Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: Schetyna igra z ogniem albo nie wie co robi

05.07.2016

„Grzegorz Schetyna na konwencji Platformy Obywatelskiej tak się zakałapućkał, że powiedział parę bardzo dziwnych rzeczy, a jedną wyjątkowo niebezpieczną. Nie sądzę, aby był to przypadek i żeby polityk z takim dużym doświadczeniem w polityce, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji tego co powiedział, a jeżeli zdaje sobie sprawę, to igra z ogniem, a nawet gorzej” - mówił w wideo komentarzu publicysta tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki.

Janecki odniósł się do propozycji o jakich mówił podczas swojego przemówienia w Katowicach lider PO. "Grzegorz Schetyna zaproponował likwidację wojewodów i oparcie władzy samorządowej czy regionalnej wyłącznie na marszałkach wojewódzkich sejmików. Jest to rozwiązanie bardzo szkodliwe, ponieważ państwo polskie zrezygnowałoby ze swojej władzy w regionach. Niebezpieczne jest z kolei dlatego, że oznacza to wpisanie się w taką koncepcje Unii Europejskiej, która ma prowadzić do jej federalizacji, żeby przestała być konfederacją państw narodowych. Ma to prowadzić do tego, że Unia Europejska stanie się państwem federalnym, z jakimś rządem centralnym i z odebraniem podmiotowości parlamentowi krajowemu, rządowi, a prezydent byłby tylko malowany" - tłumaczy publicysta. 

Stanisław Janecki wskazał także na inne niebezpieczeństwo, wynikające z propozycji Schetyny. "Jest to o tyle niebezpieczne, że taka koncepcja pojawiła się w Niemczech w latach 90. i służyła temu, aby w jakimś sensie wchłonąć gospodarczo i podporządkować sobie politycznie zachodnie tereny Polski. Przecież ze słabszymi regionami na zachodnich terach Polski, można by sobie  znacznie łatwiej poradzić niż z rządem w Warszawie" - podkreślił.

kk/YouTube/Portal wPolityce

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook