Jedynie prawda jest ciekawa


Jankowska: aneksja Krymu, nowy początek?

19.03.2014

Na zewnątrz prężenie muskuł, nowe sankcje. W realu Rosja i Zachód w zacisznych gabinetach już decydują o nowym podziale wpływów w naszej części świata. Ukraina jest miejscem, na którym dokona się rekonstrukcja – pisze dziennikarka Janina Jankowska.

Zdaniem b. przewodniczącej Rady Programowej TVP, właśnie teraz runęła stabilność Europy, którą mogliśmy się cieszyć po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Dziennikarka jednak dostrzega plusy w tej sytuacji:

„Wreszcie możemy pisać o Rosji wprost, bez dawnego mrugania okiem lub współcześnie obawy, że zostanie się zaliczonym do „ludu smoleńskiego” To zawdzięczamy Majdanowi” - czytamy na jej blogu.

Jankowska przytacza w tekście wiele przykładów, które dowodzą jednej prawdzie: Rosja zawsze będzie dążyć do uzależnienia od siebie innych krajów. Jej zdaniem Krym, to dopiero początek:

„Dlaczego Putin wkroczył na Krym? Nie o jeden Krym idzie walka. Rosja nosi w sobie potrzebę poszerzania swoich wpływów, inaczej ma poczucie, że traci suwerenność. Majdan i stowarzyszona z UE to największe zagrożenie złym, obcym Zachodem” - pisze Jankowska.

I dodaje:

„Rosja nigdy nie daje za wygraną. Zawsze toczy grę o wpływy. Genialną dyplomacją, świetnie zorganizowanymi służbami i prostym zabiegiem : słowa oddziela od czynów. Ma potrzebę kontrolowania strefy historycznych wpływów. Bez poczucia imperialnej siły czuje się upokorzona” - pisze dziennikarka.

Salon24, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook