Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław "Hejter" Kuźniar

22.04.2014

Jarosław Kuźniar skarży się na hejterów, jednocześnie przyznając, że sam jest jednym z nich.

Jarosław Kuźniar w wywiadzie dla "Polski The Times" wystąpił przeciwko hejterom, których ofiarą sam padł wielokrotnie. Stwierdził, że dzisiejszy "hejt" nie dotyczy wyłącznie polityków: "To problem wszystkich, których zawód polega na publicznym dawaniu gęby. Ja zgłosiłem kilka spraw. Za ostatnim razem jakiś gnom napisał w mejlu, że już jedzie do moich kobiet i zaraz go poczują" - mówi Jarosław Kuźniar.
 

Nic przyjemnego, trzeba przyznać. Jednak chwilę później przeciwnik hejterstwa, zapytany o ocenę nazwania polityków PiS "dziećmi specjalnej troski" przez premiera, nie widzi w takim sformułowaniu niczego zdrożnego: "Są gorsze stwierdzenia. I tak nie ma już granic" - tłumaczy.

 

Kuźniara nie oburza także określenie przez Stefana Niesiołowskiego Jarosława Kaczyńskiego mianem "naczelnego grabarza, który szuka kolejnych trumien." Oburza go za to, gdy Joachim Brudziński mówi o Marcinkiewiczu "przydupas Tuska". Jego zdaniem Brudziński jest największym hejterem: "Jeśli się mamy czepiać tych wszystkich wypowiedzi, to on wielokrotnie narusza granicę słowa. Hofman robi to z wdziękiem przystojnego cynika, na skrajne bon moty Palikota przestaliśmy już zwracać uwagę, a Stefanowi Niesiołowskiemu wyrywa się tak wiele tak ostrego, że zaczyna mnie bawić. Wszyscy są siebie warci" - tłumaczy Kuźniar w wywiadzie z „Polska The Times”.

 

Czyli Brudziński jest najgorszy, bo inni są już tak źli, że odruchowo się ich nie słucha? Logika co najmniej pokrętna.

 

Ekspert od hejtu zupełnie bez hejtu sugeruje, że jednemu z panów z duetu Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, brakuje atrybutu męskości: "Oni próbują się umówić na solo w debacie telewizyjnej. Ale brakuje im cojones. Przynajmniej jednemu" -  twierdzi.

Może nie pytajmy któremu, bo zdaniem Kuźniara, to pewnie jest jasne.
 

Zaskakujące, że według Kuźniara spirali nienawiści nakręconej przed katastrofą smoleńską wszyscy są winni po równo: "Nawet trudno już ustalić, kto zaczął" - mówi Kuźniar.

 

Wcale nie tak trudno, tylko trzeba mieć ochotę zadać sobie ten trud. Wystarczy sobie przypomnieć słowa Janusza Palikota, którego Kuźniar tak chętnie rozgrzesza, wypowiedziane kilka lat wcześniej:  "Trwale uszkodziliśmy liderów PiS-u i całą formację, która jest już niezdolna do zwycięstwa. Nikogo już nie uwiodą, bo są fundamentalnie ośmieszeni. (…) Moim celem było ich ośmieszyć, wyszydzić, skompromitować, sprowadzić do niskiego parteru, doprowadzić do sytuacji, że oni nie są wielkimi przywódcami i nie mogą uwieść narodu" - mówił Palikot na trzy miesiące przed katastrofą smoleńską.
 
 

Jedźmy jednak dalej. Występujący przeciw hejterom Jarosław Kuźniar został poproszony o wytłumaczenie się z jednego ze swoich twittów, dotyczącego "Gazety Polskiej".  I oczywiście bez hejtu zarzucił gazecie hipokryzję, a jej dziennikarzy nazwał hienami. "Otwierasz gazetę, a tu plakat, gdzie Tusk ma ściśnięte kciuki. No zdrajca, cham i prostak. A na następnej stronie reklama, że za tydzień będzie dla ciebie niespodzianka. I to już nie będzie zdjęcie Tuska z Putinem sugerujące mord, tylko Jan Paweł II. Najpierw opluj, a później się pomódl. " - mówi Kuźniar.

 

Wreszcie pod koniec rozmowy Jarosław Kuźniar sam się demaskuje. Pytany o to, czy sam jest „hejterem” mówi wprost: "Jeśli założymy, że wkurzenie prawicowych trolli to „hejterstwo”, to nim jestem" - mówi.

 

Dziennikarz nie przyjmuje też argumentu, że sam przyczynia się do mowy nienawiści. O prawicy pisze, bo: "wywołują we mnie największe emocje".

 

We mnie słowa Jarosława Kuźniara też wywołują silne emocje. Szczególnie te, rozgrzeszające takich polityków jak Stefan Niesiołowski czy Janusz Palikot. Jednak niecenzuralne słowa zostawię dla siebie. Kuźniarowi w hejcie i tak nie dorównam.

 

Dorota Łosiewicz, MG/"Polska the times"

[Fot. Facebook/Jarosław Kuźniar]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook