Jedynie prawda jest ciekawa


Jankowska: Za co Russia Today płaci polskiej dziennikarce?

30.03.2014

- Aleksandra Popow z Białegostoku, b.dziennikarka TVP Info i Superstacji, obecnie właścicielka firmy FilmStation (produkcja filmowa i telewizyjna) nakręciła z ukrytej kamery dla programu Russia Today film o szkoleniu w Polsce antyrosyjskich uczestników Majdanu – pisze Janina Jankowska, b. Przewodnicząca Rady Programowej TVP.

Publicystka podaje, że Popow otrzymała w 2011 r. w konkursie "Przedsiębiorczość - inicjatywa Leszka Czarneckiego" 105 tys. zł. na rozwój swej firmy.  

Na Facebooku swoje imię i nazwisko dodatkowo pisze cyrylicą. Dla mnie ciekawy problem moralny – zaznacza Jankowska na portalu salon24.pl

snieg
fot. Facebook

- Dziennikarka czy firma usługowa? Dostała  zamówienie z Russia Today, by zrealizować w Polsce  propagandowy materiał podtrzymujący politykę imperialną Putina, więc kręci. Zdjęciami i komentarzem z offu można wszystko udowodnić czyli wykonać  zamówienie. W warunkach rynkowych nie ma przestępstwa. Liczy się produkt, za który płaci zamawiający - TV Russia Today. A może p. Aleksandra Popow w pełni identyfikuje się z polityką Władimira Putina i czuje się ideowo zaangażowana? – publicystka stawia pytania ważne dla etyki czy tzw. dobrych praktyk  środowiska dziennikarskiego i biznesowego.

I dodaje: - Jakie znaczenie dla niej i dla nas ma fakt, że czujemy się zagrożeni tą aktywnością Putina, którą m.in. wyraża propaganda TV Russia Today, którą być może Aleksandra Popow wspiera nieznanymi polskiej opinii publicznej materiałami? Są podstawy, że spreparowanymi. (…) Czy obywatel(ka) Polski może pracować na rzecz sił, które łamią wszelkie prawa międzynarodowe, a także pośrednio skierowane  przeciwko krajowi, w którym żyje?  

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/salon24.pl

[Na zdjęciu: wywiad z Andrzejem Wajdą do TVP i moskiewskiej telewizji TV Centr; Aleksandra Popow z prawej; fot. profil Ola Popow na Facebooku]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook