Jedynie prawda jest ciekawa


Janusz Szewczak: Betlejem Polskie 2013

21.12.2013

W dość swobodnej interpretacji Betlejem Polskie - Lucjana Rydla z życzeniami Wesołych i Tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zbliżamy się do tych Świątecznych Dni kiedy podobno nawet bydlęta klękają, cuda, cuda ogłaszają, a nawet mówią ludzkim głosem. Niestety z rządowej stajenki ciągle słychać dzikie ryki, parskanie i kwiczenie, które obrażają miliony Polaków. Bo, oto nasz polski Herod - premier D. Tusk, podobno wyłącznie w trosce o nasze pieniądze - 1 bln zł na inwestycje zamartwia się stanem ducha premiera J.Kaczyńskiego i wielce się obawia o los publicznych pieniędzy powierzonych nowej przyszłej władzy. Każdy ma swój bilion, jeden w rozumie na inwestycje, drugi na rachunku w bilansie długów.

"A ta Kaczka pstra, ciągle dziatki swoje ma, siedzi sobie na kamieniu, trzyma dudki na ramieniu, Kwa - kwa, kwa pięknie gra". Komu jak komu, ale to właśnie premierowi D.Tuskowi i jego podskarbiemu J.V.Rostowskiemu należałoby przypomnieć, że to właśnie ten słynny już bilion polskiego długu publicznego pokazuje, że nie można im dać pieniędzy do ręki. I to nie są żarty, tyle tylko, że Donald jest bardzo uparty.  I nie ma co śpiewać tej neoliberalnej kolędy; "Polacy nic się nie stało", bo niestety całą naszą stajenkę, nieszczęście spotkało.

Mimo, że gdzieś z oddali słychać już śpiew pasterki Elżbiety; "Zagrajcie mi od ucha do ucha. Niech się wyhula dziewucha. A jak się z tej Unii wzbogacę , to jutro Wam zapłacę". Z oddali słychać szepty medialnych pasterzy; "Monarcho Złotych Tronów, każ dać 400 milionów". Podstępny, zaś Podskarbi Herodowi radzi; "Jeśli chcesz to plemię zgładzić z powierzchni ziemi, wyrwij ich Ojców ziemię. Cóż lud bez ziemi znaczy, gdy ziemię król wykupi. Cały naród tułaczy. Wieść musi żywot trupi".

"Masz przyzwolenie; rzecze Herod - nasz sługo wiecznie oddany. Toć są wśród nich Judasze, którzy za złote kajdany, oddadzą sami pono, ziemię - matkę rodzoną". Wtem przybieży kanclerz Jan Krzysztof co ogłasza; "Nie z mojej to winy zwiastuję Ci Herodzie owe złe nowiny. Ten naród buntowniczy, trwa w milczącym oporze. Na siły własne liczy i na miłosierdzie Boże. Żyjąc w Ojców wierze zwyczajów dawnych strzeże". Zaś słudzy od Palikota, Króla Heroda przymuszają; " Lud z wiary siłę bierze, więc go trzeba zachwiać w tej wierze. Każ zamykać Świątynie, znoś modlitwy i krzyże, aż duch buntu zginie". Ze stajenki dochodzą śpiewy; "Albośmy to jacy tacy - Czerwona Millera czapeczka na cal podkóweczka, Niebieska Donalda sukmana, będziem wspólnie rządzić, Danasz moja dana".

Nasz Król Herod w tym czasie ludowi zebranemu pod stajenką ogłasza; "Otom jest Pan nad światem. I mocarz nad mocarze. Przed moim majestatem wszystko pada na twarze. I cóż z tego, że zgnębiony i uciśniony, targa ten lud obrożę. Bund w dumnym sercu niesie. I powoływać śmie się, na jakieś prawa Boże. Ciała wziąłem w niewolę. Ręce skułem w łańcuchy - Spętałem serca i duchy. Spokój i ład wprowadzę, na całym Państwa obszarze. Ja, król Donald tak chcę i tak każę". Jednak gdy się okaże, że dla trzódki z naszej Betlejemskiej Stajenki zabraknie zielonych pastwisk pełnych szczawiu, a diabeł zawoła; Królu Donaldzie - Herodzie - "Czasy twych rządów są policzone, za twe gwałty i uciski, Sądu Boga jesteś bliski. Za długie  z Tobą mozoły. Czasli już napić się smoły. Donaldzie, w którą nie spojrzysz stronę, wszędy klęski bez miary, przeciwko nam zwrócone".

Wtedy Król Herod za namową swej niemieckiej pasterki może porzucić naszą stajenkę i zamienić ją na brukselskie ZOO. Tym bardziej, że afgański hart już pręży swe ciało do wyścigu o schedę. Król Lew pożera właśnie kolejne jagniątka, szykując się na trudną zimę, tym bardziej, że przy żłobie tłok, a w środku coraz bardziej pusto, bo całe siano wywieźli za granicę. Król Lew jest dziś w takim stanie ducha i umysłu, że stał się zagrożeniem dla całej stajenki, w swej desperacji utrzymania władzy za wszelką cenę, gotowy jest nam nawet połakomić się na same Dzieciątko.

Polska Stajenka coraz bardziej pustoszeje, młode stada wędrują na zachodnie pastwiska, rządzą w niej coraz częściej prawa dżungli, a jedni pożerają drugich. Coraz bardziej brakuje normalnej rodziny Maryi i Józefa i coraz powszechniej słychać, że nawet "czyn zrodzony z nienawiści, rozbrzmiewa sławy echem. Jeśli daje korzyści - Kto potężny, ten czysty". "I choć w żłobie nie ma tronu i berła się nie dzierży, to i dziś można być prawym synem Dawnych Polaków. Spod Orła Białego znaków. "Ty co zrodziłaś na sianie Boga w Betlejem w stajence do Ciebie podnoszę ręce. Usłysz Ty moje wołanie. Niech się odrodzi na nowo Twój Naród Królowo". A ja jako Twój skowronek, jak dzwonek do nieba podnoszę i o polską kolędę dziś proszę.

W dość swobodnej interpretacji Betlejem Polskie - Lucjana Rydla z życzeniami Wesołych i Tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook