Jedynie prawda jest ciekawa


Janusz Korwin-Mikke: Większość to durnie!

08.10.2015

Ta kadencja to było rzucanie się od ściany do ściany. Żadnej spójnej koncepcji. Jak to w demokracji. Demokracja to rządy większości. A większość to durnie - mówi Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Stefczyk.info: Panie prezesie, jeśli miałby pan, okiem obserwatora sceny politycznej, w dwóch zdaniach podsumować tę kadencję, to co to  był za czas?

Janusz Korwin-Mikke: Rzucanie się od ściany do ściany. Żadnej spójnej koncepcji. Jak to w demokracji. Demokracja to rządy większości. A większość to durnie. Co widać po tym Sejmie.

Jeśli patrzeć na sondaże – po wyborach może się zmienić władza, ale niekoniecznie znajdzie się miejsce dla mniejszych ugrupowań..

No tak, Niekoniecznie dla ludzi mądrych. Bo jak mówię – większość jest głupia. Pasuje im to co im mówią w telewizji. I tyle...

Na degradacji obozu rządzącego zaważyła afera taśmowa, czy coś innego?

Afera taśmowa była przypadkiem. Jeśli nie brać pod uwagę działalności służb specjalnych. Które już się przekonały, że PO już niczego nie rozwiąże i postanowiły poprzeć kogoś innego. Natomiast jest zasadnicze pytanie. Czy w ramach demokracji da się coś zrobić. Twierdzę, że nie. 
Bo zawsze większość będzie się domagała głupich postulatów: dać, dać i dać... No i ich część trzeba będzie zawsze spełnić. A to powoduje, ze nie da się uzdrowić gospodarki. Ludzie nie rozumieją jednej rzeczy: że żeby im dać 100 zł, to muszę zabrać 140. Bo trzeba opłacić tego urzędnika,. W efekcie będą biedniejsi a nie bogatsi. Tego ludzie nie rozumieją. Bo im się zabiera po cichu: w cenie wódki, chleba, benzyny. Za to daje się głośno. Macie za darmo szkołę.
90 proc. przedsiębiorców myśli że płacą podatki...

A co płacą? 

Oni nie płacą podatków. Bo jeżeli ja podniosę podatek dla piekarza, to natychmiast wzrosną ceny bułeczek. Więc zapłacą klienci. Ale oni tego nie widzą.

Gdyby się panu udało wejść do sejmu, widzi pan ugrupowanie, z którym mógłby pan zawrzeć koalicję? 

Z każdym, który spełni sporą część naszych postulatów. Sondaż Millward Brown sprzed tygodnia pokazuje, że jeżeli o pół procent mniej dostaje Nowoczesna, Zjednoczona Lewica  i Kukiz to wtedy są w Sejmie trzy partie: PO , PiS i my. Wtedy jesteśmy języczkiem uwagi...

I...?

Wtedy mówimy tak: kochani,  mam tutaj 20 postulatów. Kto zrealizuje ich więcej, tego poprzemy. 

Pana zdaniem - kto pierwszy na to pójdzie?

A co mnie to obchodzi...

rozmawiała Anna Sarzyńska
Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook