Jedynie prawda jest ciekawa


Jaruzelski - żołnierzem polskim czy sowieckim?

30.05.2014

Jaruzelski był grzesznikiem na gigantyczną społeczną skalę - mówi Jan Pospieszalski.

Stefczyk.info: „To jest czas próby dla naszego chrześcijaństwa” - powiedział podczas kazania w Katedrze Polowej Wojska Polskiego bp Guzdek. Podziela pan tę opinię?

Jan Pospieszalski: Tak, jest to czas próby chrześcijaństwa. Dla mnie osobiście jest to także czas próby. Ciągle pewnych rzeczy nie rozumiem. Nawiązując do tego co dziś w nocy na Waszych łamach powiedział Paweł Nowacki, powtarzam pytanie: jak to jest z tym nawróceniem gen. Wojciecha Jaruzelskiego? Mamy informację, że na kilkanaście dni przed śmiercią przyjął sakrament pojednania – Eucharystii i pojednał się z Panem Bogiem. Jednak warunkiem dobrej spowiedzi jest także zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu. Jaruzelski był grzesznikiem na gigantyczną społeczną skalę. Całym swoim życiem był funkcjonariuszem systemu wojującego z Kościołem. Jest współodpowiedzialny za morderstwa i cierpienie niezliczonej ilości Polaków, także za morderstwa kapłanów. Do tej pory nie znamy okoliczności śmierci ks. Zycha, ks. Suchowolca, ks. Niedzielaka! 

A jak pan ocenia to pojednanie Jaruzelskiego, przyjęcie Sakramentów przez dyktatora? Czy ten przekaz to wybielanie postaci Jaruzelskiego?

Kard. Nycz mówi, że postać Jaruzelskiego jeszcze przez 100 lat będzie dzieliła Polaków. Jeżeli Jaruzelski pojednał się z Bogiem to to była wielka szansa aby ten podział zacząć skutecznie likwidować, aby scalać polską wspólnotę. Jak ten podział można zlikwidować? Stanąć w prawdzie! Polaków dzielą różne – cytując sędziego Chodkowskiego z Wrocławia „poglądy na tzw. wybory ideologiczne”. Jaruzelski ideologicznie wybrał służenie Moskwie, przeciwko Polakom. Gdyby w obliczu śmierci stanął w prawdzie, to - myślę w mojej naiwności, wyznał by nam Polakom, prawdę o systemie komunistycznym. Powiedział o okolicznościach wprowadzenia stanu wojennego, jak i o okolicznościach transformacji. My jeszcze ciągle nie znamy ustaleń magdalenkowych i tajemnic, które okrywają początki III Rzeczpospolitej. Istnieją różne wersje, nie zawsze prawdziwe i one dzielą Polaków – ponieważ nie znamy pełnej prawdy, jesteśmy skłóceni, nie możemy dojść do ładu nad naszą najnowszą historią. Depozytariuszem tych tajemnic jest zmarły Wojciech Jaruzelski. Gdyby on rzeczywiście chciał pojednać się i spełnić sakramentalne warunki i zadość uczynić rodakom, to stanąłby w prawdzie i przynajmniej wyjaśnił te najważniejsze tajemnice, rozwiał kłamstwa które dzisiaj dzielą Polaków. Wyjawiając prawdę, przysłużyłby się budowaniu wspólnoty.

Czy pana zdaniem Jaruzelskiemu jako żołnierzowi należy się pogrzeb w Katedrze Polowej? Tak mówił w rozmowie z KAI ks. Dohnalik. 

Jakiemu żołnierzowi!!? To jest jakaś zapaść semantyczna! Komu służył Wojciech Jaruzelski? W jakim to wojsku? On był żołnierzem polskim czy sowieckim? Wszystko co zrobił po 1945 r. Wojciech Jaruzelski, było służbą Sowietom przeciwko niepodległościowym aspiracjom polskiego narodu. Kiedykolwiek wyprowadzał żołnierzy z koszar to zawsze przeciwko Polakom – raz przeciwko Czechom i Słowakom. Kiedykolwiek po 1945 r. Jaruzelski działał aktywnie jako żołnierz – mordował Polaków i cierpieli na tym Polacy. No to jakim on był żołnierzem? A Katedra Polowa jest polska czy sowiecka? Na to nie słyszałem odpowiedzi. Księża – poprzez takie słowa jak te zacytowane – uczestniczą w zamęcie pojęciowym. Przykładają rękę do fałszowania polskiej historii, przez co przyczyniają się do utrwalania podziałów między Polakami. Jeżeli Jaruzelski faktycznie w pełni świadomie przyjął Sakramenty, to w pełni świadomie wiedział też, że warunkiem spowiedzi jest zadośćuczynienie bliźniemu. Mógł ułatwić nam dochodzenie do prawdy i wyjaśnić te tajemnice – jednym wystąpieniem rozwiązać ten konflikt, który w Polsce jest. Tego nie zrobił – wziął ze sobą tę tajemnicę do grobu, utrwalając podział, utrwalił ludzką krzywdę. Choćby taki szczegół: On do końca życia mieszkał w ukradzionym domu! Zadośćuczynienie powinno polegać również na oddaniu ukradzionej własności. Jeżeli w tak prostej rzeczy nie wywiązał się z sakramentu pojednania, to jak można mówić o tym, że wszystko jest w porządku?

Co pokazuje nam ten pogrzeb z honorami?

Nie dziwię się tym, którzy protestują przed Katedrą. Cały ten pogrzeb pokazuje, że cały ten deal okrągłostołowy, ciągle jeszcze obowiązuje – obowiązuje także tych, którzy do dziś w tym kłamstwie uczestniczą. Przykro, że do tego zamętu pojęciowego przykładają także rękę duchowni. 

not. mc
[fot. PAP/Jacek Turczyk]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook