Jedynie prawda jest ciekawa

Jastrzębowski: Brzydka twarz profesora Balcerowicza

22.09.2015

„Z narastającą irytacją obserwuje opluwanie i bezpardonowe krytykowanie Polski i Polaków”.

Sławomir Jastrzębowski nie ma litości dla prof. Leszka Balcerowicza. Naczelny „Super Expressu” krytykuje ton, w jakim były minister finansów wypowiada się na temat imigrantów.

„Nienawidzę, jak się mnie szantażuje. Nienawidzę tego. Nienawidzę, jak próbuje się mnie zmusić do czegoś, czego nie mam ochoty robić. A już szczególnie nienawidzę, jak taki szantażysta albo inny cwaniak mówi: ale wiesz, przecież ja ci coś tam dałem, przecież ode mnie coś tam dostałeś, więc teraz musisz się odwdzięczyć” - pisze Jastrzębowski.

Dodaje, że niczego nie musi. „Decyzja należy do mnie. Ponieważ jestem wolnym człowiekiem” - zaznacza. Tłumaczy, że to wstęp do oceny „występu profesora Leszka Balcerowicza w pewnej stacji radiowej”.

Jastrzębowski cytuje Balcerowicza, który mówił, że w sprawie imigrantów "wyłania się odrażający obraz Polski i Polaków, których solidarność sprowadza się do tego, że kasują setki miliardów euro. A jak przychodzi do pewnych ustępstw na rzecz solidarności europejskiej, to wychodzi twarz odrażająca".

„Mnie się Panie Profesorze bardzo nie podoba obrażanie Polaków ich rzekomo "odrażającą twarzą". Mnie się bardzo za to podoba, że naród znany ze swojej miłości do wolności sam chce podejmować decyzje niezwykle dla niego ważne” - zauważa Jastrzębowski.

Dodaje, że to od Polski zależy „czy i ilu przyjąć emigrantów muzułmańskich”. „Mnie się Panie Profesorze bardzo nie podoba wypominanie Polsce rzekomego "kasowania setek miliardów euro", bo Pan jako ekonomista powinien wiedzieć, że nie ma darmowych obiadów i że za wszystko trzeba zapłacić” - tłumaczy i dodaje, że „nie będziemy płacić oddaniem wolności”.

„Setki miliardów euro to dużo za mało Panie Profesorze, żeby kupić od Polaków wolność podejmowania decyzji o przyszłości narodu. I niech Pan nie mówi o solidarności europejskiej, kiedy Niemcy z Rosjanami nad naszymi głowami podpisują umowy na nowy rurociąg” - podkreśla Jastrzębowski.

Dodaje, że „z narastającą irytacją obserwuje wzmożone ostatnio opluwanie i bezpardonowe krytykowanie Polski i Polaków”.

„Niech się Pan, Panie Profesorze, nie wpisuje w ten nurt. Wszystkich Polaków nie kupi się za granty, za wielkie pensje z Unii Europejskiej i za pogłaskanie wywiadem w jakiejś tam niemieckiej gazetce. Nie da rady. My, Polacy, będziemy decydować o Polsce” - twardo stawia sprawę Jastrzębowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook