Jedynie prawda jest ciekawa

Janecki: Rządzą nami ludzie kieszonkowego kalibru

28.03.2017

„W ostatnich dniach mieliśmy pokaz przywództwa, zarówno na arenie europejskiej, jak i w Polsce. Rządzą nami ludzie kieszonkowego kalibru – mają aspiracje do rządzenia, a rządzą nami w UE. W Rzymie widzieliśmy znudzonych polityków europejskich, rozwalonego na krześle Junckera w rozpiętej marynarce, którzy przy okazji próbował dorwać się do papieża Franciszka” - mówi w wideokomentarzu Stanisław Janecki, publicysta tygodnika „wSieci”.

„Cała 'elita' europejska to ludzie, bez wizji, bez wiedzy i nie chcą się uczyć. Gdyby chcieli, zatrudniliby odpowiednich ekspertów, byliby na uniwersytetach, zrobiliby wielką pracę intelektualną, żeby coś z UE zrobić, bo skoro przyjęto deklarację rzymską, to coś z UE jest nie tak. Tym bardziej, że mamy Brexit” - zwrócił uwagę Janecki.

Publicysta odniósł się również do sobotnich wystąpień i protestów mających pokazać przywiązanie do UE.

„Udział w tym kompromitującym widowisku pokazał, że poza wygłaszaniem kilku banałów, trywialnych prawd i demonstrowaniu swojej bezwarunkowej miłości do UE nie mają niczego do powiedzenia. To wszystko jest dość przerażające, bo Europa stoi wobec licznych niebezpieczeństw” - powiedział Janecki.

Jego zdaniem ci, którzy wybierają się do władzy w Polsce przekonują nas o znakomitości swoich programów, tylko nie sposób i zobaczyć i nie sposób dostrzec tej wizji przyszłości.

„Mamy ogromny kryzys przywództwa, szczególnie w UE. To widać bardzo wyraźnie, jeśli przymierzy się to do ojców-założycieli. To przede wszystkim byli politycy chadeccy, którzy mieli wizję, chcieli coś zrobić. Dzisiaj po stronie europejskiej mamy polityków drugiej, a nawet trzeciej kategorii, a po stronie opozycji w Polsce mamy ludzi, którzy są w stanie papugować parę haseł” - podkreślił Janecki.

Cały wideokomentarz Stanisława Janeckiego możesz zobaczyć poniżej.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook