Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław "Hejter" Kuźniar

22.04.2014

Jarosław Kuźniar skarży się na hejterów, jednocześnie przyznając, że sam jest jednym z nich.

Jarosław Kuźniar w wywiadzie dla "Polski The Times" wystąpił przeciwko hejterom, których ofiarą sam padł wielokrotnie. Stwierdził, że dzisiejszy "hejt" nie dotyczy wyłącznie polityków: "To problem wszystkich, których zawód polega na publicznym dawaniu gęby. Ja zgłosiłem kilka spraw. Za ostatnim razem jakiś gnom napisał w mejlu, że już jedzie do moich kobiet i zaraz go poczują" - mówi Jarosław Kuźniar.
 

Nic przyjemnego, trzeba przyznać. Jednak chwilę później przeciwnik hejterstwa, zapytany o ocenę nazwania polityków PiS "dziećmi specjalnej troski" przez premiera, nie widzi w takim sformułowaniu niczego zdrożnego: "Są gorsze stwierdzenia. I tak nie ma już granic" - tłumaczy.

 

Kuźniara nie oburza także określenie przez Stefana Niesiołowskiego Jarosława Kaczyńskiego mianem "naczelnego grabarza, który szuka kolejnych trumien." Oburza go za to, gdy Joachim Brudziński mówi o Marcinkiewiczu "przydupas Tuska". Jego zdaniem Brudziński jest największym hejterem: "Jeśli się mamy czepiać tych wszystkich wypowiedzi, to on wielokrotnie narusza granicę słowa. Hofman robi to z wdziękiem przystojnego cynika, na skrajne bon moty Palikota przestaliśmy już zwracać uwagę, a Stefanowi Niesiołowskiemu wyrywa się tak wiele tak ostrego, że zaczyna mnie bawić. Wszyscy są siebie warci" - tłumaczy Kuźniar w wywiadzie z „Polska The Times”.

 

Czyli Brudziński jest najgorszy, bo inni są już tak źli, że odruchowo się ich nie słucha? Logika co najmniej pokrętna.

 

Ekspert od hejtu zupełnie bez hejtu sugeruje, że jednemu z panów z duetu Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, brakuje atrybutu męskości: "Oni próbują się umówić na solo w debacie telewizyjnej. Ale brakuje im cojones. Przynajmniej jednemu" -  twierdzi.

Może nie pytajmy któremu, bo zdaniem Kuźniara, to pewnie jest jasne.
 

Zaskakujące, że według Kuźniara spirali nienawiści nakręconej przed katastrofą smoleńską wszyscy są winni po równo: "Nawet trudno już ustalić, kto zaczął" - mówi Kuźniar.

 

Wcale nie tak trudno, tylko trzeba mieć ochotę zadać sobie ten trud. Wystarczy sobie przypomnieć słowa Janusza Palikota, którego Kuźniar tak chętnie rozgrzesza, wypowiedziane kilka lat wcześniej:  "Trwale uszkodziliśmy liderów PiS-u i całą formację, która jest już niezdolna do zwycięstwa. Nikogo już nie uwiodą, bo są fundamentalnie ośmieszeni. (…) Moim celem było ich ośmieszyć, wyszydzić, skompromitować, sprowadzić do niskiego parteru, doprowadzić do sytuacji, że oni nie są wielkimi przywódcami i nie mogą uwieść narodu" - mówił Palikot na trzy miesiące przed katastrofą smoleńską.
 
 

Jedźmy jednak dalej. Występujący przeciw hejterom Jarosław Kuźniar został poproszony o wytłumaczenie się z jednego ze swoich twittów, dotyczącego "Gazety Polskiej".  I oczywiście bez hejtu zarzucił gazecie hipokryzję, a jej dziennikarzy nazwał hienami. "Otwierasz gazetę, a tu plakat, gdzie Tusk ma ściśnięte kciuki. No zdrajca, cham i prostak. A na następnej stronie reklama, że za tydzień będzie dla ciebie niespodzianka. I to już nie będzie zdjęcie Tuska z Putinem sugerujące mord, tylko Jan Paweł II. Najpierw opluj, a później się pomódl. " - mówi Kuźniar.

 

Wreszcie pod koniec rozmowy Jarosław Kuźniar sam się demaskuje. Pytany o to, czy sam jest „hejterem” mówi wprost: "Jeśli założymy, że wkurzenie prawicowych trolli to „hejterstwo”, to nim jestem" - mówi.

 

Dziennikarz nie przyjmuje też argumentu, że sam przyczynia się do mowy nienawiści. O prawicy pisze, bo: "wywołują we mnie największe emocje".

 

We mnie słowa Jarosława Kuźniara też wywołują silne emocje. Szczególnie te, rozgrzeszające takich polityków jak Stefan Niesiołowski czy Janusz Palikot. Jednak niecenzuralne słowa zostawię dla siebie. Kuźniarowi w hejcie i tak nie dorównam.

 

Dorota Łosiewicz, MG/"Polska the times"

[Fot. Facebook/Jarosław Kuźniar]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook