Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: władza bezwstydnie przyznaje się, że nie potrafi rządzić

21.07.2015

„To jest absolutnie bezczelna próba wyłgania się z odpowiedzialności za rządzenie, co jest typowe dla tej władzy” – mówi publicysta tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki o kampanii Ewy Kopacz.

„Nic tak nie irytuje ludzi jak bezwstydne i bezczelne przyznawanie się władzy do tego, że nie potrafi rządzić. Mamy ostatnio festiwal bezwstydnych aktów. Pani premier jeździ ze swoją świtą po całym kraju i pyta ludzi jak rządzić” – opisuje Janecki.

I dodaje: „To jest o tyle bezczelne, że przecież po to wybieramy polityków, po to im płacimy z naszych pieniędzy, żeby oni wiedzieli jak to robić. Jeśli pytają ludzi o to jak rządzić, to nie wiedzą na czym polega sprawowanie władzy.”

Publicysta zwraca uwagę także, że niesie to za sobą także inne konsekwencje.

„Jeśli pyta się ludzi, to znaczy, że próbuje się  uniknąć odpowiedzialności za to, co się robi. Bo można powiezdzieć tak: wy nam doradzacie, my robimy to co nam podpowiadacie, więc jesteście współodpowiedzialni za to, co robimy.”
 

Podaje przykład inżyniera, który w trakcie budowy mostu, zachowywałby się tak samo jak Ewa Kopacz i pytał ludzi „jak zbudować most”.

„Każdy by takiego człowieka wyśmiał, a żaden pracodawca by go nie zatrudnił. Natomiast w rządzie można to robić obracając setkami miliardów złotych i ryzykując te setki miliardów. To się nakłada większą głupotę dla Polski po roku 89. Owa głupota polega na tym, że wszystko co się robi w Polsce, ma nie być polityczne. A przecież istotą rządzenia jest uprawianie polityki (...)  Niepolityczna polityka jest takim samym idiotyzmem jak pytanie ludzi „jak rządzić?” - zaznacza.

„Jeśli nie wiecie jak rządzić, to dajcie nam i sobie spokój” – puentuje Janecki.

lap

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook