Jedynie prawda jest ciekawa


Janusz Korwin-Mikke: Większość to durnie!

08.10.2015

Ta kadencja to było rzucanie się od ściany do ściany. Żadnej spójnej koncepcji. Jak to w demokracji. Demokracja to rządy większości. A większość to durnie - mówi Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Stefczyk.info: Panie prezesie, jeśli miałby pan, okiem obserwatora sceny politycznej, w dwóch zdaniach podsumować tę kadencję, to co to  był za czas?

Janusz Korwin-Mikke: Rzucanie się od ściany do ściany. Żadnej spójnej koncepcji. Jak to w demokracji. Demokracja to rządy większości. A większość to durnie. Co widać po tym Sejmie.

Jeśli patrzeć na sondaże – po wyborach może się zmienić władza, ale niekoniecznie znajdzie się miejsce dla mniejszych ugrupowań..

No tak, Niekoniecznie dla ludzi mądrych. Bo jak mówię – większość jest głupia. Pasuje im to co im mówią w telewizji. I tyle...

Na degradacji obozu rządzącego zaważyła afera taśmowa, czy coś innego?

Afera taśmowa była przypadkiem. Jeśli nie brać pod uwagę działalności służb specjalnych. Które już się przekonały, że PO już niczego nie rozwiąże i postanowiły poprzeć kogoś innego. Natomiast jest zasadnicze pytanie. Czy w ramach demokracji da się coś zrobić. Twierdzę, że nie. 
Bo zawsze większość będzie się domagała głupich postulatów: dać, dać i dać... No i ich część trzeba będzie zawsze spełnić. A to powoduje, ze nie da się uzdrowić gospodarki. Ludzie nie rozumieją jednej rzeczy: że żeby im dać 100 zł, to muszę zabrać 140. Bo trzeba opłacić tego urzędnika,. W efekcie będą biedniejsi a nie bogatsi. Tego ludzie nie rozumieją. Bo im się zabiera po cichu: w cenie wódki, chleba, benzyny. Za to daje się głośno. Macie za darmo szkołę.
90 proc. przedsiębiorców myśli że płacą podatki...

A co płacą? 

Oni nie płacą podatków. Bo jeżeli ja podniosę podatek dla piekarza, to natychmiast wzrosną ceny bułeczek. Więc zapłacą klienci. Ale oni tego nie widzą.

Gdyby się panu udało wejść do sejmu, widzi pan ugrupowanie, z którym mógłby pan zawrzeć koalicję? 

Z każdym, który spełni sporą część naszych postulatów. Sondaż Millward Brown sprzed tygodnia pokazuje, że jeżeli o pół procent mniej dostaje Nowoczesna, Zjednoczona Lewica  i Kukiz to wtedy są w Sejmie trzy partie: PO , PiS i my. Wtedy jesteśmy języczkiem uwagi...

I...?

Wtedy mówimy tak: kochani,  mam tutaj 20 postulatów. Kto zrealizuje ich więcej, tego poprzemy. 

Pana zdaniem - kto pierwszy na to pójdzie?

A co mnie to obchodzi...

rozmawiała Anna Sarzyńska
Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook