Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: Schetyna powinien się wstydzić. WIDEO

06.12.2016

Dziennikarz "wSieci" komentuje podpisanie antyrządowej odezwy przez szefa PO.

„Nie mogłem wyjść ze zdumienia, bo wyglądało, jakby pisał to Czesław Kiszczak albo Józef Baryła, czyli generałowie, którzy razem z Wojciechem Jaruzelskim wprowadzali Stan Wojenny” - mówi Stanisław Janecki w komentarzu wideo portalu wPolityce.pl komentując podpisanie tzw. odezwy na 13 grudnia przez przedstawicieli opozycji, w tym m.in. Mateusza Kijowskiego i Grzegorza Schetynę.

„Co podkusiło Grzegorza Schetynę, działającego w 'Solidarności Walczącej', w opozycji mocno antykomunistycznego, by podpisać się pod czymś tak dziwacznym, kuriozalnym?” - pyta Janecki i dodaje: „Znikają wszelkie hamulce, gdy chodzi o walkę z władzą”.

Publicysta tygodnika „wSieci” porównuje opozycyjną odezwę do przemówienia Jaruzelskiego z dnia wprowadzenia Stanu Wojennego.

„Ta odezwa mówi językiem generała Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981 roku. Tam Jaruzelski też mówił, że nie możemy dać się podzielić, że musimy coś zrobić z tym chaosem, z tą dezorganizacją, z tym niszczeniem państwa socjalistycznego. Tutaj słowo 'socjalistyczny' nie padło, ale przecież o to samo chodziło” - przekonuje Janecki.

Dziennikarz dziwi się, że pod taką odezwą podpisał się były wicepremier Grzegorz Schetyn.

„Na miejscu Schetyny bym czegoś takiego nie podpisał, bo to wyjątkowo kompromitujące i w jakimś sensie nawiązujące do tych niedorzeczności, które wypowiadali w ostatnich dniach różni ubecy, esbecy i milicjanci, którym Sejm odbiera przywileje emerytalne” - powiedział Janecki.

Uważa, że takie słowa to nawoływanie do popełnienia przestępstwa. „Grzegorz Schetyna powinien się wstydzić, że występuje w takim towarzystwie i podżega do przestępstwa” - mówi Janecki.

Mly/wPolityce.pl

fot. [YouTube/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook