Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: władza bezwstydnie przyznaje się, że nie potrafi rządzić

21.07.2015

„To jest absolutnie bezczelna próba wyłgania się z odpowiedzialności za rządzenie, co jest typowe dla tej władzy” – mówi publicysta tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki o kampanii Ewy Kopacz.

„Nic tak nie irytuje ludzi jak bezwstydne i bezczelne przyznawanie się władzy do tego, że nie potrafi rządzić. Mamy ostatnio festiwal bezwstydnych aktów. Pani premier jeździ ze swoją świtą po całym kraju i pyta ludzi jak rządzić” – opisuje Janecki.

I dodaje: „To jest o tyle bezczelne, że przecież po to wybieramy polityków, po to im płacimy z naszych pieniędzy, żeby oni wiedzieli jak to robić. Jeśli pytają ludzi o to jak rządzić, to nie wiedzą na czym polega sprawowanie władzy.”

Publicysta zwraca uwagę także, że niesie to za sobą także inne konsekwencje.

„Jeśli pyta się ludzi, to znaczy, że próbuje się  uniknąć odpowiedzialności za to, co się robi. Bo można powiezdzieć tak: wy nam doradzacie, my robimy to co nam podpowiadacie, więc jesteście współodpowiedzialni za to, co robimy.”
 

Podaje przykład inżyniera, który w trakcie budowy mostu, zachowywałby się tak samo jak Ewa Kopacz i pytał ludzi „jak zbudować most”.

„Każdy by takiego człowieka wyśmiał, a żaden pracodawca by go nie zatrudnił. Natomiast w rządzie można to robić obracając setkami miliardów złotych i ryzykując te setki miliardów. To się nakłada większą głupotę dla Polski po roku 89. Owa głupota polega na tym, że wszystko co się robi w Polsce, ma nie być polityczne. A przecież istotą rządzenia jest uprawianie polityki (...)  Niepolityczna polityka jest takim samym idiotyzmem jak pytanie ludzi „jak rządzić?” - zaznacza.

„Jeśli nie wiecie jak rządzić, to dajcie nam i sobie spokój” – puentuje Janecki.

lap

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook