Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: władza bezwstydnie przyznaje się, że nie potrafi rządzić

21.07.2015

„To jest absolutnie bezczelna próba wyłgania się z odpowiedzialności za rządzenie, co jest typowe dla tej władzy” – mówi publicysta tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki o kampanii Ewy Kopacz.

„Nic tak nie irytuje ludzi jak bezwstydne i bezczelne przyznawanie się władzy do tego, że nie potrafi rządzić. Mamy ostatnio festiwal bezwstydnych aktów. Pani premier jeździ ze swoją świtą po całym kraju i pyta ludzi jak rządzić” – opisuje Janecki.

I dodaje: „To jest o tyle bezczelne, że przecież po to wybieramy polityków, po to im płacimy z naszych pieniędzy, żeby oni wiedzieli jak to robić. Jeśli pytają ludzi o to jak rządzić, to nie wiedzą na czym polega sprawowanie władzy.”

Publicysta zwraca uwagę także, że niesie to za sobą także inne konsekwencje.

„Jeśli pyta się ludzi, to znaczy, że próbuje się  uniknąć odpowiedzialności za to, co się robi. Bo można powiezdzieć tak: wy nam doradzacie, my robimy to co nam podpowiadacie, więc jesteście współodpowiedzialni za to, co robimy.”
 

Podaje przykład inżyniera, który w trakcie budowy mostu, zachowywałby się tak samo jak Ewa Kopacz i pytał ludzi „jak zbudować most”.

„Każdy by takiego człowieka wyśmiał, a żaden pracodawca by go nie zatrudnił. Natomiast w rządzie można to robić obracając setkami miliardów złotych i ryzykując te setki miliardów. To się nakłada większą głupotę dla Polski po roku 89. Owa głupota polega na tym, że wszystko co się robi w Polsce, ma nie być polityczne. A przecież istotą rządzenia jest uprawianie polityki (...)  Niepolityczna polityka jest takim samym idiotyzmem jak pytanie ludzi „jak rządzić?” - zaznacza.

„Jeśli nie wiecie jak rządzić, to dajcie nam i sobie spokój” – puentuje Janecki.

lap

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook