Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki we "wSieci": Siedem kroków do puczu

08.05.2017

Jednym z istotnych punktów scenariusza PO jest również „zastraszanie”. Sprawdź analizę Janeckiego!

Totalna opozycja chce nie tylko pozbawienia PiS władzy, lecz także unicestwienia tej partii i odwetu na jej działaczach oraz zwolennikach – zauważa w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki. 

Publicysta analizując wypracowaną w środowisku opozycji pozycję Platformy Obywatelskiej, przewiduje, jakie będą jej kroki zmierzające do całkowitego przejęcia władzy w Polsce i zniszczenia PiS. Wskazuje 7 najważniejszych elementów scenariusza ułożonego dla ugrupowania Grzegorza Schetyny.
Pierwszym z nich jest manipulacja sondażami. W Polsce część sondaży pełni funkcję „czynnika inicjującego” akcje polityczne. I tylko po to są one robione. Tak też było w przypadku sondaży wskazujących na „odrodzenie” Platformy Obywatelskiej i powrót do duopolu PiS-PO. Opinia publiczna dostała komunikat, że Platforma jest właściwie jedyną poważną siłą opozycji, więc ma prawo do narzucenia własnej agendy i strategii. Po „Marszu Wolności” można się spodziewać sondaży potwierdzających dominację PO i legitymujących jej „sukcesy”. Platformie takie sondaże będą potrzebne do zaostrzenia kursu i uzasadnienia kolejnych ataków na PiS, rząd i prezydenta.

Stanisław Janecki widzi też ważną rolę mediów: Obecnie obserwujemy ponowną konsolidację polityczną (wokół PO i Grzegorza Schetyny) oraz tworzenie jednolitego frontu poparcia. Wprawdzie PiS, rząd i prezydent byli dotychczas dla tych mediów absolutnym złem i byli bardzo ostro atakowani, ale te ataki uwzględniały interesy popieranych ugrupowań, a te były różne, przez co ostrzał artyleryjski rządzących często okazywał się nieskuteczny lub niecelny. Teraz baterie różnych mediów znowu mają ostrzeliwać ten sam teren, wręcz wymieniać się rolami i wspomagać.

Jednym z istotnych punktów scenariusza PO jest również „zastraszanie”. Zwolennicy PiS będą straszeni bezwzględnym odwetem po przejęciu władzy przez opozycję, np. utratą pracy, co ma złamać ducha części z nich. Przygotowywane są różne formy dyskryminacji i napiętnowania zwolenników Prawa i Sprawiedliwości – tak, żeby część z nich poddała się wskutek permanentnego piętnowania, atakowania i gróźb. Zastraszanie i różne formy napiętnowania mają objąć też, a może przede wszystkim, zaplecze intelektualne PiS, czyli głównie pracowników uczelni, ludzi kultury, przedstawicieli wolnych zawodów. 

Stanisław Janecki pisze także o zmasowanym ataku donosami, jaki PO przypuści na różne instytucje europejskie i unijne. Można się więc spodziewać nowych inicjatyw dyscyplinujących czy wręcz karzących Polskę rządzoną przez PiS. Nawet nie chodzi o to, żeby były one od razu skuteczne, mają nieustannie angażować rząd Beaty Szydło i wywoływać dyskusje na poziomie Komisji Europejskiej czy europarlamentu. Totalna opozycja wręcz entuzjastycznie przyjęła groźby nałożenia na Polskę sankcji, formułowane przez Emmanuela Macrona między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich we Francji. Po cichu opozycja liczy też na wsparcie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska dla polityki nękania i zastraszania Polski na europejskim forum.

Więcej o planowanych przez PO działaniach zmierzających do obalenia władzy PiS w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 8 maja br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook