Jedynie prawda jest ciekawa


Jachowicz: Tusk dopuścił się skandalu

16.10.2016

Zdaniem Jerzego Jachowicza z tygodnika wSieci decyzja o oddaniu Rosji śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej „to najpoważniejsza sprawa i największy skandal, jakiego dopuścił się Tusk”.

W "Politycznej kawie" w Telewizji Republika Dominik Tarczyński z PiS, Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 i Jerzy Jachowicz z tygodnika wSieci rozmawiali między innymi o tym, czy Polska powinna poprzeć Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europy.

Marek Pyza, publicysta tygodnika wSieci uważa, że z analizy prawnej zarzuty należą się Tuskowi, „chodzi zwłaszcza o art. 129 kodeksu karnego („Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”), za decyzję o zastosowaniu załącznika 13 konwencji chicagowskiej, który w praktyce oddał badanie tragedii smoleńskiej w ręce Rosjan, a Polskę ustawił w pozycji petenta.” Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro potwierdził, że działalność Tuska i jego decyzje jako premiera są pod lupą prokuratury. Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Donald Tusk nie uzyska wsparcia polskiego rządu przed wyborami na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej.

Bez poparcia rządu polskiego, wybór Tuska na szefa Rady Europejskiej jest niemożliwy. W tym przypadku musi być zgoda wszystkich rządów. Narracja, którą przyjął Donald Tusk, to jest narracja męczennika. Nie próbuje on odnosić się do zarzutów pojawiających się w przestrzeni publicznej w sposób merytoryczny, tylko stara się zbudować takie poczucie, że mamy do czynienia z rządem, który chce się mścić, a on będzie męczennikiem, a UE razem z nim, jeśli go straci – mówił Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.

Nie do końca pasuje mi tu teza, że to nie są przepychanki personalne, bo ja pamiętam czas, kiedy politycy Prawa i Sprawiedliwości opowiadali się, że poprą Tuska na następną kadencję. Dziwiłam się, bo my od początku byliśmy przeciwni. Dobrze, że PiS zmieniło zdanie, mówiliśmy od samego początku, że to nie jest dobry kandydat – Agnieszka Ścigaj, wiceprzewodnicząca klubu Kukiz'15.

Agnieszka Ścigaj podała też w wątpliwość kompetencje Donalda Tuska do pełnienia funkcji szefa Rady Europejskiej, jako że za jego kadencji Wielka Brytania ogłosiła wyjście z UE.

Zdaniem Jerzego Jachowicza z tygodnika wSieci decyzja o oddaniu Rosji śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej „to najpoważniejsza sprawa i największy skandal, jakiego dopuścił się Tusk”.

Dominik Tarczyński sądzi, że istnieje podstawa do tego, żeby nie tylko postawić Tuskowi zarzuty, ale też postawić go przed Trybunałem Stanu.

[fot.wPolityce.pl]

Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook