedronia, prezydenta Słupska, który zauważył, że Jarosław Kaczyński programem "Rodzina 500 plus" przywrócił godność Polakom i to ludzie będą mu pamiętać, bo nikt inny im tego nie dał. – Polskie rodziny dostały pieniądze, za które mogą godnie żyć – dodał.

Redaktor naczelny "Super Expressu" powiedział, że w jego zdaniem "elity" odkleiły się od rzeczywistości. – Nie miały pojęcia o tym, co się wokół nich dzieje, nie znały nastrojów społecznych i mam wrażenie, że nadal nie do końca znają. Tym ludziom wydaje się, że opinia społeczna to jest opinia Warszawy, tak jak Nowy Jork nie jest całymi Stanami Zjednoczonymi, tak Warszawa nie jest całą Polską – ocenił.

LL, Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook