Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław "Hejter" Kuźniar

22.04.2014

Jarosław Kuźniar skarży się na hejterów, jednocześnie przyznając, że sam jest jednym z nich.

Jarosław Kuźniar w wywiadzie dla "Polski The Times" wystąpił przeciwko hejterom, których ofiarą sam padł wielokrotnie. Stwierdził, że dzisiejszy "hejt" nie dotyczy wyłącznie polityków: "To problem wszystkich, których zawód polega na publicznym dawaniu gęby. Ja zgłosiłem kilka spraw. Za ostatnim razem jakiś gnom napisał w mejlu, że już jedzie do moich kobiet i zaraz go poczują" - mówi Jarosław Kuźniar.
 

Nic przyjemnego, trzeba przyznać. Jednak chwilę później przeciwnik hejterstwa, zapytany o ocenę nazwania polityków PiS "dziećmi specjalnej troski" przez premiera, nie widzi w takim sformułowaniu niczego zdrożnego: "Są gorsze stwierdzenia. I tak nie ma już granic" - tłumaczy.

 

Kuźniara nie oburza także określenie przez Stefana Niesiołowskiego Jarosława Kaczyńskiego mianem "naczelnego grabarza, który szuka kolejnych trumien." Oburza go za to, gdy Joachim Brudziński mówi o Marcinkiewiczu "przydupas Tuska". Jego zdaniem Brudziński jest największym hejterem: "Jeśli się mamy czepiać tych wszystkich wypowiedzi, to on wielokrotnie narusza granicę słowa. Hofman robi to z wdziękiem przystojnego cynika, na skrajne bon moty Palikota przestaliśmy już zwracać uwagę, a Stefanowi Niesiołowskiemu wyrywa się tak wiele tak ostrego, że zaczyna mnie bawić. Wszyscy są siebie warci" - tłumaczy Kuźniar w wywiadzie z „Polska The Times”.

 

Czyli Brudziński jest najgorszy, bo inni są już tak źli, że odruchowo się ich nie słucha? Logika co najmniej pokrętna.

 

Ekspert od hejtu zupełnie bez hejtu sugeruje, że jednemu z panów z duetu Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, brakuje atrybutu męskości: "Oni próbują się umówić na solo w debacie telewizyjnej. Ale brakuje im cojones. Przynajmniej jednemu" -  twierdzi.

Może nie pytajmy któremu, bo zdaniem Kuźniara, to pewnie jest jasne.
 

Zaskakujące, że według Kuźniara spirali nienawiści nakręconej przed katastrofą smoleńską wszyscy są winni po równo: "Nawet trudno już ustalić, kto zaczął" - mówi Kuźniar.

 

Wcale nie tak trudno, tylko trzeba mieć ochotę zadać sobie ten trud. Wystarczy sobie przypomnieć słowa Janusza Palikota, którego Kuźniar tak chętnie rozgrzesza, wypowiedziane kilka lat wcześniej:  "Trwale uszkodziliśmy liderów PiS-u i całą formację, która jest już niezdolna do zwycięstwa. Nikogo już nie uwiodą, bo są fundamentalnie ośmieszeni. (…) Moim celem było ich ośmieszyć, wyszydzić, skompromitować, sprowadzić do niskiego parteru, doprowadzić do sytuacji, że oni nie są wielkimi przywódcami i nie mogą uwieść narodu" - mówił Palikot na trzy miesiące przed katastrofą smoleńską.
 
 

Jedźmy jednak dalej. Występujący przeciw hejterom Jarosław Kuźniar został poproszony o wytłumaczenie się z jednego ze swoich twittów, dotyczącego "Gazety Polskiej".  I oczywiście bez hejtu zarzucił gazecie hipokryzję, a jej dziennikarzy nazwał hienami. "Otwierasz gazetę, a tu plakat, gdzie Tusk ma ściśnięte kciuki. No zdrajca, cham i prostak. A na następnej stronie reklama, że za tydzień będzie dla ciebie niespodzianka. I to już nie będzie zdjęcie Tuska z Putinem sugerujące mord, tylko Jan Paweł II. Najpierw opluj, a później się pomódl. " - mówi Kuźniar.

 

Wreszcie pod koniec rozmowy Jarosław Kuźniar sam się demaskuje. Pytany o to, czy sam jest „hejterem” mówi wprost: "Jeśli założymy, że wkurzenie prawicowych trolli to „hejterstwo”, to nim jestem" - mówi.

 

Dziennikarz nie przyjmuje też argumentu, że sam przyczynia się do mowy nienawiści. O prawicy pisze, bo: "wywołują we mnie największe emocje".

 

We mnie słowa Jarosława Kuźniara też wywołują silne emocje. Szczególnie te, rozgrzeszające takich polityków jak Stefan Niesiołowski czy Janusz Palikot. Jednak niecenzuralne słowa zostawię dla siebie. Kuźniarowi w hejcie i tak nie dorównam.

 

Dorota Łosiewicz, MG/"Polska the times"

[Fot. Facebook/Jarosław Kuźniar]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook