Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław Wałęsa: KOD to nowa "Solidarność"

12.06.2016

Jarosław Wałęsa w rozmowie z trójmiejską „Gazetą Wyborczą” powiedział, że tłumaczy w Brukseli, że racjonalna ekipa rządząca Polską przyjdzie w następnych wyborach. Wałęsa zawiesił niedawno swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Jest zdania, że należy rozliczyć Prawo i Sprawiedliwość z półrocznego okresu sprawowania władzy. Zapowiada, że będzie walczył o fotel prezydenta Gdańska, jeśli pojawi się taka potrzeba.

 Wałęsa powiedział w rozmowie z dziennikiem, że Bruksela negatywnie odbiera rządy Prawa i Sprawiedliwości.

- Ministrowie polskiego rządu odcinają się od głównych dyskusji w Radzie UE, nie biorą udziału w debatach albo nie zabierają w nich głosu. Nasza pozycja została zmarginalizowana. Najbardziej boli mnie utrata reputacji, którą budowaliśmy latami, a dzięki PiS-owi ona legła w gruzach w bardzo krótkim czasie. Odbudowanie pozycji w Europie zajmie wiele lat – uważa europoseł.

Jego zdaniem Beata Szydło wraz z ministrami niszczy demokrację. Widać to po działaniach wobec Trybunału Konstytucyjnego.

- Tłumaczę w Brukseli, że to cecha obecnego rządu, a nie naszego kraju. I że po kolejnych wyborach przyjdzie nowa, racjonalna ekipa - mówi z butą Wałęsa.

Jarosław Wałęsa nie szczędził także zachwytów pod adresem Komitetu Obrony Demokracji.

- Łączy ich szacunek do demokracji i gotowość, by jej bronić. Dla mnie KOD jest trochę jak nowa „Solidarność”, która też miała w swoich szeregach ludzi o rozmaitych poglądach, a spoiwem była walka o wolną Polskę - podkreśla europoseł PO.

 Przekonywał również, że należy przeprowadzić dokładny audyt pierwszych miesięcy rządów PiS, aby ocenić wszystkie szkody.

- Wszystkiego jeszcze nie widać, choć można już wyliczyć straty w inwestycjach, na giełdzie papierów wartościowych, w spółkach skarbu państwa. W tej chwili to jest już widoczne dla analityków i prędzej czy później odbije się także na kieszeniach naszych obywateli. O tym trzeba mówić - piekli się Wałęsa.

Jak dodał, po rządach Prawa i Sprawiedliwości trzeba będzie zakazać rękawy i "odbudować to, co zrujnowali, odkręcić takie rzeczy, jak zniszczenie służby cywilnej" - mówi Wałęsa.

 

wkt/ "Gazeta Wyborcza"

 

[fot: youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook